A legszebb magyarországi kilátók
1. Tihany
Tihany az apátság melletti kilátóval került fel a toplista élére. A csodálatos balatoni panoráma nálunk megérte az első helyet. Nálatok is?
Fotó: Révész Gábor
2. Szatymazi kilátó
A szatymazi kilátót nem a táj vagy egy város megcsodálására építették. Igazán különleges szerep jutott neki, ugyanis madármegfigyelő állomás. A Szatymaz és Sándorfalva határában található Fehér-tavi madárrezervátum csak engedéllyel látogatható, de mindenki számára elérhető a természetvédelmi terület szélén álló kilátó, amihez turistaút is vezet.
Fotó: Papdi Balázs
3. Balatonboglár, Gömbkilátó
Aki Bogláron jár, egyszer biztosan felment már, vagy legalábbis megpróbált felmenni a Gömbkilátóba. Sajnos sokszor kell tatarozni, de nem csak a belőle nyíló panoráma, maga a kilátó is gyönyörű! A kilátó vasszerkezete a Budapesti Nemzetközi Vásárra készült, később került csak ide, Balatonboglárra.
Fotó: Márton Szontágh
4. Pécs - Tubes
Aki pécsi, nagyon jól ismeri a helyet és azt is tudja, hányan szerették volna megvédeni néhány éve nem csak a kilátó környékét, hanem az egész környező természetvédelmi területet attól, hogy katonai létesítmény kerülhessen ide. A Tubes nem csak jelkép, a pécsi civil életben egyfajta életérzés is. Kicsit hosszabb séta vezet hozzá, de érdemes megtenni azt a 20-30 percet, mert a kilátás mesés.
Fotó: Deutsch Richárd
5. A debreceni Fórum tetejéről
Könnyű helyzetben van a ranglistán alig eggyel előrébb kerülő Pécs, hiszen a Mecsek kiváló helyet ad egy kilátó megépítéséhez. Az alföldön kevés olyan magas helyet találunk, ahonnan körül tudunk nézni, fotósunk viszont megmutatja, milyen élmény vár azokra, akik feljutnak a debreceni Fórum tetejére!
Fotó: Révész Gábor
6. Tata, Fellner Jakab-kilátó
A tatai kilátót még 1939-ben építette Stieber Antal a Turul Sörétöntödének, és eredetileg az öntéshez volt rá szükség. A 45 méter magas torony ma tökéletes kilátó, az 1960-as évek óta használják erre a célra.
Fotó: Szabó Anita
Fotó: Szabó Anita
7. A szegedi telefontorony és a Dóm
Pécsnek tévétorony, Szegednek viszont egy telefontorony jutott. Tökéletes kilátás nyílik innen a környékre, tiszta időben azt gondolhatnánk, a Föld határáig is ellátunk. Sehol egy hegy vagy domb, ami akadályozna ebben minket. A dolognak csak egyetlen szépséghibája van: kizárólag különleges engedéllyel juthatunk fel. Fotósunk a szegedi Fogadalmi templomból, ismertebb nevén a Dómból készített lenyűgöző képeket.
Fotó: Papdi Balázs
Fotó: Papdi Balázs
8. Csobánci vár panorámája
Aki szereti Magyarország dimbes-dombos vadregényes tájait, annak egyszer el kell ide jutnia! Csodálatos hely, órákig el lehet nézni a tájat, tökéletesen megértve, őseink mit kerestek ezen a területen.
Fotó: Papdi Balázs
9. Kékes, tévétorony
A ma használt tévétoronynak 1958-ban már volt elődje, de elavult, ezért utódot építettek mellé 1981-ben. Az új tévétorony 1200 méterre nyúlik a tengerszint fölé, maga a torony 180 méter magas. Magyarország legmagasabb pontját érdemes megnézni legalább egyszer.
Fotó: Révész Gábor
10. Egri várpanoráma
Aki az egri várba megy, elsősorban nem a panorámáért sétál fel, hanem a nyüzsgő életű műemlék körbejárására. Pedig ha ott vagyunk, érdemes elidőzni nem csak a középkort idéző vásári forgatagban, hanem a vár mellett elterülő tájban is!
Fotó: Révész Gábor
Fotó: Révész Gábor
11. Siroki várpanoráma
A siroki vár a középkorban épült a Bükk és a Mátra határán, tökéletesen belátni róla a Tarna-patak völgyét. Magyarország történelmében nem játszott túl sokszor stratégiai szerepet, de az itt talált leletek alapján valószínűsítik, hogy már az avarok korában is használták a területet: az észak felé tartó utak kiválóan megfigyelhetők és ellenőrizhetők róla.
Fotó: Révész Gábor
12. Miskolci Avas kilátó
Az Avas 234 méter magas domb Miskolc közepén, a tetejéről pedig igen szép a kilátás nem csak Miskolcra, hanem a Bükkre, a Sajó völgyére, Tokajra és az Alföld irányába. A kiemelkedő területre sokszor építkeztek, a ma ott álló tévétorony a város egyik jelképévé vált.
Fotó: Papdi Balázs
Ha tetszett a cikk, ajánld másoknak is, nyomj egy lájkot!