Tudtad, hogy a repülőgép feltalálója még élt Hirosima és Nagaszaki bombázásakor? – 10 történelmi egybeesés
Az iskolában megtanulunk évszámokat és eseményeket, de csak ritkán van szó a legizgalmasabb történelmi párhuzamokról. A Bored Panda egy rakás érdekes tényt állított össze a történelmi eseményekről, amelyek meglepő módon többé-kevésbé ugyanabban az időben történtek, még érdekesebbé téve így a múltat és jelent.
1. Marilyn Monroe és II. Erzsébet királynő ugyanabban az évben születtek. Egy felvétel is készült róluk, amin épp 30 évesen találkoznak egy premieren Londonban, 1956 októberében. Mindketten 1926-ban születettek, és mindössze egyszer találkoztak egymással, a The Plate folyócsata premierjén, a londoni Leicester téren. Monroe azért volt ott, hogy elkísérje, akkor férjét, Arthur Millert.
2. A gyapjas mamutok még mindig életben voltak, amikor az egyiptomi piramisokat építették. A tudomány szerint a gyapjas mamutok még a Kr. E. 1650 körül éltek a Földön. Ezek az óriási lények egy akkoriban kelet-Oroszországi parton fekvő szigeten éltek. Eközben a legrégebbi egyiptomi piramist Kr.e. 2630 között építették meg, vagyis bőven találkozhattak (volna) az építők és az emlősóriások.
Valahogy így nézhettek ki ezek a cuki kis jószágok:
3. Az Oxfordi Egyetem már több száz évvel ezelőtt létezett, az Azték Birodalom idejében is. 1525. február 28-án történt, hogy Cortés kivégeztette az utolsó azték királyt, és ugyanebben az időben az Oxfordi Egyetem már létezett. Nincs pontos feljegyzés a kezdetekre, de a források szerint 1096-ban már taníthattak a világ legrégebbi egyetemén.
4. George Washington 1799-ben halt meg. Az első dinoszaurusz fosszíliát 1824-ben fedezték fel, vagyis George Washington soha nem tudott arról, hogy dinoszauruszok egyáltalán léteztek.
5. A Nintendot nagyon régen, Hasfelmetsző Jack idejében alapították. Hogy kinek jutott eszébe a párhuzam, nem tudni, annyi viszont biztos, hogy a cég nem videojátékokkal kezdte. A történet szerint a Mario, a Donkey Kong, a Zelda és a Pokemon karaktereinek kitalálói kártyajátékokkal indultak, és cégüket 1889-ben alapították. Ebben az időszakban a hírhedt Jack the Ripper, vagyis Haseflmetsző Jack épp félelemben tartotta London városának lakóit.
6. Anne Frank és Martin Luther King Junior ugyanabban az évben születtek. A holokauszt egyik legelismertebb zsidó áldozata, Anne Frankot halála után ismerte meg a világ a haláltáborban írt naplójának kiadása után. Martin Luther King Jr. egy amerikai baptista miniszter és aktivista volt, aki 1954-től haláláig a polgárjogi mozgalom legfontosabb szóvivője és vezetője volt. Mindketten az ellenállás szimbólumaivá lettek és ugyanabban az évben születettek: 1929-ben.

7. A ma élő legöregebb fa, a Bristlecone fenyő már 1000 éves volt, amikor az utolsó gyapjas mamut elpusztult. Szeretnél meglátogatni egy élőlényt, ami már a gyapjas mamutok idejében is élt? Lehetséges! A világ legöregebb fája Kaliforniában található és már 5067 éves.
8. A Csillagok háborúja ugyanabban az évben jött ki, amikor az utolsó guillotine-kivégzés megtörtént Franciaországban. A Star Wars 1977. május 25-én mutatkozott be az USA-ban. Ugyanebben az évben használták legutoljára a középkori kivégzési módszert Franciaországban.
9. Diana hercegnő és Teréz anya is 1997-ben halt meg. Diana hercegnő augusztus 31-én Párizsban autóbalesetben halt meg, míg Teréz anya szeptember 5-én, Indiában. Teréz anya állami temetést kapott az indiai kormánytól, köszönetképpen a szegények és rászorulók támogatásáért.
10. Orville Wright még mindig életben volt, mikor Hirosimát és Nagaszakit bombáztak 1945-ben. Vagyis az első működő repülőgép egyik tervezőjének végig kellett néznie, mekkora pusztítást végeznek azzal a járművel, amit annak idején ő talált fel. A bombázások utáni négy hónapban Hirosimában 90 000-166 000, Nagaszakiban 60 000-80 000 ember hunyt el a bombázások hatásainak következtében.