Nyilvánosságra hozták a Semmelweis Egyetem ellenanyagszint-vizsgálatának eredményeit
Nemsokkal azután, hogy a fővárosi önkormányzat megosztotta a 60 év feletti budapesti lakosok számára biztosított koronavírus antitesttesztjeinek első eredményeit, a Semmelweis Egyetem is közzétette a saját ellenanyagszint-vizsgálatának eredményeit.
Mintegy 1200 jelentkezőnél került sor a Semmelweis Egyetemen június 15-én meghirdetett térítésmentes koronavírus ellenanyagszint-vizsgálatra, melynek kapcsán mind az öt, Magyarországon használt vakcina hatására létrejött ellenanyagszintet vizsgálta az egyetem laboratóriuma - írják az egyetem közleményében.
Az egyetem tájékoztatása szerint az esetek 88 százalékában pozitív eredményt adott a Roche cég SARS-CoV-2 vírus S protein RBD doménnal – vagyis a vírus terjedéséért felelős fehérjével – szembeni antitestek kimutatására szolgáló tesztje azoknál, akik egy korábbi antitestvizsgálat negatív eredményével érkeztek az egyetemre.
A Semmelweis Egyetem COVID-19 elleni oltásban részesült személyeken végzett ellenanyag-vizsgálatának eredménye védőoltás és életkor szerint:


A Semmelweis Egyetem orvosszakmai véleménye továbbra is az, hogy az egyes vakcinák hatásosságának mértéke csak az oltást követően fellépő fertőzések, megbetegedések, kórházi felvételek és halélesetek számának alakulása alapján határozható meg - jegyzik meg a közleményben.
Azt is kiemelték: fontos hangsúlyozni, ezeket a méréseket korábban negatív ellenanyagszinttel rendelkező szelektált populációnál végezte el az intézmény, akiknél mintegy 88%-ban igazolható volt az ellenanyag-pozitivitás. A teljes oltott lakosság esetében egy ezt megelőző vizsgálat minden Magyarországon alkalmazott vakcina esetében 96% feletti pozitivitást mutatott.
Az egyetem szerint az eredmények messzemenően igazolják a hazánkban használt vakcinák hatékonyságát.