Vajon mi a receptje egy igazán sikeres sorozatnak?
Azt gondolná az ember, az egyszerű néző, hogy akkor készítenek valamiből egy műsort, ha annak a mondanivalója új, egyedi, eddig nem ismert senki számára. Aztán jön a hideg zuhany és rájössz, hogy tulajdonképpen szinte egy "to do" listán mennek végig, hogy szerethető legyen a sorozat - mert, ami egyszer bejött, az másodszorra is működni fog.
Persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem minden esetben van így, mégis sikerült szerintem kiragadnom két olyan sorozatot, ami szinte a másikból épült fel. Hogy mire gondolok pontosan? Egy amerikai és egy magyar példával is élnék. Csak, hogy arányos legyen a cikk.
Jóbarátok vs. Így jártam anyátokkal
Félreértés ne essék, én mindkét sorozatot nagyon-nagyon szeretem - talán ez is jelzi, hogy a recept milyen jól bevált - mégis a mai napig zavar az, hogy a HIMYM-et mennyire ráépítették a Jóbarátokra. Feltételezem amikor 2004-ben véget ért az egyik létező legsikeresebb sorozat, akkor gyorsan megpróbálták pótolni egy hasonló show-val, ami már 2005-ben el is startolhatott. Csak talán a koppintás túl jól is sikerült...
* Mindkettőnek van két - két kiemelt helyszíne - A MacLaren's Pub és a Central Park Kávézó, valamint Marshall, Lily & Ted lakása és Monica lakása
* A tudálékos, szerencsétlen férfi főszereplő - Ted Mosby, aki avatott Teddy Roosevelt szakértő, egyetemi tanár valamint, Ross Geller, antropológus, szintén egyetemi professzor. Mindkettőjük szerelmi élete elég tragikus, de a végén kikötnek az első részben befutó új szereplőbe, akivel természetesen többször is próbálkoztak kapcsolatot kialakítani a széria során.

Fotó: Wikupédia
* A nőcsábász - Barney Stinson és Joey Tribbiani. A tipikus karakterek élete talán csak annyiban különbözik, hogy Joey sokáig egy csóró színész, míg Barney elég jól szituált minden évadban.
* A karrierista, aki a sztori elején ugrik be - Még ezt se sikerült megváltoztatni, mert mind Robin Scherbatsky, mind Rachel Green az első epizódban tűnik fel a társaság köreiben. A két szereplő szinte üstökösként tör fel, és az utolsó évadra már mindketten elismertek a szakmájukban.
* A minden lében kanál - Amíg a Jóbarátokban Monica Geller karaktere volt az, aki erőszakos, és nagyon tudatosan irányította a szálakat, addig ez a személy az Így jártam anyátokkalban Lily Aldrin volt. Ugye nem csak én emlékszem arra, amikor manipulálta Ted kapcsolatait?!
* Mindkettőben olyan szereplő van, akinek senki nem tudja, hogy mi a foglalkozásuk - Chandler munkáját senki nem képes megjegyezni, míg Barney rendszerint azt feleli a te pontosan mivel foglalkozol kérdésre, hogy "Please"...
Azt az 5 dolgot pedig, ami mindig is zavart a Jóbarátokban, már összegyűjtöttem.

Mi kis falunk vs. Drága örökösök>
Csak, hogy ne legyen egysíkú a bemutatás, jöjjenek a kedvenc magyar sorozataim is. Talán azért, mert a szívemben örökké vidéki maradok, ezt a két műsort egyszerűen imádom, még annak ellenére is, hogy akár egymás spin-offjai is lehetnének.
* Kezdjük az elején, mert nyilvánvalóan mindkettő egy faluban játszódik
* Van a város főterén egy könnyen félreérthető szobor - Ki emlékszik még Pajkaszeg híres-neves csigájára vagy Ökörapáti mamut-szobrára? Mindkettő biztosan nemes céllal építették, de az 1000%, hogy félre ment a végeredmény...
* A kocsma központi helyszínnek minősül, ahogyan a kocsmárosnő is meghatározó szereplő - Ráadásul Teca és Anikó is hasonlóan néznek ki, arról nem is beszélve, hogy az ízlésük is eléggé összecseng.
* Pletykás nők itt is - ott is, de nem csak az információ áramlik, a véleményüket se tartják soha magukban.