Nagy Ervin kiáll a szinkronszínészekért: 'Bátran üzenem a rabszolgatartóknak, hogy itt háború készül, nem harc'
Nehéz helyzetben vannak a szinkronszínészek is, és a jelenleginél még rosszabb körülmények közé kerülhetnek. Többek között a nemrégiben bejelentett új médiatörvény tervezet is sújtaná őket, mert az ismétlések után már nem járna nekik jogdíj és ezzel jelentős összegektől esne el a szakma.
A mostani fizetéseik is alacsonyak, és - úgy tűnik -, hogy a béreik rendezése helyett még lejjebb szeretnék nyomni az áraikat - többek között ez is kiderült a Nagy Ervinnel készült interjúból, ami a Magyarszinkron.hu oldalon jelent meg.
Számos filmes és színházi és szinkronos szereppel a háta mögött beszélt arról, mi a helyzet ma idehaza a szinkronszínészek világában, ahol rosszak a fizetések, és a szakma sem tart össze, így az érdekérvényesítés is szinte lehetetlen.
Nagy Ervin úgy vélte, hogy az elmúlt évtizedekben "a szinkron berkein belül kialakult egy modern rabszolgaság, én pedig az ez ellen való tiltakozásnak egyértelműen élharcosa szeretnék lenni.
Bátran üzenem a rabszolgatartóknak, hogy készüljenek, mert itt háború készül, nem harc. Amit itt most a Szidosz Szinkron Alapszervezettel készülünk elindítani, az igencsak fel fogja bolygatni az állóvizet és reményeink szerint átrendezi majd a piaci viszonyokat.
Elegünk van abból, hogy manapság is ugyanazokért az összegekért járunk be dolgozni, mint 30 évvel ezelőtt. De nem is ez a fő indíttatásom a dologban, amit én szeretnék, az az, hogy a fiatal generáció úgy nőjön fel, hogy a magyar szinkron még mindig világhírűnek és világszínvonalúnak számít, és a munkájáért mindenki azt a megbecsülést kapja, ami igazságosan járna neki. Anyagilag is" - mondta a színész.
Ezért alakult meg a Szídosz Szinkron Alapszervezet, elnökségében ott van Rajkai Zoltán, Galambos Péter és Szalay Csongor. Céljuk, hogy segítsék a belső megtisztulást, és kiálljanak a szakma érdekeiért.