Megszólalt a tragikus sorsú magyar szépségkirálynő egykori szerelme: Csilla temetésén az apja azt kiabálta nekem, hogy gyilkos vagyok
A Blikk idézte fel azt a tragikus eseményt, amikor Molnár Csilla szépségkirálynő a fonyódi otthonuk emeleti szobájába bevette apja szívgyógyszereit.
A mentők 40 percig próbálták újjáéleszteni a fiatal modellt, ám hiába próbálkoztak. Ugyanakkor találtak egy levelet a szobában, amiben az állt, hogy „Nem akarom, hogy az apám teljesen tönkretegyen! Anyuci! Bízzál bennem mindig! Sziasztok, Csilla.” Ezidáig búcsúlevélként ismerte a nyilvánosság Molnár Csilla üzenetét, ám most Futács Károly egykori étterem- és diszkótulajdonos, Csilla korábbi párja elmondta az igazságot.
Csilla halála mélységesen megrázott, az elvesztése után közel egy hónapig nem hagytam el a lakást, csak éjszaka tudtam ébren lenni, de akkor is csak ültem és néztem magam elé. Végül az egyik barátom megelégelte ezt és eldöntötte, hogy kirángat ebből az állapotból. Neki köszönhetően jobban lettem annyira, hogy ismét tudtam dolgozni, nyár végén pedig a diszkómban, a Gyöngyhalászban nyárbúcsúztató emlékestet tartottunk Csilla tiszteletére. Marikával akkoriban találkoztunk néhányszor, összekapaszkodtunk a gyászban. Akkor tudtam meg, hogy ő tudott a Csillával való kapcsolatomról, de nem ellenezte, mert látta, hogy jó hatással vagyok Csillára. Utána eljött az ősz, én visszatértem Budapestre, az élet pedig ment tovább. Elteltek az évek, de azt tapasztaltam, hogy ilyen típusú szerelem, mint a miénk, csak egyszer van az ember életében...” – mondta Futács Károly.
A Záróra a Gyöngyhalászban harmincnyolc évvel Csilla halála után, június 13-án került a boltokba. Szerelme elvesztése után sokan megkeresték Futácsot, hogy nyilatkozzon, de számos alkalommal nem a valóságot írták le róla és a kapcsolatukról, ha nyilatkozott, ha nem. A kötet viszont nemcsak a szerelmük története, hanem önéletrajz és kiváló korkép a nyolcvanas évek Magyarországáról.
Tizenöt évvel Csilla halála után már egészen sok jegyzetem gyűlt össze, akkor diktáltam fel egy barátomnak az első száz oldalt, ez képezte a könyv alapját. Az utolsó öt-hat évben foglalkoztam a legaktívabban az írással. Rengeteg próbaolvasóm volt, különböző korosztályokból: az ismerőseim, a lányaim barátnői. Előfordult, hogy hezitáltam, kell-e, hogy ezt a könyvet kiadjam, de a Csilláról megjelent hamis információk miatt és visszajelzések alapján végül úgy döntöttem, kiadom a kötetet” – mondta el Futács.