Harkányi Endre elcsukló hangon beszélt Eszenyi Enikőről, még most is fájó emlék
Harkányi Endre Kossuth-és Jászai Mari-díjas színész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, Érdemes- és Kiváló Művész volt a Klubrádió vendége, ahol többek között a Vígszínházban töltött ideje is szóba került.
A színész elmondta, hogy még most is fájó emlék az az időszak, amikor Eszenyi Enikő igazgatta az intézményt. Szerinte rendszeresek voltak az abuzálások, megaláztatások, így egy idő után már nem tudott jó érzéssel a társulat tagja maradni.
"Akkor már nagyon rosszul éreztem magamat, amikor a Marton László meghalt, mert ezek az abuzálások..." – mesélte elcsukló hangon.
Példákat is mesélt:
"A Szegedi Erika a hegyen élt, ott ápolta a kilencvenkét éves anyukáját. Amikor a Rómeó és Júliát játszották az Enikő azt mondta, hogy a ő lesz a Montague-né, ami egy egymondatos szerep és ezért kellett volna bejönnie.
Hát ilyen volt, meg a Lengyel Tomi a nagypapája temetésére nem tudott elmenni, mert nem engedte el" - mesélte.
VIDEÓ: “Az élet adott is, meg el is vett. De volt humor is!” | Harkányi Endre színművész 90 éves
Forrás: Blikk