Fotókon a Lakatos Márk ellen szervezett tüntetés a Kossuth téren – Tóth Gabi, Ábrahám Róbert is felszólalt
Lakatos Márk stylist ellen 2024 októberében indult eljárás, miután Ábrahám Róbert azzal vádolta meg, hogy egy 13 éves fiút hívott fel magához, és szexuális bűncselekményt követett el ellene. A stylist az első perctől kezdve tagadta a vádakat, és közölte, hogy mindenben együttműködik a hatóságokkal. A rendőrség idén április 11-én elévülésre hivatkozva lezárta a nyomozás Lakatos Márkot érintő részét. A stylist a közösségi oldalán reagált a döntésre: azt írta, hogy sem tanúként, sem gyanúsítottként nem hallgatták ki, a rendőrségi határozatot pedig rágalomnak nevezte. Közölte azt is, hogy jogi képviselőjével lépéseket tesz az ügyben.
Ábrahám Róbert április 16-ra, szerda estére tüntetést hirdetett a budapesti Kossuth térre a rendőrségi döntés miatt.
Képgaléria: A tüntetésről (Fotókért kattints a képre)
A rendezvényen elsőként Király Tamás, az Ultrahang Plusz podcast műsorvezetője szólalt fel. Azt mondta, „nem vagyok egy tüntető típus, az Odakint most szörnyek járnak rendezvényre sem mentem el. Nem könnyű ma Magyarországon a normalitás mellett kiállni”. Beszédében azt mondta, hogy meglepődött, amiért nem alakult ki nagyobb felháborodás az ügy kapcsán. „Azt hittem, lekapcsolták a netet” – fogalmazott. Kiemelte:
Király kitért a Varnus Xavér-ügyre is, amely kapcsán arról beszélt, hogy szerinte „nem Xavér, hanem azok járnak bíróságra, akik vádolják őt, vagy vele voltak kapcsolatban”. Úgy fogalmazott: „a ma este azt üzeni, hogy nincs okunk a szégyenre. Azoknak kell szégyenkezniük, akik tönkreteszik a gyerekek életét”. Hangsúlyozta: „nincs bal- vagy jobboldali pedofília csak pedofília”. Ezután felolvasott a rendőrség közleményéből, amely szerint az 1–5 évig büntethető gyermekek elleni bűncselekmények elévülhetnek a jelenlegi jogi szabályozás alapján.
A következő felszólaló Somkuti Bálint hadtörténész, biztonságpolitikai szakértő volt. Beszédében utalt a korábbi rendszerre és a Szovjetunióra, és kijelentette: „a Szovjetunió zászlaját vivők nem szűntek meg, csak átalakultak és Brüsszelben dolgoznak ellenünk”. Ezt követően a liberalizmust bírálta, és úgy fogalmazott: „hiába hisztizik, toporzékol egy hadseregnyi szélsőséges, nem kell csatlakozni a jóemberkedéshez, elég a magunk istenéhez ragaszkodni”. Szerinte „szó sincs véleményszabadságról, a nyugat ugyanolyan ideológiai szigorral sújt le, mint a KGB”, valamint azt mondta: „az elnyomás eszközévé vált a jog”.
Somkuti beszédében példaként hozta fel a németországi Björn Höcke esetét, aki ellen náci jelszó használata miatt indult eljárás, miután egy 2021-es gyűlésen a „Mindent Németországért” kifejezést használta.
A demonstráción Tóth Gabi is felszólalt. Arról beszélt, hogy
A demonstráción jelen volt Dúró Dóra és Apáti István, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselői is.
Ábrahám Róbert beszédében Lakatos Márkot és más közéleti szereplőket is élesen bírálta, akik szerinte nem emelték fel a hangjukat az ügy kapcsán. Felidézte, hogy Lakatos korábban „Kárpátok Madonnája” névvel illette Tóth Gabit, majd visszautasította azt a vádat, hogy az énekesnő jelentette volna fel a stylistot. Felháborodását fejezte ki amiatt is, hogy „20 évvel később elévült a bűncselekmény”.
Kritizálta, hogy Lakatos „általános iskola mellett koktélozott” és „ismert személyiségek szelfiztek vele” az ügy kirobbanása után. Többek között Alföldi Róbertet is kiemelte. Pottyondi Edinát is szóvá tette: „Pottyondi mikor kijelentette, minden gyereket megvédenek, most hol van?” A beszéde végén még egyszer kiemelte, hogy „a Lakatos-ügyről semmilyen ismert személyiség nem szólalt meg”, és „aki igen, azokat meghurcolták”. Zárásként közölte: „Legyen számonkérés!”
Tóth Gabi a színpadon elénekelte a Honfoglalás című dalt, majd Király Tamás búcsúzóul azt mondta: „Létezik bűnbocsánat, de ahhoz bűnbánat is kell”.
A hivatalos program este nyolcig tartott volna. A beszédek végére azonban már csak páran maradtak. A tüntetés elején két-háromszázan vettek részt.
Forrás: Index