Ada: „A császár után fagyizgattam a megfigyelőben”
Pintér Adrienn, Ada május végén adott életet harmadik gyermekének, Freyának. A műsorvezető már jó ideje Németországban él férjével és korábbi kapcsolatából született 15 éves iker fiaival. Követői már korábban több kérdést is feltettek neki az Instagram-oldalán a várandósságról, a szülésről, hiszen kislányát Németországban hozta világra, így sokan kíváncsiak voltak rá, ott hogyan működik a rendszer.
Adával most beszélgettünk többek között arról, hogyan élte meg a várandósságot, de részletesen elmesélte azt is, milyen élmény volt számára a szülés és a kórházban töltött napok.
A kislányoddal már a járvány alatt lettél várandós. Hogyan élted meg a második terhességed, pláne ebben az időszakban?
A terhességem alatt mondhatni remeteéletet éltünk. Az elmúlt egy évben szinte nem is találkoztam emberekkel, merthogy minden zárva volt a járvány miatt. Németországban december óta egészen mostanáig csak az élelmiszerboltok, a drogériák, a gyógyszertárak voltak nyitva, így nem is volt rá lehetőség, hogy bárhova elmenjünk, és nem is bandáztunk.
A fiaimnak sem volt december óta iskola, ők is online tanultak. A férjem volt az egyedüli, aki járt dolgozni, de ő be lett oltva. Nyilván nem olyan volt ez az időszak, mint egyébként lett volna, de könnyen megszoktuk ezt az elszeparálódást.
Már jó ideje Németországban éltek. Mennyiben volt más a terhesgondozás ott, mint Magyarországon?
A fiúk már 15 évesek, így nem tudom, hogy most milyen Magyarországon terhesnek lenni, szülni. Illetve itt Németországban is gondolom sok minden másképp lett volna, ha nincs a járvány. De az például egy különbség, hogy itt nincs kifejezetten védőnő, hanem az orvos lát el egy csomó olyan feladatot, amit Magyarországon a védőnők. Németországban úgynevezett Hebamme van, aki szülésznő, védőnő és minden egyben. Ő az, aki felkészít a szülésre, aki a terhesség alatt ellát tanácsokkal, van aki akupunktúrát vagy masszázst is csinál, tehát mindenkinek van valami specializálódása. De a szülés után is segít: megtanít, hogyan fürdesd meg a babád otthon, szoptatási tanácsadó is, és például ő az, aki kiszedi a varratokat, ha a szülés után varrni kellett. Ami még fontos, hogy itt abszolút nincs választott orvos, annál szülsz, aki éppen ott van. Hebamme-t lehet választani, de ő is csak akkor lehet ott a szülésnél, ha az adott kórházban dolgozik.
Milyen élmény volt a szülés?
Freya császármetszéssel született, ahogy a fiúk is. Viszont azt fontos megjegyezni, hogy az első szülésem otthon egy életmentő császár volt. Akkor elég gyorsan történt minden, nem is igazán voltam magamnál, mert már annyi gyógyszert kaptam. Most viszont teljesen normális állapotban besétáltam a saját lábamon a műtőbe, magamtól ültem fel az asztalra, tehát minden mozzanatra tisztán emlékszem. Maga a műtét nyilván nem volt más.
Így oldották meg az aranyórát. Végül engem átvittek a megfigyelőbe, ahol a járvány miatt nemcsak a nőgyógyászati műtéteken átesett betegek voltak, hanem mindenki más is, akit műtöttek.

Hogyan teltek a kórházi napok?
Három napot töltöttünk bent a kórházban. A császár előtt még volt szobatársam, de mire visszaértem, ő hazamehetett, és utána nem is jöttek mellém, így mázlim volt, mert végig egyedül voltam. Freya is ott lehetett velem.
Például volt főtt krumpli, valamilyen szószos hús, tehát egyszerű dolgok, igazából ez teljesen rendben volt.


Hogy fogadták Freyát a fiúk?
Ők még szinte soha nem láttak ilyen pici babát, szerintem nem tudták, mire számítsanak. Bence például mondta is, hogy azt hitte, sokkal hangosabb lesz. Egyébként nagyon cukik, ahhoz képest, hogy kamaszfiúk, nagyon érdeklődőek, figyelnek rá, segítenek, tologatják a babakocsiban, nagyon jófejek vele.
Milyen a háromgyerekes anyukák élete?
Így, hogy a nagyok már 15 évesek, könnyebb dolgom van, mert nem három kicsi gyerekre kell figyelni. Bence és Bálint már teljesen önállóak, persze velük is kell foglalkozni, és mosni, főzni, takarítani, de a fiúk már sok mindenben segítenek.
Az Instagramon már a terhességed előtt is sokszor mutattál magadról olyan fotókat, amik nem azok a tipikusan beállított képek, tökéletesen belőtt hajjal, sminkkel. De például a szülés után is megmutattad a tested, ezzel sok nőnek adtál erőt. Miért tartod fontosnak, hogy ezt az oldaladat is megmutasd?
Mert ez a valóság. Persze, minden reggel kisminkelhetném magam és mosolyoghatnék a kamerába, de az nem lenne igaz, az nem én lennék! Illetve, ami a célja is volt annak a posztnak, hogy a császáros anyukákra sokan mondják, hogy nem is szültek. Rengeteg olyan dolog van, amiben nagyon megoszlanak a vélemények, sok szélsőséges nézet van, például az anyukák esetében ilyen az is, ha nem anyatejes a baba.
Ezért gondolom, hogy ez egy fontos téma.