A tökéletes mikrofon aprópénzért - Genesis Radium 600
Mostanában úgy tűnhetett, mintha a semmiből jelentek meg volna a Genesis termékei a gamer kiegészítő piac középkategóriáján, pedig csak az történt, hogy egyre nagyobb bizalmat kapnak, mivel kitöltötték az űrt a gagyi és a luxus közötti nem éppen vékony sávon.
A 2011-ben alapított lengyel cég nem megváltani akarja a gamer világot, viszont egyértelműen kipárnázza azoknak, akik nem érik be a párezres kompromisszumokkal, de nem tudnak\akarnak költeni a high-end cuccokra. A Genesis termékek mostanra kezdenek elhíresülni arról, hogy barátságos árfekvésben elképesztő minőségű termékeket dobnak ki, és ennek egyik legjobb példája a Radium 600 mikrofon, ami még túl is lőtt az árkategóriáján.
Bevallom őszintén, én a képalkotás világában mozgok otthonosan, a hangmérnökökre mindig is varázslókként tekintettem, akik valami földöntúli tudomány birtokában vannak, ahogy pöckölik azt a sok egyforma potmétert azokon az óriási atomerőmű paneleken. Ettől függetlenül fülem az van, és a saját videóinknál sem voltam soha elégedett a hangminőséggel, mert egyszerűen nem akartam erre egy tonna pénzt költeni, van még annyi más. A Radium 600 viszont a kecskét meg a káposztát is itt tartotta, sőt, hozott magával még káposztát!
Nyilván ez csak egy silányabb műanyag verzió, nem egy 5 kilós monstrum, de nagyon pofás, és praktikus a cucc szállításához is.



Kibontás után már látszik az is, hogy ez egy masszív eszköz. Kialakítása, gombjainak elrendezése és súlya csak még egyértelműbbé teszi ezt.
A mikrofonon egy némítás gombot, valamint két potmétert találunk: egyik a mikrofon, másik a jackkel csatlakoztatható füles hangerejét szabályozza, valamint alul van egy USB bemenet. A masszív talp egy ponton hajlítható és a mikrofon felőli vége forgatható, és bár stabilan tartja a hangrögzítőt, a csavar nagyon könnyen meglazul, és billen az egész. Jár hozzá egy oszlopra rögzíthető, rugalmas karon ülő popszűrő is, ami azokat a fránya P,D,B és T betűket még egészen közelről is megvédi a mikrofontól. A némítás gomb pirosan világít, amikor nincs kikapcsolva, pont ellenkezően, mint egy nem hangtechnikával foglalkozó halandó gondolná. Megnyomása nem jár semmilyen zajjal a felvételben.
Mivel a Radium 600 egy kardioid kondenzátor mikrofon, a hangfelvétel egy oldalon történik, ezért egy apró, fejjel lefelé álló szívecske ikon mutatja a mikrofonon, hogy melyik irányból érdemes beszélni.
Torzítást, alapzajt nem produkál, elsősorban közelről, de egyébként 3-4 méteres távolságból is jól hallhatóan észleli a hangokat.
Ezzel a megjelenéssel, minőséggel, durván 32.000 forintos árával ez a mikrofon a legjobb választás, ha normális mikrofont szeretnénk.
