„Emberek vagyunk, nem propaganda” – a pedofiltörvény homofób módosítása ellen tüntettek Budapesten
Korábban mi is írtunk arról, hogy a pedofilellenes törvényjavaslat kiegészítéseként a homoszexualitással és a transzneműséggel kapcsolatos törvénymódosításokat készül elfogadni a kormány. Több civil szervezet szerint elfogadhatatlan, hogy a 18 év alattiak körében teljes tabuként kezelik az azonos nemű párokat és a transz embereket, miközben összemossák a homoszexualitást a pedofíliával.
Hat óra előtt már javában gyülekeztek a tüntetők Andrássy Gyula szobra körül, több száz fősre nőtt már ekkor a tömeg.
Fotósunk képei a helyszínről:



Fél 7-kor a demonstráció házigazdái köszöntötték a résztvevőket a hatalmas szivárványos zászlóval díszített színpadról. Elmondták, hogy azért a Parlament Duna felőli oldalára invitálták a tömeget, hogy a folyó másik oldaláról is lássák, hogy milyen sokan gyűltek össze.
Az első felszólaló, Szekeres Zsolt a Magyar Helsinki Bizottság képviseletében elmesélte, hogy kamaszkorában őt is sokszor megbélyegezték, de főként azok a "szörnyetegek" bántalmazták, akik a parlamentben ülnek. Úgy fogalmazott, a gyerekeket tőlük, a kormánypárti politikusoktól kell megvédeni, nem a homoszexuálisoktól és az LMBTQ+ közösség tagjaitól.


Lászlóffy Juli, a Magyar Pszichológiai Társaság LMBTQ szekciójának egyik alapítótagja arról beszélt, hogy a törvénymódosítással a kormány azoknak a LMBTQ+ közösségbe tartozó fiataloknak az életét teszi kockára, akiknek a körében gondot jelenthet az öngyilkosság.
Erdős Erik Robi, a Prizma transznemű közösség szervezője arra hívta fel a figyelmet, hogy mivel a kormány megtiltotta, hogy a transzneműek hivatalosan megváltoztassák a nevüket és a nemüket, rengetegen élnek úgy, hogy a hivatalos papírjaik nem tükrözik a valódi személyiségüket. Szerinte nem helyes az, hogy az LMBTQ- közösség tagjait most összemossák a pedofilokkal. Mint mondta, szerinte senkinek nem kell attól tartania, hogy egy heteró "bemelegszik attól, ha szakszerűen hall ezekről a kérdésekről". Az LMBTQ-közösséghez tartozóknak pedig azért van nagy szükségük a szakszerű felvilágosításra, mert anélkül még többen lehetnek depressziósok és akár öngyilkosok. Ha ezt megvonja tőlük a kormány, azzal csak tobvább növeli az amúgy is magas öngyilkossági rátát. Azt is mondta, hogy egy olyan országban szeretne élni, amit az elfogadás és szeretet tart össze.
A szivárványszínű zászlókat és transzparenseket lobogtató tömeg azt skandálta, "itt vagyunk". A tüntetés egyik házigazdája 7 órakor bejelentette, hogy


Székely Kriszta színházrendező, tanár elmesélte, hogy neki kamaszként nagy szüksége lett volna arra, hogy az iskolában a heteroszexuálisok és a homoszexuálisok mellettt mások is vannak, a szexualitás sokféle lehet. Azt is elárulta, hogy őt csak középkorú, heteroszexuális, nős férfiak zaklatták, leszbikus nők sosem.
Pál Márton, a Szivárványcsaládokért Alapítvány aktivistája szerint normális politikus nem mosná össze a szivárványcsaládokat a pedofilellenes törvénnyel, a módosítástervezetben pedig olyan részletek vannak, amelyek ártalmasak a gyerekekre nézve.
Éppen ezért a Szivárványcsaládokért Alapítvány azt kéri a kormánytól, hogy "hagyják békén a gyerekeinket". Beszéde alatt a tömeg többször is hangosan skandálta azt, hogy "a család az család".
A főszervezők ezután arról beszéltek, hogy "tovább kell dolgoznunk egy olyan Magyarországért, ahol nem a gyűlöletkeltés, hanem a szeretet és a közösség ereje a legfontosabb", és a törvénymódosításról szóló keddi parlamenti szavazás előtt el kell mondaniuk, meg kell írniuk az országgyűlési képviselőknek, hogy miért gyermekellenes, családellenes és emberellenes ez a törvényjavaslat. Arra szólították fel a képviselőket, hogy bojkottálják a szavazást, vagy voksoljanak nemmel. A szervezők célja ugyanis az, hogy "ez a gonosz törvényjavaslat ne legyen a magyar jogrendszer része.”
Kijelentették, hogy "nem lehet minket elhallgattatni, nem lehet minket betiltani", idén pedig minden eddiginél fontosabb, hogy ez az üzenet eljusson mindenkihez. "Emberek vagyunk, nem propaganda" - skandáltatták a tömeggel.
Végül arra kérték a résztvevőket, hogy írjanak alá egy molinót, amelyet kedden bemutatnak a parlamenti képviselőknek.

