Kinek köszönhetjük, hogy elterjedt a tanga? Egy polgármesternek!
Az első, feneket szabadon hagyó darabok eredetileg férfiak számára készültek, egyfajta kezdetleges alsóneműként, a nemi szervek védelmére. Efféle fazonú ágyékkötőt viseltek az ókori Egyiptomban és Afrikában, valamint a görög, római és japán kultúrákban egyaránt, sőt, a szumó birkózóknak ma is ez az egységes egyenruhája.
Ugorva egyet a történelem idővonalán, azt láthatjuk, hogy egészen a 18. századig abban merült ki az alsónemű fogalma, hogy – férfiak és nők egyaránt – egy hosszú, hálóruhaszerű leplet húztak magukra. Egy anekdota szerint a francia forradalomnak köszönhetjük a változást, amikor
a rend őrei ráparancsoltak az emelvényen szónokoló nőkre, hogy a szoknyájuk alá húzzanak fel valami nadrágfélét.
Ilyen szabad belátással bizonyára nehéz lehetett arra koncentrálni, amit az asszonyok mondtak...
Az igazi viselettörténeti áttörés a 20. században történt, amikor az Egyesült Államokban, 1939-ben bemutatták az első hivatalos tangabugyit a New York-i világkiállításon. Erre azért került sor, mert a város polgármestere, Fiorello La Guardia
felszólította a sztriptíztáncosnőket, hogy fedjék el legintimebb testrészüket.
Ezzel a falatnyi takarással lehetett tehát kicselezni a rendszert: akkoriban ugyanis erősen tabunak számított a nemi szerv és a fanszőrzet direkt látványa, viszont a táncoslányoknak munkaköri kötelességük volt minél többet mutatni magukból. Egyes források szerint pedig a brazil szambatáncosok kezdtek elsőként hordani ilyen kialakítású alsót.

A pántos alsónemű akkor került át igazán a szexiparból a köztudatba, amikor Louis Réard 1946-ban bemutatta az első kétrészes fürdőruhát, a bikinit. A hőzöngést kiváltó találmány az Egyesült Államok nukleáris kísérleti telephelye, a Bikini-atollról kapta a nevét, mert Louis szerint ez a fürdőruha az "atomnál is kisebb", illetve
"egy fürdőruhát csak akkor nevezhetnek bikininek, ha keresztül lehet húzni egy jegygyűrűn".
A mérnöki diplomával rendelkező férfi egyébként édesanyja fehérneműboltjában kapott ihletett, ahol a háború után dolgozni kényszerült. A botrány fokozódott, amikor 1964-ben Rudi Gernreich bemutatta a fürdőruhák új változatát, a monokinit, amely immár csak egy kisnadrágot és egy azt tartó (melleket szabadon hagyó) keresztpántot jelentett. A Vatikán tombolt, de Rudi azzal védekezett, hogy „a szexisség az emberben rejlik, nem abban, amit visel" majd 1974-ben piacra dobta a tangadresszt is. Ezt meglepő módon férfiak is hordták annak idején. Ezután a brazil strandokon is rendkívüli népszerűségre tett szert ez a tenyérnyi ruhaanyag.
Akkor vált általánosan elfogadottá a tanga viselése, amikor a hollywoodi fehérnemű-guru, Frederick Mellinger is elkezdte árulni a saját boltjában 1981-ben. Egy évre rá pedig a Victoria's Secret cég kezdett bele az ilyen fazonú bugyik tervezésébe, gyártásába és forgalmazásába. A nyolcvanas években azért akart egyre több nő tangát viselni, mert a divatossá vált szűk sztreccsfarmerek alatt nem mutatott jól a hagyományos bugyivonal.

A tangabugyi sikere azóta is töretlen, milliók rajonganak érte. A vágykeltő ruhadarab ereje és veszélyességi faktora azóta bizonyított, egy világszintű politikai botrányt is előidézett már.
Ugye mindenki emlékszik, hogyan végződött az a történet, amikor Monica Lewinsky kivillantotta a szexi fehérneműjét Bill Clinton elnök látómezőjében?
Hagyományos tanga: 2-3cm vastag a fenék felett futó pánt, amely derék felé enyhén kiszélesedik
G-String: a legvékonyabb modell, hátul és középen zsinórszerű pánttal
V-String: kissé vastagabb a pánt, mint a G-String esetében, és a fenék feletti rész háromszöget formáz
T-back: a pántok hátul T-alakban futnak
Asa Delta: a derékon futó pánt szélesebb a középsőnél (Brazíliában ez a típus a legkeresettebb)