Te is szavazhatsz a legsegítőkészebb nőkre
A Richter Aranyanyu Díj nőknek szól, és célja immár negyedik éve, hogy olyan segítő foglalkozású nőket kutasson fel, mutasson be és díjazzon, akik minden nap bizonyítják különleges erejüket, kiválóságukat.
A díjat 2011-ben alapította Rácz Zsuzsa író, a Terézanyu-könyvek szerzője és a Richter Gedeon Nyrt.
A díjat olyan nőknek ítélik oda, akik klasszikus, női segítő szakmákban dolgoznak, munkájuk nélkülözhetetlen, mégis csekély anyagi és erkölcsi elismerésben van részük.
A Magyarországon egyedülálló kezdeményezés célja a nők társadalmi megbecsülésének és önbecsülésének növelése. A díj megálmodói szeretnék, ha ez az elismerés pozitív társadalmi változást is elindítana, ezért keresik a köztünk élő hősnőket, akik nap mint nap sokat tesznek családjukért és közösségükért.
A kezdeményezés mára bizonyítottan elérte célját: a zsűri eddig 21 rendkívüli nőt részesített elismerésben kitartó, szívvel-lélekkel végzett, mások számára is példaértékű munkájáért.
Három kategóriában várták a jelöléseket: orvos, pedagógus és egészségügyi szakdolgozó.

Kategóriánként négy, tehát összesen 12 döntős Aranyanyut választottak ki. Mindhárom kategóriában lesznek közönségdíjasok, akikre interneten és mobilon lehet leadni a voksokat, emellett a zsűri is odaítél szintén minden kategóriában egy-egy díjat.
A szavazás november 3-án indul és november 16-ig tart. Mind a 12 döntős Aranyanyu adatlapja és kisfilmje megtalálható az aranyanyu.hu oldalon, itt lehet szavazni is kategóriánként egy jelöltre. A szavazás e-mailcím alapú, egy e-mailcímről kategóriánként egy szavazatot lehet leadni. Idei újítás, hogy mobilapplikáció is készült a szavazáshoz , a neve „Aranyanyu”.
A beharangozó VIDEÓ:
Szavazni ezen az oldalon lehet, a három kategória mindegyikében egy személyre.
Mi is bemutatunk egy-egy jelöltet kategóriánként ízelítőül - de persze választhattok másokat is, ez csak egyfajta ajánlás.
Éva:
"A kórházba rendszeresen visszatérő egyik páciense azért jelölte őt a díjra, mert úgy érzi, az ő odaadó munkája, személyes kisugárzása, végtelen türelme és támogatása nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a kórházban töltött nehéz napok elviselhetőbbek legyenek. Éva, akire a betegek földre szállt angyalként tekintenek, mosolyogva köti be az infúziót, mozgatja a nála sokkal nehezebb pácienseket és a lelkileg megterhelő helyzeteket is végtelen türelemmel viseli. Egyetlen vágya, ami egész életét áthatja, megvalósult: segíthet másoknak."

Ildikó
Ildikó lakásotthont vezet Budapesten, ahol átmenetileg vagy teljes mértékben szüleik nélkül nevelkedő, többnyire bántalmazott, vagy elhanyagolt gyerekeket nevel. Jelenleg tízen növekednek a szárnyai alatt, kilenctől huszonéves korig. Szűkös anyagi lehetőségeik ellenére Ildikó nyaralást szervez, pingpongasztalt vásárol, próbál igazi otthont teremteni a minta nélkül, vagy negatív mintával ideérkezőknek. Jelölője, Gábor ezt tartja a legfontosabbnak: „Az én „anyukám” megértette velem az élet rejtelmeit, én meg tág szemekkel néztem és hallgattam, mint egy mesét. Tudom, nem fogja elengedni a kezemet akkor sem, amikor elhagyom a lakásotthont, és a saját lábamra állok majd.”
Katalin:

A Békés megyei cukorbeteg gyermekeket nevelő szülők Kati doktor nénire és csapatára, a Hétpettyes Angyalokra egyszerűen csak anyukájukként tekintenek. Az első évben mindenki tudja, estefelé hol van Kati doktor néni: kongresszuson, vacsorafőzés közben és ügyeletben egyaránt érkezik az esti négy-öt telefon: jelentés a mérésekről, segítségkérés, leginkább pedig a vágy néhány megnyugtató, pánikot elűző jó szóra. Bármilyen élethelyzet adódik, Kati doktor néni ott áll a család mellett, támogatja őket nappal és őrzi az álmukat éjjel.