Legfeljebb pár hónapig tarthat a koronavírus elleni immunitás
Mégsem célszerű a koronavírus által adott immunitásban bízni, egy új tanulmány szerint ugyanis csak rövid távú védettséget biztosít - áll a londoni King’s College legfrissebb kutatásában, amely az első komolyabb tanulmány a témában. A kutatók arra keresték a választ, hogy a koronavírus-fertőzésen átesettek immunitást élveznek-e a gyógyulást követően, és ha igen, milyen mértékben.
A felmérés során 90 alanyt vizsgáltak - kórházi dolgozókat és civil betegeket egyaránt -, 60 százalékuk szervezete hatékony immunválasszal lépett fel a betegség ellen, ám három hónappal később már jócskán megcsappant az antitestek száma a szervezetükben: csak 17 százalékuknál volt ugyanilyen erős az immunitás. Voltak olyan személyek, akiknél már egyáltalán nem lehetett kimutatni antitesteket.
Az eredmények alapján arra jutottak, hogy az immunitás attól függ, hogy a tetőzéskor mennyi antitestet tudott termelni a szervezete.
Az antitestszám ugyanis hamar zuhan, így az már biztos, hogy nem nyújt hosszútávú immunitást az, ha valaki átesik a fertőzésen, így akár évről évre is elkapható újra a betegség.