Lemondott a Magyar Úszó Szövetség elnökségének hat tagja
Az alábbi levelet kapta az Index a Magyar Úszó Szövetségban kialakult helyzetről. A levelet az elnökség olimpiai bajnok tagja is aláírta.
A hat lemondás azt jelenti, hogy az elnök és az alelnök mellett összesen egy tagja maradt a testületnek.
A magyar úszósport mielőbbi szervezeti megújulása érdekében a Magyar Úszó Szövetség alulírott elnökségi tagjai sajnálattal ugyan, de a mai nappal benyújtják lemondásukat.
Büszkék vagyunk arra, hogy elnökségi tagságunk alatt a magyar úszósport kiválóságai - élükön Sós Csaba szövetségi kapitánnyal - kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, többek között a budapesti vizes világbajnokságon is.
A szakmai sikerektől függetlenül úgy látjuk: a MÚSZ jelenlegi elnöke sem az elnökséget, sem a közvéleményt nem tájékoztatja tényszerűen a szervezet tevékenységéről, illetve a meghatározó döntésekről.
A kialakult helyzetre való tekintettel az elnökség alulírott tagjai úgy döntöttek, miután a továbbiakban nem tudják hitelesen ellátni feladatukat a jelenlegi elnök vezetése alatt, ezért nem marad más választásuk, mint lemondani tisztségükről.
Becsky András
Cseh László
Danks Emese
Dr. Török Enikő
Törös Károly
Wladár Sándor
A portál információi szerint a lépésre azután történt, hogy a moszkvai világkupán tartózkodó elnök egyáltalán nem reagált az ellenőrző bizottságban történt hétfői lemondásokra. Nem tett lépéseket a közgyűlés összehívására, ami ilyen esetben 15-30 napos határidővel kötelező a szövetség alapszabálya szerint.
Az elnökség gyakorlatilag megszűnt, így a szövetség működésképtelenné vált, a közgyűlés összehívása immár teljességgel elkerülhetetlen. A közgyűlésen, ha a tagszervezetek úgy döntenek, akkor az elnök leváltása, illetve új elnök kinevezése is felkerülhet a programpontok közé.
Bienerth Gusztávot januárban választották meg a Magyar Úszó Szövetség elnökének, miután Gyárfás Tamás a Hosszú Katinkával való konfliktusa miatt lemondott 23 éve betöltött pozíciójáról. Az új elnök támogatottsága a tagság körében egyöntetű volt a választáskor, ám az első problémák hamar jelentkeztek.

Bienerth alapszabállyal ellentétes személyi döntései, vezetési stílusa és az általa szövetséghez hozott új igazgatók is komoly ellenérzést szítottak az úszószakmában.
A bizalomvesztés a MÚSZ májusi közgyűlésén lett nyilvánvaló, ahol Bienerth egy ideig meg tudta akadályozni a titkos szavazást, ám amint a tagságnak sikerült ezt kikényszerítenie, vezetés minden egyes javaslatát elsöprő többséggel elutasította a közgyűlés.
A világbajnokság után előbb az ellenőrző testület vezetője és tagjai mondtak le, majd olimpiai és világbajnokok, illetve neves edzők követelték a változást, végül csütörtökön az elnökség hat tagja is a lemondás mellett döntött, ezzel egyértelművé téve, hogy a Bienerth-korszaknak alig fél után befellegzett.