Békéscsabán van a legnagyobb szavazólap, 11 jelölt indult
A fenti képen látható a békéscsabai szavazólap, 2022. április 3-án. A Békés megyei 1-es számú választókerületben a legtöbb, 11 jelölt indult, itt használják a legnagyobb szavazólapot.
A fenti képen látható a békéscsabai szavazólap, 2022. április 3-án. A Békés megyei 1-es számú választókerületben a legtöbb, 11 jelölt indult, itt használják a legnagyobb szavazólapot.
A parlamentáris demokrácia magyarországi történetében először tilthatnak ki országgyűlési képviselőket az Országházból - írja a Telex. Az Országgyűlés ugyanis hétfő délután szavaz Kövér László határozati javaslatairól, amelyek öt momentumos politikust és Hadházy Ákost érintik.
A Parlament március 18-án szavazott a Pride betiltását célzó törvénymódosítás elfogadásáról. A szavazás azonban hamar káoszba torkollott: a momentumos politikusok ugyanis tiltakozásul először lejátszották a szovjet himnuszt, valamint Orbánt és Putyint csókolózva ábrázoló montázzsal szórták tele a Parlamentet a karzatról. Mindeközben füstgyertyáztak is.
A füst gyorsan beterítette az üléstermet, több képviselő köhögni kezdett. Bányai Gábor fideszes politikusnak az incidens után orvosi ellátásra volt szüksége, míg Komáromi Zoltán DK-s képviselő véletlenül rossz gombot nyomott a szavazáskor. Latorcai János, az ülés levezető elnöke, bő egyórás szünetet rendelt el.
Kövér László alig három nappal később már ki is küldte a büntetést a képviselőknek:
• Hadházy Ákos 12 napos eltiltást és 6 havi tiszteletdíj megvonást kapott,
• Bedő Dávid 12 napos kitiltást és 6 havi fizetésmegvonást,
• Lőcsei Lajos szintén 12 napos eltiltást és 6 havi tiszteletdíj-csökkentést,
• Gelencsér Ferenc 6 nap kitiltást és 4 havi fizetésmegvonást,
• Sebők Éva 6 napos eltiltást és 4 havi tiszteletdíj megvonást,
• Tóth Endre 6 nap kitiltást és 4 havi fizetésmegvonást.
Hadházy Ákosnak 12 012 570 forintot kell visszafizetnie, amit részletekben vonnak le tőle. A Momentum öt politikusa pedig összesen 70 473 744 forintnyi büntetést kapott. A tiszteletdíjuk összege eltérő, mert más-más tisztségeket töltenek be.
A határozat ellen a képviselők egyébként később fellebbeztek a mentelmi bizottságnál.
Kövér László szerint az Országgyűlés ülésének akadályozása „az egyik legsúlyosabb fegyelmi jogsértés”, amely „az állam alkotmányos működését támadja”. A házelnök határozatában azt írta: „A képviselő példátlan magatartása kihívóan közösségellenes és alkalmas volt arra, hogy megbotránkozást keltve rombolja az Országgyűlés tekintélyét és az ülés méltóságát is.”
A házelnök azzal is érvelt, hogy a füstgyertya „tűzveszélyt is jelentett közvetlen környezetére, a képviselők testi épségére és a plenáris ülésterem berendezésére is”. Kövér szerint a képviselők kizárólag a médiafigyelem felkeltése miatt vállalták be ezeket a kockázatokat.
Az Országgyűlés sajtóirodája is megerősítette a Telexnek, hogy
Bedő Dávid nem számít meglepetésre a szavazáson, mert szerinte a parlament fideszes többsége jóvá fogja hagyni a házelnök büntetését.
- mondta a Telexnek a Momentum frakcióvezetője, aki hozzátette: a fellebbezést csak azért nyújtották be, hogy később az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulhassanak, ehhez pedig ki kell meríteni minden hazai jogorvoslati lehetőséget.
Bedő azt is hozzátette: „Az utcán van most dolgunk, és semmi keresnivalónk a parlamentben.” A politikus elmondta, hogy május 1-jén ott lesznek Hadházy Ákos Kossuth téri tüntetésén is.
A Momentum frakciója úgy döntött, hogy a kitiltás ideje alatt a 10 fős csapatuk nem vesz részt a parlamenti munkában, csak a szavazásokra mennek be azok, akiket nem büntettek meg. Így a tavaszi ülésszakban nem lesznek ott a napirend előtti felszólalásokon, azonnali kérdések óráján, és nem vesznek részt a törvényjavaslatok vitáiban sem.
Bedő azt mondta: „Jelenleg nem látjuk értelmét a parlamenti munkának.” A frakció később dönt arról, hogy ősszel visszatérnek-e a Parlamentbe.
Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője azt közölte: „az ügyben a Fővárosi Nyomozó Ügyészség folytat nyomozást, amelyről további tájékoztatás az eljárás érdekeire figyelemmel jelenleg nem adható.” Polt Péter legfőbb ügyész még nem kérte ki a képviselők mentelmi jogát az ügyben.
A Váci Egyházmegye Püspöki Hivatalához szexuális visszaélés gyanújáról bejelentés érkezett az egyházmegye egyik papjával kapcsolatban - írják a Váci Egyházmegye vasárnap kiadott közleményében, szúrta ki a 444.hu.
A közlemény szerint
„A vizsgálattal párhuzamosan az érintettek számára lelki és pszichológiai támogatást kínáltunk fel és minden lehetséges lépést megteszünk annak érdekében, hogy minden ilyen eset megelőzhető legyen a későbbiekben” - írták, hozzátéve, hogy a Püspöki Hivatal az eset kapcsán együttműködik az illetékes állami szervekkel.
- fogalmaztak.
A közleményben arra is kitértek, hogy a teljes feltárás érdekében az előzetes vizsgálat ideje alatt nem adnak bővebb tájékoztatást, ugyanakkor a vizsgálat lezárulta után az eredményekről tájékoztatják majd a közvéleményt.
A Váci Egyházmegyében 2019 óta működik a Gyermek- és Ifjúságvédelmi Szolgálat, amelyhez a közlemény szerint most először érkezett panasz.
Dr. Sz. a budai Várhegy oldalában rendel, pedig már hat éve jogerős ítélet kötelezi közel 14 millió forintos kártérítés kifizetésére. A 24.hu cikke szerint az orvos a mai napig nem fizetett, ráadásul a bírósági döntés előtt megszabadult attól a cégétől, amelyre a kártérítést kiszabták.
A rosszul sikerült beavatkozás után az orvos több újabb műtétet is végzett rajta, de a helyzet tovább romlott. Erika más orvosokat is felkeresett, sőt Amerikába is elutazott, hogy újabb műtétet végeztessen, de a korábbi beavatkozások miatt kialakult hegesedések már megnehezítették a javítást.
Mivel a doktor nem ismerte el a felelősségét, és az első műtétért kifizetett 750 ezer forintot sem akarta visszaadni, Erika a bírósághoz fordult. Az ügy évekig húzódott, míg végül az első- és másodfokú bíróság, majd 2016-ban a Kúria is kimondta, hogy Sz. hibázott. A Magyar Orvosi Kamara eközben etikai vétség miatt 1,29 millió forintos büntetést szabott ki az orvosra.
A bíróság 2019-ben hozta meg a jogerős ítéletet, amely szerint cégét 13,75 millió forint kártérítés megfizetésére kötelezték. Az összeget 15 napon belül kellett volna kifizetni, de az orvos azóta sem rendezte a tartozást, pedig azóta még kamatok is rakódtak rá.
A 24.hu szerint az ítélethirdetés előtt a doktor 100 ezer forintért eladta a cégét egy mélyszegénységben élő nőnek. A nő elmondta, hogy sosem találkozott az orvossal, csupán egy papírt kellett aláírnia, amiért 150 eurót kapott. A kft. nem sokkal később kényszertörlés és felszámolás alá került, majd 2023 nyarán végleg törölték a nyilvántartásból.
Erika nemcsak a bíróságon próbált érvényt szerezni az igazának, hanem az interneten is kifejezte véleményét, sőt, az orvos rendelője előtt is tiltakozott. Egy ilyen alkalommal összetűzésbe került a rendelő egyik alkalmazottjával, ami miatt a bíróság könnyű testi sértés és garázdaság miatt nyolc hónap felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
A 24.hu munkatársa telefonon is megkereste az orvost. Ő minősítgetni kezdte Erikát, de arra a kérdésre, hogy tervezi-e kifizetni a kártérítést, érdemi választ nem adott.
Hétfő este különleges bejelentkezést (saját elnevezése szerint Magyar Infót) tart Magyar Péter. A Tisza elnöke a párt alelnökével, Tarr Zoltánnal fog bejelentkezni a Facebookon. A tervek szerint az alábbi témák kerülnek majd szóba:
„Emellett természetesen sorra vesszük Orbánék hazugságait az uniós források, Ukrajna uniós csatlakozása és a világ legnagyobb bankrablása kapcsán is” – ígérte Magyar Péter. Ezen kívül bejelentére is készülnek „a TISZA Szigetek és az önkéntes hálózatunk jövőbeni működése, fejlesztése, valamint a koordináció és a szervezeti struktúra hatékonyabbá tétele kapcsán.”