Zsírosdeszka, olcsó jégkrém és méregdrága ásványvíz – mire elég 5000 forint egy fesztiválon?
Ahány ember, annyi pénztárca. Ami az egyiknek drága, a másiknak meg se kottyan. Vannak azok az arcok, akik magukkal hozzák a szendvicset, és feltöltik a kulacsukat vízzel, és vannak azok, akik egy tálca töményet rendelnek ki, miközben oda sem néznek, hogy mennyit fizettek.
De az átlag valahol a kettő között helyezkedik el, és én hiszek abban, hogy aki keményen megdolgozik érte, annak nem mindegy, hogy mire megy el 5000 forint a félretettből.
Évek óta dolgozni járok fesztiválokra, de a vége mindig az, hogy többet költök, mint amit keresek. Mert a szállás, az utazás, a mindenféle szuperfontos kütyü és kiegészítő, és még be sem jutottam a kapun. Idén megfogadtam, hogy jobban dokumentálom, hogy mire megy el a pénzem, és találomra belőttem ezt az 5000 forintos határt a VOLT fesztivál harmadik napján. 5000 forint egy napra, azaz pontosabban egy délutánra és estére.
Nézzük, hogy mire elég, ha spórolok, de nem vonok meg mindent magamtól.




Tegyük hát szépen a pénzt a karszalagra, mert idén már a kezünkön fityeg a kis kártya, amiről fizetni kell. Gyorsan megvagyok vele, és a fizetés is villámgyors lesz. Én ezt bírom.
Első körben konstatáltam, hogy ma biztosan nem rúgok be, vagy hát nem olyan szesztől, amitől igazán jól esne. A tömény árak borzasztó magasak. 1890 forint egy Aperol Spritzért…? Műanyagpohárban szervírozva ennyiért ez enyhén szólva is pofátlanság.
Aztán arra is gyorsan rájöttem, hogy klasszikus meleg ételt sem fogyaszthatok majd, ha jól akarok kijönni a pénzemből.
Az egy dolog, hogy mondjuk 1800 forintért kapok egy tésztát, de a sajtot és az evőeszközt is több száz forintért számolják még fel mellé (előző nap jártunk már így ezzel a körrel). Köszi, de ha több lenne rá, akkor sem!



Szóval ha ilyen szűkös a keret, ügyeskedni kell. Hideget kell enni és sört kell inni.
Megmentőnk az Aldi, ami a fesztivál területén belül, fesztiválon kívüli árakkal dolgozik. Szóval a zsemle és a kakaós csiga is pont annyi, mintha otthonról hoztad volna.
Kivétel az üdítő! Az üdítő még itt is ugyanolyan drága, mint minden bódéban, minden pultnál. Na és ez a másik dolog, ami engem évről évre sokkol.
Oké, az alkohol luxus, oké, a kóla és a limonádé is az, de 370 forintot sima vízért egyszerűen nem szabadna, nem kéne, nem fair.
Mindegy. Túlteszem rajta magam sokadjára is.




A számlám végösszege tehát baráti maradt, pedig pár impulzustétel is becsúszott. Péksüti, kamumagnum (a jégkrémek 100-200 forintért kihagyhatatlanok hőségben, és még vegán opció is akad), víz és smoothie. Nagyjából 1000 forintot fizettem.
Aztán jóllakva tervezni kell szépen tovább. Ha az ember nem akar teljesen lemondani az alkoholról, hát ezen a ponton dönteni kell.
Bor? Nem szeretem a fröccsöt. Legyen sör! De legyen lányos! A meggyesre tettem le a voksom, és elégedett is voltam a döntésemmel. 790 egy korsó (ha beértem volna sima sörrel 590-ből is kijöhettem volna), és ebből szépen lassan 3 adag is elfogyott.
Sajnos 450 forintot a pohárra is ki kellett fizetni, és ezt a végén vissza se kapja az ember, csak minden körben tisztára cserélik.
A végén el lehet vinni haza emlékbe, írják a honlapon is. Hát, én nem ragaszkodtam volna hozzá...




Nem mondom, hogy nem kívántam meg Unicumot, nem mondom, hogy nem nézett ki jól a Digó pizza, de a sörök után már csak egy életmentő zsíros kenyérre futotta a nagykoncert után. Kajából jó alternatíva a túlárazott deszka. Nem ér annyit, de 600 forintból megvan a vacsora.
És ezen a ponton lehetett újra merengeni egyet.
Nyúljak mélyebben a zsebembe, és mehet a pálinka, jöhet a hamburger? És aztán öt helyett kitudjaholállmegezer lesz a vége.
Vagy jöhet egy víz, és séta haza az ingyennyalókámat majszolva, mert a taxi már bőven a kereten kívül van?
Fő az egészség! A soproni erdő barátságosabb útitárs józanon...


Aldis ebéd: 1155
Három meggyes sör: 2370
Víz: 370
Zsíros kenyér: 600
Pohár betétdíja: 450
Összesen: 4945 Ft