Otthoni gyerekjátékok, melyeket gyerekjáték összerakni
A gyerekek gyorsan megunják a játékokat, erre pedig rátesz a bezártság is. Ahhoz azonban, hogy változatosak legyenek a hétköznapok és a játékok, nem kell minden alkalommal méreg drága új holmikat vásárolni, hiszen némi kreativitással akár az otthon megtalálható eszközökből is szuper játékokat lehet varázsolni, benti és kinti játéknak egyaránt. Ráadásul a közös alkotás már maga is jó program és szinte mindegyik játékötlet egyénre szabható.
Saját memóriajáték
A kisgyerekek körében a rajzolás egyébként is népszerű tevékenység, de persze egy idő után könnyen unalmassá válhat. Egy memóriajáték megalkotásával azonban ezen is lehet csavarni egyet! Találjátok ki hány párból álljon a pakli, majd jöhet a különféle figurák megrajzolása. Nem kell hozzá más csak pár A4-es papír és színes ceruza vagy filcek. A legjobb, ha akad hozzá kartonpapír, hiszen úgy tartósabb lesz a végeredmény is. A cél, hogy minél jobban hasonlítson egymáshoz a két pár, majd ha elkészültek a rajzok ollóval óvatosan vágjátok ki őket és mehet is az új memóriakártyák tesztelése!
Kavicsfestés
Szinte minden gyerekszobában rejtőznek a kirándulásokról hazavitt kisebb nagyok kavicsok és kövek. Ha pedig nem, külön kavicsgyűjtő túrát is lehet tenni, majd otthon indulhat az újonnan szerzett kincsek dekorálása. A letisztított kavicsokat festékkel vagy akár filccel is lehet dekorálni, a végén érdemes védőlakkal bevonni, hogy kevésbé kopjon. A tarka kavicsok remek díszek lehetnek, de a nagyszülőknek is kedves ajándék.

Ügyességi játék a hűtőre ragasztva
Ismered azokat az ügyességi játékokat, ahol egy kis csőben kell vezetni a golyót, hogy eljusson a célba? Pár wc papír guriga és kerek mágnes segítségével te is könnyedén építhetsz ilyen pályát és indulhat is az ügyeskedés. Csak vágd félbe a gurigákat, rögzítsd a hűtő ajtóra őket enyhén egymás alá, úgy, hogy egy könnyű golyócskát pl. egy üveggolyót vagy galacsint végig lehessen rajtuk görgetni is kész is. A mágnesek és a hűtőajtó helyett bármilyen könnyen tisztítható felületre rögzítheted a gurigákat pár cellux darab segítségével is.
Készítsetek társasjátékot
Bonyolultságától függően, ezzel akár egy egész napot is el lehet tölteni. A kreativitás mellett jó hatással van a logikai gondolkozásra is. Tervezzétek meg, milyen játékot szeretnétek, mik legyenek a szabályok, majd jöhet az építés! A legegyszerűbb, ha egy pizzás dobozon festitek meg a pályát, ha van kedvetek, akkor pedig bábut is fabrikálhattok gyurmából. Az összes szabály rajtatok áll. A mezőkre kitalálhattok külön utasításokat, de akár külön kártyákat is gyárthattok hozzájuk. Ha pedig mindez megvan, indulhat is a közös családi társasozás a saját játékotokkal!

Házi ugróiskola
Esős napokon, amikor mindenki csak vágyódik ki és nincs hol levezesse a gyerek az energiáit, mentőötletként jöhet a saját ugróiskola! Nem kell hozzá más csak szigetelőszalag és egy nagyobb parketta vagy sima, ragasztható padlófelület. Itt közösen kitalálhatjátok az ugróiskola hosszát és vonalait, amit a ragasztószalaggal egyszerűen fel lehet vinni, majd ha nincs rá szükség, könnyen el is lehet távolítani. Azonban, ha emeletes házban laktok, jobb az ickázást olyan időpontra tartogatni, amikor biztosan nem riad fel rá az alsó szomszéd…