Utolsó lett a 46 éves gördeszkás az olimpián a feleannyi idős fiatalokkal teli mezőnyben
Tokióban debült az olimpiai sportok között a gördeszkázás, a sportolók különböző kategóriákban állhattak rajthoz. Akik pedig nézték a versenyeket, igencsak meglepődhettek, hogy főleg tinédzserkorú gyerekek teljesítettek a legjobban ezekben a számokban.
Nem csoda, hogy a deszkások közül került ki most minden idők második legfiatalabb dobogósa a Nisija Momidzsi révén, aki mindössze 13 évesen és 330 naposan nyert aranyérmet (a rekordot Marjorie Gestring amerikai műugró tartja, aki még 1936-ban 13 évesen és 268 naposan győzött). De a másik két dobogós sem volt sokkal idősebb nála, hiszen a női utcai gördeszka kategória ezüstérmese szintén 13 éves, a bronzérmes pedig 16. A három dobogós átlagéletkora 14 év és 191 nap, ilyen alacsony pedig korábban még nem volt ez a szám az ötkarikás játékok történetében.
A férfiaknál a park kategóriában szintén főleg fiatal, huszonéves versenyzők indultak.
A dél-afrikai deszkás láthatóan nem rendelkezett olyan technikai tudással, mint feleannyi idős ellenfelei, így hát nem meglepő módon utolsó lett a negyedik selejtezőben.
Oberholzer mindenesetre kivívta a nézők szimpátiáját, egyrészt laza megjelenésével (egy egzotikus mintás ingben deszkázott), másrészt azzal, hogy amikor egy nehezebb trükköt elhibázott és leesett a deszkáról, mosolyogva felpattant, majd kurjantott egyet a kamerának.
A dél-afrikai férfi a Thrashin' című film hatására kezdett el gördeszkázni, és egész életét erre tette fel. Nem is volt soha rendes munkája, csak ezzel foglalkozott. Elmondása szerint sokszor megkapta, hogy túl öreg ehhez a sporthoz, még a saját édesanyja sem értette, hogy miért ragaszkodik a gördeszkához. Oberholzer azonban a kritikák ellenére kitartott, azzal pedig, hogy kijutott az olimpiára, bebizonyította, hogy nem volt hiábavaló a deszkázásra koncentrálnia az elmúlt 36 évben.
Forrás: Telex