Magyarországon is bulizott és csajozott a kicsapongásairól híres angol király
A Király utca és környéke már 150 éve, sőt korábban is bulinegyed volt. Számtalan híres és hírhedt mulató és kocsma nyílt az utcában annak idején.
A körülbelül másfél kilométer hosszú utca helyén egykor csupán dűlőút volt, amely egyenesen a Városerdőhöz, a mai Városligethez vezetett. A 19. században zsúfolt, sűrűn lakott utcává vált, raktárakkal, üzletekkel, borospincékkel, szórakozóhelyekkel. Lakóinak száma az 1870-es években már körülbelül 7600 fő. Összehasonlításképp: kisvárosokban éltek akkoriban ennyien.
A 19 században nyíltak azok a bizonyos éjszakai mulatók is az utcában, és közülük az egyik leghíresebb a Kék Macska, jiddis nevén a Blaue Katze volt: kocsma, kupleráj , kabaré és zenés szórakozóhely keveréke. A vendégeket sikamlós szövegű kuplékkal, színdarabokkal és kabaréműsorral (is) szórakoztatták, de a kurtizánok ugyanúgy a mulatóhoz tartoztak.
"A Király utca koronája bizonyára a »Kék macska«. Parlamenti életünkben nincs egyetlen állat sem, mely nagyobb szerepet játszana a »Kék macská«-nál, hacsak a »kétfejűsas« nem. De mi ez a macskához képest? A macska nagyon népszerű, a kétfejűsas pedig nagyon népszerűtlen. De én ezúttal nem foglalkozom azon kitűnőségekkel, kik a macskai asztalokat az éjfélutáni órákban körülülik s a hazafiúi fájdalmak keserűségét igyekeznek eltemetni a rossz fukszinosborba. Nem írom le a lábikrákat, az ingerlő kecses idomokat, melyek a képviselői diurnumokat elnyelik" - írja Mikszáth Kálmán az Éji séták és éji alakok II. című novellájában.

A Pesti Hírlapban ezt írta a mulatóról:
"Az orgiák, a kiélt sanzonénekesnők, a frivol couplettek hajléka.
Közmondás, hogy ahol húsz tót megtelepszik, ott mindjárt pálinkamérést kell nyitni. Még inkább áll ez a mágnásokra nézve, kinek... a Kék Macska nélkül lehetetlen megegzisztálniok."
Kik fordultak meg itt? Például a szerb király, dr. Szemere Miklós ügyvéd, szentpétervári és római nagykövet, a Károlyi, az Eszterházy, a Festetics és Széchenyi család tagjai,
és a walesi herceg, Viktória királynő fia, a későbbi VII. Edward király.
King Edward VII - photographed in 1901 - King of the United Kingdom & the British Dominions and Emperor of India https://t.co/7IqS9PjsTM pic.twitter.com/bijSjWLlbO
— /r/ColorizedHistory (@rd_colorhistory) 2018. március 12.
Edward elég szabadelvű és öntörvényű volt már fiatal korában. Beleszeretett a dán trónörökös lányába Alexandra hercegnőbe, de esküvő előtt a fiatalember még egy 1861-es írországi hadgyakorlaton is a nőket hajkurászta. Tiszttársai becsempészték hozzá Nellie Clifden színésznőt, aki pár napot a trónörökössel töltött. Amikor kiderült, az apja, Albert betegen utazott el hozzá Cambridge-be, hogy felelősségre vonja. Miután két héttel később meghalt Albert, Viktória királynő élete végéig gyászruhát hordott, visszavonult a társasági élettől, és a fiát hibáztatta apja haláláért.
A házasságkötés után Alexandra és Edward londoni rezidenciája a Marlborough House volt, de rendelkezésükre állt a norfolki Sandringham House is. Tékozló életmódjuk miatt a királynő többször megrótta őket, és megpróbált beleszólni a döntéseikbe.
Nos, az egyik történet szerint, amikor - az akkor már házas - Edward, a brit trónörökös és Milán szerb király is elment a Blaue Katze mulatóba, a teljes társulattal külön előadást rendeztettek maguknak az Európa szállóban.
A másik történet szerint, amikor Habsburg-Lotaringiai Rudolf trónörökössel ellátogatott a kétes hírű helyre,
beleszeretett a mulató sztárjába, Waldau Jeanettbe.
A nő akkoriban a társulat egyik erőssége volt, és egymás után törte össze a férfiszíveket.
Az épp csak induló viszonynak állítólag maga Viktória királynő vetett véget, azzal hogy "van már elég kurtizán a családban, minek hozol ide még egyet?". És haza is vitette a fiát.
King Edward VII smoked more than 20 cigarettes & 12 Cigars a day. He died of Bronchitis. pic.twitter.com/NSZU4y19Wt
— Museum Facts (@Museum_Facts) 2018. március 15.
Edwardot nem különösebben rázhatta meg az eset, mert folytatta kicsapongó életmódját. Párizsban a kor leghíresebb luxusbordélya az 1878-tól működő Le Chabanais volt - itt hírességek is megfordultak.
Az 1880-90-es években a luxusbordély visszatérő vendége volt a brit trónörökös. Pezsgőfürdőket rendezett a prostituáltakkal - a díszes kád az utókorra maradt - és mivel Edward erősen elhízott,
készítettek a számára egy különleges széket, amelynek segítségével kényelmesen szexelhetett.
A "fauteuil d'amour" vagyis a szerelem karosszéke is a francia bordély berendezési tárgyai közé tartozott. Ennek a másolata ma is látható Prágában, a szexmúzeumban.
Edwardnak rengeteg kalandja volt, egy forrás szerint több mint 50 nővel folytatott viszonyt életes során. Már amiről tudnak...