Világhíres festők
Sandro Botticelli itáliai festő, a korai reneszánsz idején a firenzei iskola legjelesebb képviselője volt.

Leonardo da Vinci festő, tudós, matematikus, hadmérnök, feltaláló, anatómus, szobrász, építész, zeneszerző, költő és író. Festményei a világ legismertebb alkotásai közé sorolhatók.
Paul Gauguin a déltengeri szigetvilág ősi kultúrájának megörökítője. Kalandos életet élt s önmagával is harcot kellett vívnia azért, hogy megőrizze saját alkotó énjét.
Pierre-Auguste Renoir derűs természet volt, és semmi sem tudta megtörni az életbe vetett bizalmát. A lehető legnagyobb természetességgel lett az örök nyár festője.
Claude Monet a francia impresszionista festészet "szülőatyja" volt. Az életrajzi összefoglaló ennek a páratlan alkotói életnek és művészi pályának a legfontosabb momentumait ismerteti meg.

Gustav Klimt képei egészen sajátos, varázslatos hangulatot teremtenek. Képi világának központjában valóban a női test csodája áll a maga érzékiségében és szentségében.
J. M. W. Turner A sötétségtől a fényig – Turner festészete a látvány világának e két véglete között fokozatosan teremtette meg a nyugati művészet történetében talán legszélesebb ívű életművet.
Paul Cézanne a modern művészet atyjának tekintik őt, aki talán a 19. század legösszetettebb művésze.
Picasso már életében a nagyok sorába került, azokéba, akiknek neve a művészet szinonimájaként elismert jelentőségűvé nőtt. Sok korszakra tagolódó változatos pályaképében együtt van tréfa és komolyság, szépség és fintor, dráma, tragédia, s minden őszintén. Művészete egyre több emberhez kerül közel.

El Greco halálakor „minden vagyonként csupán 200 vázlatos festményt hagyott hátra”. A spanyol miszticizmus festője két évvel előzte meg halálával nagy kortársát, Cervantest.
Francisco Goya 82 évet élt, s ez idő alatt elképesztően hatalmas életművet alkotott – körülbelül 500 olajfestményt és falképet, közel 300 rézkarcot és litográfiát, valamint több száz rajzot hagyott hátra. Festőként és grafikusként is termékeny művész volt, aki számos technikával kísérletezett – még élete vége felé is egy új nyomtatási eljárás úttörője lett, ő készítette az első művészi litográfiát.
Amadeo Modigliani, az „utolsó igazi bohémnak” tartott festő műveiben a toszkán festészet hagyományai ötvöződnek a modern francia képzőművészeti törekvésekkel. Alakjaiból kecses szépség és megkapó erotika árad. Henri Matisse -t mind a kortársak, mind a művészettörténészek a tiszta színek kifejezőerejére, az éles színkontrasztokra építő „Vadak” vezéralakjaként igyekeztek beállítani őt, alkotásaival szemléltetve az irányzat alkotói sajátosságait.
Albrecht Dürer a reformáció Németországának egyik legnagyszerűbb művésze, festő, grafikus, könyvkiadó és művészetelméleti író egy személyben, a német reneszánsz legismertebb képviselője hazájában és külföldön egyaránt. Műveinek legjelentősebb részét oltárképei és más vallásos témájú festményei adják, s emellett számos rézkarcot, könyvillusztrációt, portrét és önarcképet készített.
Van Gogh a délvidéki vakító napfény szerelmese sok képet festett, ám életében csupán
egyetlenegyet adott el – ma néhány műve minden idők legdrágább festményei közé tartozik.

Salvador Dalí minél többet mutatott meg magából nyilvánosan, annál jobban elrejtette magát. A magára öltött álcák egyre nagyobbak és egyre pompázatosabbak lettek: úgy beszélt magáról, mint „Istenhez mérhető géniuszról”. De hogy milyen volt a valóságban a Dalí mögött elrejtett ember, az továbbra is titok. Edgar Degas, a modern nagyvárosi élet talán egyik legismertebb festője hatvan éven át fáradhatatlanul, kitartóan dolgozó és szenvedélyesen kísérletező, új utakat kutató sokoldalú művész volt.
Peter Paul Rubens nevét világszerte ismerik: a XVII. századi németalföldi festő megkerülhetetlen alakja az európai művészetnek, életművét általánosan mérföldkőnek tekintik földrészünk kultúrájának fejlődésében.
Hieronymus Bosch a 15. században született nagy flamand festő életművének értelmezése és értékelése körül évszázadokon át folytak a viták, s tartanak még ma is.

Rembrandt képein az emberi arc magán hordozza az átélt sors rajta hagyott nyomait. A nagy németalföldi mestert főként „az ember és lelkiállapota” foglalkoztatta. Minél idősebb lett, annál többször érzékeltette a megfestett modellek belső magányosságát, ez Rembrandt szemében a személyiség lelkiismeretes ábrázolásának alapvető feltétele.
Kandinszkij. Nem is olyan régen még úgy tűnt, hogy a 20. század Kandinszkijjal kezdődött, és vele is ért véget. Reputációját nem a mostoha sorsnak – csakis a művészetének köszönhette.
Marc Chagall képeiről az elbeszélő őszintesége sugárzik, aki félbe tudja szakítani magát, ha megdöbbentik vagy megnevettetik a saját szavai. Nem véletlen, hogy Chagall festészete zenei terminusokat csal ki a kritikus vagy a történész tollából.

Velázquezt az utókor a XVII. század egyik legnagyobb festőjeként tiszteli. Már legkorábbi képein is megfigyelhető a mindennapi élet részletei iránti érdeklődés és páratlan érzéke azok megörökítésére valamennyi műfajban, legyen szó vallásos, mitológiai vagy történelmi témákról, zsánerképekről vagy portrékról
Joan Míró katalán festőművész, grafikus, szobrász és keramikus. A gyermekrajzok varázsa és az avantgárd újító szabadsága fonódott eggyé műveiben. Toulouse-Lautrec groteszk műveiben Párizs, a menthetetlenül dekadens város mítosza emelkedik művészi magaslatokba.
Michelangelo neve egyet jelent a „művészi géniusz” fogalmával. Ő volt az a művész, akinek személyében és műveiben, hosszú és teljes életében a reneszánsz humanizmus törekvései maradéktalanul kiteljesedhettek.
A teljes sorozat 46 800 Ft helyett most csak 19 900 Ft

A Kossuth Kiadó 2013. július 1-jétől 6 nagy sikerű sorozatát kínálja rendkívüli kedvezménnyel.
Ha érdekel a többi sorozat, vagy rendelnél, KATTINTS IDE