Megint ki fognak akadni a Sherlock Holmes-rajongók, de az Enola Holmes 2 jobb, mint az első rész
Mitől lett jobb a második Enola Holmes, mint az első? Több Henry Cavill. Tudom ez nem objektív, de képtelenség nem imádni a színészt.
emellett pedig úgy néz ki, mint Henry Cavill. Ki ne szeretné? A másik, amin erősen érezhető a fejlődés, az a forgatókönyv.

Jack Thorne forgatókönyvírónak sokkal könnyebb dolga volt a második résszel. Nem kellett bemutatni a karaktereket, már ismert társasággal sokkal gyorsabban bele tudott csapni a lecsóba. Enola legújabb kalandja sokkal feszesebb tempót diktál, jóval sebesebb, és mivel folytatás, a tét is nagyobb.
– ez már az előző részben is így volt, de itt talán szervesebben és okosabban kapcsolódott a történésekhez.
Mi az, ami a régi? Henry Cavill és Millie Bobby Brown. Aki ismeri őket, és korábbi szerepeiket, tudja mire számíthat, hasonló történik itt is. Henry Cavill esetében még nem jutottunk el a „ryanreynoldsosodásig”, de úgy érzem, ha nem kap valami merőben más típusú karaktert, akkor a nézők el fogják könyvelni őt az "okos szépfiúnak". Imádom a színészt és tényleg nagyon jó, de kissé repetitív és klisés kezd lenni. Millie Bobby Brownnal is ugyanez a helyzet. A Stranger Thingset nem számítva,
Bár még nagyon fiatal, de lassan nézői elvárás lesz, hogy pimasz, szabályokra fittyet hányó, okoskodó zseni legyen. Jól hozza ő is, de valahogy kezd unalmas lenni.

Mi az, ami nem működik? Talán kissé hosszú. Nem vészesen, de amikor már minden rejtélyre fény derül, még van negyven perc a játékidőből. Nem telik eseménytelenül, hiszen van három viszonylag nagyívű, jól megrendezett akciójelenet is, illetve a nyomozós részek is hatásosak, de a néző akarva-akaratlanul is rá fog pillantani az órájára a film második felében.
Történelemben jártasabb nézők számára gyakorlatilag megoldja magát a rejtély már a huszadik perc környékén, de ezt nem lehet a felróni a filmnek, mivel a „miértek” mellett a „hogyan” és a „kicsoda” is fontos eleme a történetnek.

A nyomozás működik, az ügy alapvetően érdekes, a karakterek nem rosszak, egy-két visszatérő színész még mindig nem telitalálat: Louis Partridge Tewkesbury márkijaként nagyon hiteltelen, illetve Helena Bonham Carter mint bohókás, szabadságharcos anyuka is inkább ellenszenvet kelt.
David Thewlis Grail nyomozója kellően ellenszenves ahhoz, hogy azonnal nagyon utáljuk. Lesznek azért felháborodások, ebben biztos vagyok.

Belekevernek egy teljesen felesleges Moriarty-szálat, amin a Sherlock Holmes-rajongók valószínűleg ki fognak akadni.
hiszen az eredeti könyvekben sem került Moriarty neve Enola Holmeséval egy lapra. Így biztos beszélni fognak majd a filmről.

Aki korrajzra vágyik ebből az időszakból, az felejtse el, ez egy tini-nyomozós film a Netflixen. Korhű elem, maximum a helyszínek, néha kicsit gyenge CGI-al megtámogatva, illetve a bámulatos kosztümök. Ezen kívül az emberek túlságosan szabadszelleműek, nem a klasszikus, viktoriánus londoni lakosok. Ha ezen túllép a néző, akkor az
Semmi komoly, egy-két haláleset, nem túl véres, de azért kellően komoly egy tininek. Felnőtt fejjel is nézhető, de nem kell rá figyelni teljesen.
Az Enola Holmes 2 megtekinthető a Netflix kínálatában, magyar szinkronnal.