SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Korda György azért lett énekes, mert nem szeretett volna sokat dolgozni

1958 óta folyamatosan színpadon áll az énekes. Kordát a fellépések mellett a pókerezés és a szobabicikli tartja formában.
Maier Viémos - szmo.hu
2024. január 06.



El sem akarja hinni, hogy csütörtökön 85 éves lett, egy pillanat alatt szaladtak el mellette az évek, mondta Korda György a Vasárnapi Blikknek. A 66 éve aktív énekes sokkal fiatalabbnak érzi magát, fejben még nem ért meg a korára, és még rengeteg terve van.

Korda György a lapnak azt is elárulta, hogy azért lett énekes, mert nem szeretett volna sokat dolgozni.

„Az egész azzal kezdődött, hogy a szüleim azt akarták, hogy vegyész legyek, de az nekem nem tetszett. Erre drága apám azt mondta, ha nem járom ki azt az iskolát, berak segédmunkásnak, ami szintén nem tetszett.

Valójában nekem akkor az volt a célom, hogy olyan munkahelyem legyen, ahol nem kell sokat dolgozni.

Naivan azt gondoltam, színészként ez sikerülhet, ezért jelentkeztem a Színművészetire, ahol egészen a harmadik rostáig jutottam. Bár a szavalás nem ment, a felvételi bizottságban ülő Várkonyi Zoltán megjegyezte, hogy nagyon szép hangom van, énekléssel kéne foglalkoznom. Korábban bennem ez fel sem merült, de már úgy mentem haza, hogy na, akkor én énekes akarok lenni, mert azt mondták, van hozzá tehetségem, és úgy gondoltam, hogy annak sem kell sokat dolgoznia. Aztán persze rájöttem, hogy az egyik legnehezebb, ugyanakkor legszebb hivatást választottam.”

Az énekes elárulta, hogy szellemileg leginkább a pókerezés tartja fitten, míg fizikailag a szobabiciklizés és a heti 3-4 fellépés tartja karban.

„Ott egyedül a lépcsőkön való fel- és lemenetellel vannak gondjaim, de mindig nagyon figyelek, és vigyáznak is rám. A menedzsmentünk által megkötött szerződésekbe ugyanis már bele van foglalva, hogy egy-egy koncerten mindig kell körülöttem lennie 3-4 embernek, aki figyel rám.”

Korda György még az Országos Rendező Iroda (ORI) tagjaként találkozott először Zámbó Jimmyvel, akiről azonnal látta, hogy mekkora tehetség.

„A zsűri többi tagja nem volt ennyire elfogult, és ebből adódott is egy nézeteltérésünk. Akkor én azt mondtam, vagy engedélyt adunk ennek a fiúnak vagy most azonnal felállok, és távozom innen. Az engedélyt végül megkapta, és sikeres is lett. Bár én azt gondolom, előbb-utóbb akkor is befutott volna, ha akkor nem vagyok ennyire határozott, mert elképesztően tehetséges volt, és biztosan felfigyelt volna rá valaki.”

Korda György az interjúban felelevenít egy történetet, amikor Szörényi Levente engedélyt adott neki egy koncerten, hogy előadja az Illés egyik dalát. Az énekes azóta is barátjának tekinti a visszavonult zenészt. De a legtöbbet a feleségének köszönheti.

„Nincs még egy olyan énekes itthon, aki 66 éve van a pályán és még most is aktív, ezt pedig nélküle nem tudtam volna megcsinálni. A pályám első húsz évében a legnépszerűbb énekesek között voltam, aztán a nyolcvanas években jött egy új generáció, és kicsit lejjebb kerültem. Az újbóli sikerhullámot az hozta meg, amikor Klárikával duettezni kezdtünk. Ha ő nem lenne, valószínűleg már nem énekelnék, inkább kártyáznék valahol.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
18 éves lett Várkonyi Andrea lánya – Fotón megmutatta lányát és a családi köszöntést is
Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea lánya, Nóra a felnőtt korba lépett. Természetesen nem maradt el a családi ünneplés sem, volt torta és ölelés is.
F. O. - szmo.hu
2025. április 21.



„Nem tudom mikor történt, hogy eltelt 18 év!

Felnőtt lettél! Boldog vagyok, hogy 18 éve az anyukád vagyok!! Maradj mindig ilyen, nagyon szeretünk!

Boldog szülinapot itt is kislányom!!” – írta Facebook-posztjában Várkonyi Andrea, akinek Bochkor Gábortól született gyermeke, Nóra élete egyik jeles dátumához érkezett.

A bejegyzésben található fotók egyikén az látszik, hogy Várkonyi Andrea, majd férje, Mészáros Lőrinc is felköszöntötte a születésnapos lányt, és át is ölelte őt a családi ünnepségen. Egy képen pedig az ünnepi torta is látható.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Marsi Anikó három kisbabáját is elveszítette két éven belül
A műsorvezető őszintén mesélt arról is, hogy az utóbbi években felszaladtak rá a kilók, így ráadásul sok olyan megjegyzést is kapott, hogy biztosan babát vár. Egy ideje azonban életmódot váltott, és most már 15 kilót fogyott.
Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. április 23.



Marsi Anikó két évvel ezelőtt beszélt arról, hogy 47 évesen spontán teherbe esett, de elvetélt. Most a hot! magazinnak beszélt arról, hogy nem egy, hanem három babát is elveszített az elmúlt években. A műsorvezető azt is elárulta, hogy több bántó megjegyzést is kapott a külseje miatt.

„Kaptam néhány nagyon félresikerült megjegyzést is. Miközben azt hallom az orvosomtól, hogy 47 után nem nagyon szokás spontán teherbe esni, – legnagyobb meglepetésemre – velem mégis megesett, ráadásul két éven belül háromszor. De amilyen hamar jöttek ezek a bébik, olyan hamar távoztak is”

- mesélte a műsorvezető, aki azt mondja, valóban napvilágot láttak róla olyan szerencsétlen képsorok, amiket úgy nézett ki, mintha már 7 hónapos terhes lett volna, csakhogy nem ezért volt nagy a hasa, hanem azért, mert meghízott.

Marsi Anikó arról is beszélt, hogy nem omlott össze a babák elvesztése miatt, mert már azt is isteni csodának tartotta, hogy egyáltalán esélye volt természetes úton teherbe esni.

A külsejére tett megjegyzések viszont rosszul estek neki, és végül a 72 kilós testsúly volt az a pont, ahol komolyan vette a kommenteket, és eldöntötte, változtatnia kell.

„Akkor egyenesen fájt. Az igazság fájt, ami bennük volt. Kellett az elhatározás, no és egy kis segítség is, hogy elinduljak a változás útján. Mára a 15. leadott kiló kapujában vagyok.

Sokáig nem értettem, hogy miért jönnek fel rám a pluszok, miközben heti 40-50 kilométert futok. De szerencsére engem is megcsapott az az új tudományos módszer, miszerint a súlyunk alakulásáért nem a 70:30 elmélet a felelős. Vagyis nem igaz az, hogy a külsőnket 70 százalékban határozza meg az étkezésünk, 30-ban pedig a sport! A saját bőrömön tapasztalom, amit ma már tudományos teóriák igazolnak: 40 éves kor felett a 90:10 elmélet a helytálló, azaz az étkezés 90, a mozgás viszont csupán 10 százalékban segít a fogyásban. Kötelező sportolni, ez nem kérdés. De nem a súlyvesztés, hanem a testi és a mentális egészségünk miatt” - mondta.

Az életmódváltáshoz segítséget is igénybe vett. Elkezdett használni egy zsírblokkoló étvágykorrektort.

15 kilós fogyása után most már jól érzi magát a bőrében, de még nem érte el a célját.

„Most úgy érzem, hogy meg sem állok, igaz, már csak kis korrekciókra van szükség, a 72 után már jó ideje 5-össel kezdődik a súlyom, így büszke vagyok az eredményre, amit elég gyorsan elértem, hiszen karácsony előtt a stylistcsapat még igencsak igyekezett takargatni a hurkáimat”

- fogalmazott a műsorvezető.

Anikó azt is elmondta, hogy sokan kérdezték tőle, öregnek érzi-e magát. Erre csak annyit válaszolt: „Nem! 45 évesen nem éreztem ilyen jól magam a bőrömben! Sőt, most azt hiszem, gellert kaptam! Nyáron könnyen lehet, hogy nem csak hatalmas kendőkben merészkedem majd le a Balaton partjára.”

(via Bors)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Galambos Lajos újra szabad ember: lekerült róla a nyomkövető, ide vezetett az első útja
A mulatós sztár húsvéthétfőn szabadult a reintegrációs őrizettől, most már bárhová mehet. Lajcsi megható pillanatokat élt át első útján.


Újra szabad embernek mondhatja magát Galambos Lajos. A mulatós sztár lábáról húsvéthétfőn ugyanis lekerült a nyomkövető. A reintegrációs őrizete ezzel megszűnt, mostantól oda és akkor megy, ahová és amikor akar. A bv emberei a házához mentek, ott vették le róla a szerkezetet.

Jó ideje már, hogy a mulatós zenészt 3 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélték víz-, gáz- és áramlopás miatt. Ebből 14 hónapot töltött a baracskai börtön gyengélkedőjén, majd tavaly júliusban otthonába engedték reintegrációs őrizetbe, nyomkövetővel a bokáján.

„Az elmúlt tíz hónapban megszoktam, amennyire csak lehetett, hogy folyamatosan ott volt a bokámon a nyomkövető, de mégiscsak az a természetes, hogy nincs ilyesmi az ember lábán. Folyamatosan nyomon tudták követni, éppen hol tartózkodtam, egyszer sem szegtem meg az előírásokat” – mondta a Blikknek immár szabad emberként.

„Hetente háromszor hagyhattam el az otthonomat előre egyeztetett időpontban munkavégzés vagy orvosi vizsgálat céljából. Nagy mozgásterem azonban nem volt, hiszen még egy tévés show-műsorra sem kaptam engedélyt, pedig Südi Iringóval táncolhattam volna a Dancing with the Starsban” - mesélte.

Lajcsi azt is elmondta, hogy gyerekei nem voltak itthon, így velük nem tudta megosztani az örömét. „Lala a barátnőjénél van Ukrajnában, István Barcelonában, míg Bogika az Ázsia Expresszben forgat.”

A Blikknek azonban elárulta, hova vezetett az első útja.

„Az első szabad utam a szüleim és nagyszüleim sírjához vezetett. Nem tagadom, könnyes szemmel álldogáltam hosszú percekig a temetőben”

– mondta.

Azt is elmesélte, hogy nagy örömére végre a zoknit is elhagyhatja.

„Az elmúlt tíz hónapban bárhová is mentem, mindig hosszú zoknit kellett felvennem, amit ráhúzhattam a nyomkövetőre a bokámon. Eltakartam, mert szégyelltem, hogy ilyet kell hordanom, de most, hogy lekerült rólam a műszer, vele együtt örökre lekerült a zokni is a lábamról”

- mondta.

A zenész már készül a visszatérésre is, a naptára ugyanos tele van fellépésekkel. A május 1-jei hosszú hétvégére például szerdától vasárnapig minden napra van lekötött fellépése.

„A tüdőtágulatommal kapcsolatban azt tudom elmondani, hogy a csökkent stressz jótékony hatással van arra a betegségemre is, így nem akadályoz egy cseppet sem a zenélésben”

– mondta, hozzátéve, hogy mindig nála van a mobil légzőkészülék is a biztonság kedvéért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Először beszélt új párjáról Dárdai Blanka: Dani egy egészséges pasi, teljesen rábíztam magam
A fiatal énekesnő márciusban mutatta meg új párját a közösségi oldalain, de eddig még nem beszélt a kapcsolatukról.


Dárdai Blanka újra szerelmes. Az X-Faktor korábbi felfedezettje márciusban mutatta meg közösségi oldalán új párját, Baracsi Dánielt. De a találgatások már tavaly december végén elindultak, hogy a csinos énekesnő és a jóképű edző egy párt alkotnak-e. Egészen mostanáig nem beszéltek erről nyilvánosan. Blanka viszont a Blikknek most őszintén mesélt a szerelméről, és azt is elárulta, hogyan ismerkedtek meg.

A fiatal pár kapcsolata egy bokszteremben kezdődött. Az énekesnő tavaly novemberben kezdett el bokszolni, és ugyanabba a terembe járt, ahol Dániel edzett és edzőként is dolgozott.

„Egyre többet beszélgettünk, így mélyült el mind jobban a kapcsolatunk. Én akkor egy elég nehéz időszakon mentem keresztül. Hamar kiderült számomra, hogy Dani egy egészséges pasi, teljesen rábíztam magam”

– árulta el Blanka.

A pár azóta szinte minden szabadidejét együtt tölti. „Mindenben támogatjuk egymást, és mivel naponta találkozunk, együtt kelünk, együtt is megyünk edzeni” – mondta mosolyogva az énekesnő. Azt is hozzátette:

„Abszolút harmonikus a kapcsolatunk, de meglátjuk, mit hoz a jövő, egyelőre élvezzük az együtt töltött mindennapokat”.

Az énekesnő szerint kapcsolatukban az egyik legjobb dolog, hogy nem kell külön megküzdeniük a figyelemért. „Nem zavar, ha ő van a középpontban, és őt sem bántja, ha épp rám irányul a figyelem. Jól kiegészítjük egymást” – fogalmazott Blanka.

A múlt hétvégén Blanka a lelátó első sorából szurkolt Dánielnek, aki a Pusztakezes Viadalon lépett ringbe. Édesanyjával és barátnőjével együtt izgulták végig a mérkőzést.

„Most láttam először ringben, ráadásul puszta kezes küzdelemről volt szó, így még jobban is féltettem, mintha egy hagyományos bokszmeccs lett volna. Volt valahol bennem egy hatalmas nyugalom és bizalom a képességei miatt, de azért amikor az ellenfele először ráment erőteljesebben, akkor bizony anyuékkal sikongattunk rendesen. Nagyon büszke vagyok rá mindamellett, hogy féltettem is. Szerencsére megúszta komoly sérülés nélkül, bár a kezeit pihentetnie kell, mert a bal fáj, a jobbat pedig egyelőre meg sem tudja mozdítani...”

- fogalmazott.

Blanka szerint párja elképesztő fegyelemmel készült a küzdelemre, ő maga pedig igyekezett mindenben mellette lenni. „Rengeteget dolgozott magán az elmúlt időszakban, és ezt kívülről is látni lehetett. Nagyon inspiráló számomra is” – mondta.

Blanka nemcsak a szerelmébe, hanem a sportba is beleszeretett. Elárulta, hogy azóta is hobbiként űzi a bokszot, de szívesen versenyezne is, mert nagyon megszerette.


Link másolása
KÖVESS MINKET: