Jó hír a színház rajongóinak: 17 bemutatóval vár a Miskolci Nemzeti Színház az új évadban
A hazai színházak közül a legtöbb bemutatóval, összesen 17-tel készül az idei évadban a Miskolci Nemzeti Színház. A produkciókat három helyszínen nézheted majd meg és opera, balett, musical, operett, mesejáték, klasszikus és kortárs színdarabok közül egyaránt válogathatsz.

Az évad első bemutatója szeptember 20-án lesz: a Luxemburg grófja, melyben egy kormányzó szerelmes lesz az Opera énekesnőjébe, de hiába venné feleségül, rangon alul nem házasodhat.
Erre születik meg a csel, hiszen ha az énekesnő, Angéle elvált grófnő lenne, utána semmi sem állhatna a gróf útjába és ehhez kapóra jön René, a szegény párizsi festő, aki hirtelen grófi rangot örököl, de pénzt nem. A két fiatalt így összeesketik – úgy, hogy nem láthatják egymást – és három hónap múlva kellene elválniuk, de az élet egymás mellé sodorja őket és szerelmesek lesznek… Vajon pénzzel és hatalommal megvásárolható a szerelem?


Kicsit más oldalról közelíti meg a szerelmet a Don Juan, melyet októberben mutatnak be. A vígjátékban a híres nőcsábász habzsolja az életet és a nőket és nem tűri, hogy bárki az útjába álljon vagy ellenálljon életszomjának.

Az évadban szerepel Sólem Aléchem világhírű musicale is, a Hegedűs a háztetőn, amely bölcs derűvel mesél a szívekben megőrzött otthonról, a hagyomány éltető és gúzsba kötő erejéről, közös középkelet- európai történelmünkről.
A világirodalom egyik legnagyobb klasszikusát, a gyűlölet és a szerelem együttélését elemei erővel bemutató Üvöltő szeleket ezúttal szavak helyett mozdulatok segítségével élheted át újra, a Miskolci Balett előadásában.



London és a budapesti Madách Színház bemutatója után a Miskolci Nemzeti Színházban is láthatjuk a Betörő az albérlőm című nagysikerű komédiát. A fekete humorban bővelkedő film színpadi adaptációján garantált a nevetés. Szintén egy film színpadi adaptációját mutatja be a színház márciusban: az Oscar-díjas Szerelmes Shakespeare mesterien ötvözi a tényeket és a fikciót, a tiszta költészetet és a művész romantikus mítoszát kikezdő iróniát. A filmes adaptációk vonalát erősíti a Nem félünk a farkastól is, melynek történetében egy ötvenen túli értelmiségi házaspár, Martha és George egy alkoholgőzös éjszakán vendégül látják George fiatal kollégáját és feleségét, ám az idő múlásával a baráti ismerkedés feszült játszmává alakul. A huszadik századi amerikai drámairodalom egyik legismertebb darabját Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője állítja színpadra.
A Trianoni békeszerződés 100. évfordulója alkalmából tűzik műsorra a Feketeszárnyú cseresznye előadást, melyet októberben nézhetsz meg a Kamaraszínházban. Egy igazán pikáns, kortárs magyar darab is bekerült az idei repertoárban: a Francia rúdugrás egy sodró lendületű, és még fülledtebb erotikájú komédia a párkapcsolatokról, a szex titkos szabadkőműveseiről, és magáról a szexről azoknak, akiknek kevés a Káma-Szútra. Egy darab arról, amit még a chatszobában sem mersz megbeszélni, és talán még az is kiderül, hogy milyen küzdősport is az a francia rúdugrás.


A bemutatók között igazi klasszikusok is lesznek, mint Ibsen Vadkacsája vagy az Ördögök, az opera rajongók láthatják a Don Carlost, de a nagysikerű dán-német film, az Ádám almái is színpadon elevenedik meg az évadban. A Miskolci Balett előadásában – a már említett Üvöltő szeleken túl – láthatod a Gépnarancsot, de mesebalettal is várják a legkisebbeket. Ezúttal Arany János művét, a Rózsa és Ibolyát táncolják el. Szintén a gyerekeknek kedvez majd Lázár Ervin A legkisebb boszorkány című zenés mesejátéka. A miskolci színház külön tantermi előadással is készül a középiskolás korosztálynak: az első szerelemről szóló M.A. naplója lehetőséget ad, hogy a fiatalok a színház segítségével beszéljenek a témáról, és vitassák meg a szereplőkkel fiatal koruk meghatározó élményeit.
Ha te sem szeretnél lemaradni erről a színes és változatos évadról, a bérletetekről és a jegyekről ide kattintva tájékozódhatsz.
Te melyik darabot várod a legjobban?