Borzalmas emberkísérleteket végzett a foglyokon egy hírhedt japán alakulat a II. világháborúban
A második világháborúban több mint 100 millió ember vesztette életét. Az aktív harcok a Csendes-óceáni térségben zajlottak a leghosszabban: Japán már 1931-ben megtámadta Mandzsúriát, 1937-ben pedig Kínába hatolt be. A szenvedés egészen az 1945-ös szovjet „felszabadításig” tartott.
A japán megszállás során elszenvedett brutalitások sorából is kiemelkedik az úgynevezett 731-es, biológiai hadviselési alakulat tevékenysége. Ez kutatási és közegészségügyi hatóságként indult, majd eljutott olyan biológiai fegyverek fejlesztéséhez, amelyekkel akár többször is ki lehetett volna irtani a Föld teljes népességét. Ez nem sikerült, de százezrek minden képzeletet felülmúló megkínzása és kiirtása sajnos igen.
Fagyásteszt
Az egyik résztvevő orvost különösen érdekelte a kóros lehűlés, a hypothermia. Jéggel töltött kádba merítette a fogvatartottak végtagjait, és addig tartotta benne őket, amíg a kezükön vagy a lábukon meg nem jelent egy jégréteg. Ezután különböző módszereket próbált ki arra, hogy gyorsan visszamelegítse a fagyott testrészt: forró vizet spriccelt rá, nyílt tűz közelébe tartotta, vagy nem csinált semmit, mert kíváncsi volt, mennyi időbe telik, mire az alany vérkeringése elvégzi a kiolvasztást.
Élveboncolás
Ez pontosan azt jelenti, amit a neve alapján gondolnánk: emberi testek érzéstelenítés nélküli megcsonkítása, célja pedig az élő szervek működésének tanulmányozása. Több ezer embert, leginkább fogságba ejtett kínai kommunistákat, de gyerekeket és idős falusiakat is megfertőztek kolerával vagy pestissel.

Előfordult, hogy az alany végtagjait levágták, és az ellenkező oldalra varrták vissza, vagy egy végtagot összezúztak vagy megfagyasztottak, hogy megfigyeljék az üszkösödés folyamatát.
Miután egy fogoly teljes testét felhasználták és még élt, lelőtték vagy méreginjekciót adtak neki, esetleg élve eltemették. A 731-es alakulathoz került kínai, mongol, koreai és orosz foglyok közül egy sem került ki élve.
Fegyvertesztek
A japán hadsereg számára természetesen kulcsfontosságú volt a különféle fegyverek hatékonyságának ismerete. Ehhez felsorakoztatták a foglyokat, és különböző lőtávokból, különféle lőfegyverekkel tüzeltek rájuk.
Hasonló módon próbáltak ki bajonetteket, kardokat és késeket, bár az áldozatokat ilyenkor megkötözték. Lángszórókkal is gyakoroltak fedetlen és fedett bőrön, valamint gázkamrákat is létesítettek, ahol ideggázzal és mustárgázzal kísérleteztek.
Nehéz tárgyakat ejtettek az összekötözött áldozatokra, hogy tanulmányozták a zúzódásos sérülések természetét, vagy étel és ital nélkül bezárták a foglyokat, hogy kiderüljön, mennyi ideig bírnak életben maradni.
Nagyméretű centrifugákba rakták az embereket, és egyre magasabb fokozaton pörgették őket, amíg eszméletüket vesztették vagy meghaltak, hogy a pilótákra és az ejtőernyősökre ható nehézségi gyorsulás hatásait vizsgálják.
Szifilisz
Megfertőzték a foglyokat, majd kezeletlenül hagyták őket, és figyelték a betegség zavartalan kibontakozásának menetét. Hogy biztosan elkapják a fertőzést a kiszemelt áldozatok, ehhez a már szifiliszisekkel megerőszakoltatták őket.

Kényszerű terhesség
Más esetben is alkalmaztak nemi erőszakot. A gyermekvállalási korban lévő nőket teherbe ejtették, majd felnyitották a testüket, és tanulmányoztak a különböző kínzások hatásait a magzaton.
Pestissel fertőzött bolhabomba
A 731-es alakulat is annak a célnak a szolgálatában állt, hogy tömegpusztításra alkalmas fegyvereket fejlesszenek ki először a kínaiak, és később feltehetőleg az amerikai és az orosz erők ellen.
Ennek jegyében Mandzsúriában több fogolytáborban is több tízezer emberen kísérleteztek a leghalálosabb kórokozókkal.
1940. október 4-én Quzhou kínai falura ledobták ezeket a bombákat, amelyekben egyenként 30 ezer, korábban haldokló foglyok vérét szívó bolha volt. Finom vöröses por lepett be mindent, majd a bolhák támadásba lendültekés és csípni kezdtek. Több mint kétezer civil halt meg, plusz ezer egy közeli faluban, ahová áthurcolták a fertőzést.
Pár évvel később, a háború vége felé a japánok hasonló pestisesbolhás bombát terveztek bevetni az Egyesült Államokban, de erre már nem volt lehetőségük. 1945 augusztusában ők kaptak atombombákat Hirosima és Nagaszaki japán városokra.
Fotók: Wikipédia
(Forrás: All That is Interesting, Wikipedia)