KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Meztelenre vetkőztek a magyar hírességek, hogy a szőrmeipar ellen kampányoljanak

A kezdeményezéshez csatlakozott Steiner Kristóf, Földes Eszter, Vámosi Viktória, Jordán Adél és Döbrösi Laura is.


"Inkább vagyok meztelen, mint hogy szőrmét viseljek!"

- így szól a Magyar Szőrmeellenes Liga szlogenje és a figyelemfelhívó akcióhoz most 10 ismert hazai személyiség is az arcát - illetve testét - adta.

A koncepciót a PETA 'I’d rather go naked…' kampánya inspirálta, amibe például P!nk és Khloe Kardashian is bekapcsolódott.

A mostani megmozdulásban Földes Eszter, Vámosi Viktória, Jordán Adél, Döbrösi Laura, Steiner Kristóf, Karalyos Gábor és Vámosi Viktória is megszabadult a ruháitól a nemes cél érdekében.

De a résztvevők között van vegán bikinimodell, vegán testépítő, emberjogi- és öko-aktivista és jégkorongozó is.

"Országunkban tabu a meztelenség, és tabu beszélni arról, hogy a szőrme viselésének mi is a valódi ára, de a valódi áldozatokra sokszor hiába mutatunk rá. Szeretnénk, ha a meztelenséget körülvevő korlátok döntögetése rávilágítana, hogy a szőrmét mint terméket is titkok övezik és hogy ezekről nem beszélni pont olyan helytelen, mint a meztelen test látványát megbélyegezni"

- írja a 2017-ben alakult szervezet.

"Hiba lenne ugyanis eltekinteni attól, hogy a prémállatok tenyésztése milyen elviselhetetlen fájdalmat okoz azoknak az élőlényeknek; hogy a tenyésztés és az állatjóléti törvények nem összeegyeztethetők, különösen úgy, hogy a hatóságaink nem is mindig képesek felügyelni a tenyésztőket. Eközben a környező országok sorra tiltják be a farmokat, és a népszerűsége is csökkenni látszik: egyre több divattervező és divatcég dönt úgy, nem dolgozik többé szőrmével."

A fotókat és a hírességek hozzájuk fűzött gondolatait itt lehet megnézni.

Földes Eszter színésznő Instagram-oldalán is megosztotta a végeredményt.

"Színésznőként lehetőségem adódik sokak "bőrébe bújni". Ahhoz hogy jó színésznő lehessek, meg kellett tanulnom az örömüket vagy fájdalmukat átérezni, úgyhogy azonosítom azok forrását. Azok akik szőrmét viselnek, olyan állatok bőrébe bújnak, akiknek a fájdalmáról nem akarnak tudomást venni." @szormeellenesliga Folytatjuk az "Inkább vagyok meztelen..." kampányunkat, amelyben először 10 napon keresztül bemutatunk 10 fényképet. Közszereplők, sportolók, színészek, zenészek, modellek és aktivisták vállalták pro bono, hogy nem a megszokott módon állnak ki a nagyvilág elé. Országunkban tabu a meztelenség, és tabu beszélni arról, hogy a szőrme viselésének mi is a valódi ára, de a valódi áldozatokra sokszor hiába mutatunk rá. Szeretnénk, ha a meztelenséget körülvevő korlátok döntögetése rávilágítana, hogy a szőrmét mint terméket is titkok övezik és hogy ezekről nem beszélni pont olyan helytelen, mint a meztelen test látványát megbélyegezni. A kampányról további információkat a kommentben szereplő linken találtok. A fényképen szereplő Földes Eszter színésznő hihetetlen empátiával rendelkezik és tisztában van az állatvédelmi problémákkal, amelyek ma Magyarországon vannak. Bár mint a lakosság nagy részének, neki sem volt fogalma arról, hogy idehaza léteznek prémfarmok; amikor megtudta tőlünk, hogy több tízezer állat szenved ilyen farmokon, habozás nélkül igent mondott felkérésünkre. Meglepett minket alázata és odaadása ügyünkhöz, idejét és erőforrásait nem sajnálva dolgozott velünk, hogy a maximálisat hozza ki a fotózásból. Hálásak vagyunk, hogy megismerhettük őt és azt, hogy vállalta ezt a komoly kihívást annak ellenére, hogy anyaként és színésznőként is helyt kell állnia.

1,015 Likes, 39 Comments - Földes Eszter (@foldes_eszter) on Instagram: ""Színésznőként lehetőségem adódik sokak "bőrébe bújni". Ahhoz hogy jó színésznő lehessek, meg..."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Toldi lányok: Animációs-dokumentumfilm készül a mélyszegénységben élő nők történeteiből
A film elkészülése most rajtad is múlik – add le szavazatodat március 9-ig, hogy ezek a fontos történetek minél több emberhez eljussanak!


Magyarországon jelenleg több mint 600 ezer nő él mélyszegénységben, elszigetelten, kilátástalan helyzetben. Sokan közülük olyan falvakban élnek, ahol a munkalehetőség szinte nulla, az oktatás és az egészségügyi ellátás pedig nehezen elérhető. Ezek a nők, kislányok, édesanyák és nagymamák nap mint nap küzdenek az életben maradásért – az ő történeteiket mutatja be a "Toldi lányok" című animációs dokumentumfilm, amely most a Richter Anna Díj pedagógus kategóriájában versenyez a megvalósuláshoz szükséges támogatásért.

Egy film, ami segíthet másképp látni a világot

A film az Igazgyöngy Alapítvány, a Moviement Alapítvány és az Északi Támpont összefogásával készül, hogy a

Toldon élő nők, kislányok és nagymamák üzenetét eljuttassa a többségi társadalomhoz.

Az alkotók célja, hogy a személyes történetek bemutatásával segítsék a nézőket abban, hogy empatikusabbak, nyitottabbak és tudatosabbak legyenek a társadalmi egyenlőtlenségekkel kapcsolatban.

A filmterv már elnyerte a Cinemira Nemzetközi Gyerek- és Ifjúsági Filmfesztivál pitch-fórumának fődíját és szakmai zsűridíját is, és két Aranymókust is bezsebelt.

Most azonban egy még nagyobb mérföldkő előtt áll: a Richter Anna Díj elnyerésével valósulhat meg teljes egészében a projekt.

A "Toldi lányok" nem csupán egy dokumentumfilm, hanem egy szívhez szóló animációs alkotás, amely az Igazgyöngy Alapítvány és az Északi Támpont együttműködésével készül. Az Igazgyöngy Alapítvány, amely évek óta küzd az esélyegyenlőségért és hátrányos helyzetű gyerekek oktatásáért, L. Ritók Nóra vezetésével egyedülálló látványvilágot teremtett, amely a filmben is visszaköszön. Az alapítvány legendás képi világa, amelyet gyerekekkel közösen fejlesztettek ki, most egy teljes animációs filmben kel életre, hogy még erősebben átadhassa ezeknek a nőknek a történetét.

Most Te is hozzájárulhatsz a film megvalósulásához!

A "Toldi lányok" jelenleg a Richter Anna Díj pedagógus kategóriájában versenyez, amelynek nyertesei 4 millió forintos támogatást kapnak a projekt megvalósítására. Ez az összeg nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a film elkészüljön és elérjen minél több embert. A szavazás nyitott, és mindössze két kattintással bárki támogathatja a projektet!

Tóth Bálint, a film producere szerint a verseny rendkívül szoros:

"Nagyon fontos, hogy elnyerjük ezt a támogatást, mert ezzel az összeggel tudjuk a gyakorlati munkát elkezdeni. Most mindenkit arra kérünk, akinek szimpatikus a programunk és fontos a mélyszegénységben élő emberek ügye, hogy szavazzon ránk. A verseny nagyon kiélezett, és a végeredmény lehet, hogy mindössze néhány szavazaton múlik."

Hogyan szavazhatsz?

Ha szeretnéd támogatni a "Toldi lányok" című film megvalósulását, akkor nincs más dolgod, mint meglátogatni a Richter Anna Díj hivatalos oldalát és szavazni a projektre. Minden egyes voks számít, és egy kis gesztussal óriási változást érhetsz el!

Szavazás itt: richterannadij.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Lehet, hogy épp te tudsz segíteni? Őssejtdonort keresnek a 24 éves, vérrákkal küzdő Júliának
A Svédországban élő magyar lánynál novemberben diagnosztizáltak vérrákot. Júliának őssejtterápiára van szüksége, ráadásul három hónapon belül, de egyelőre nem találtak megfelelő donort számára.
Fotó: Facebook - szmo.hu
2025. január 06.



A 24 éves, Svédországban élő Júlia egészen novemberig egy átlagos egyetemista életét élte: egészséges volt, tanult, készült a vizsgáira. Aztán hirtelen nagyot fordult vele az élet, ugyanis vérrákot diagnosztizáltak nála - írja a Blikk.

"November elején elkezdtem úgy érezni, hogy kevesebb az energiám, az erőm már nem olyan, mint korábban. Egy nap aztán teljesen lemerültem: elájultam az egyik előadáson, mentővel kellett a sürgősségire vinni"

- mesélte a lány, akinél az orvosok akut mieloid limfómát, a vérrák egy típusát diagnosztizálták.

Betegségét csak kemoterápiával nem lehet gyógyítani, a lánynak őssejt terápiára van szüksége, lehetőleg három hónapon belül. Ez az egyetlen esélye a túlélésre.

A dolgot nehezíti, hogy a svéd őssejtbankban nem találnak számára megfelelő donort.

Júlia Magyarországon született, a család 2006-ban költözött külföldre, egészen addig Székesfehérváron éltek. Mivel a lány magyar, az orvosok szerint a legjobb eséllyel egy olyan őssejttel lehet megmenteni, ami magyar embertől származik.

"Minél közelebb áll Júliához genetikailag a donor, annál nagyobb az esélye annak, hogy segíthet a lányunkon. Elméletileg bármilyen közép-európai őssejtje megfelelő lehet, de a legnagyobb esélyt az egyezésre az adja, ha egy magyartól kapná az őssejtet"

- mesélte Júlia édesapja, Endre a Blikknek.

A család a Facebookon is közzétett egy felhívást, amelyben nemcsak a Magyarországon élő, hanem külföldön új otthonra lelt magyarokhoz is szólnak.

Júliának nincs sok ideje, hiszen kemoterápiával ideig-óráig kezelhető a betegsége, ám ez hosszú távon tönkreteszi a még egészséges szerveit is. A család azt kéri, hogy akinek lehetősége van és segíteni szeretne, keresse fel az Országos Vérellátó Szolgálatot, ahol mindössze egyetlen vérvételből megállapítható, alkalmas-e valaki őssejt adományozására. A lány édesanyjának Facebook-bejegyzésében további részletek találhatók arról, hogy lehet segíteni Júliának.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Skóciában eltűnt ikrek: már több mint kétmillió forintot gyűjtöttek a folyóban megtalált ikerpár családjának
Összefogtak az aberdeeniek, hogy segítsenek a tragikus körülmények között elhunyt lányok hozzátartozóinak.


Ahogy korábban részletesen hírt adtunk, Huszti Eliza és Henrietta utol január 7-én hajnalban tűnt fel egy biztonsági kamera felvételén Aberdeen belvárosában, a Market Street és a Victoria híd közelében. A hatóságok az eltűnésük óta keresték őket. Január 31-én reggel egy nő holttestére bukkantak a folyóban, este pedig egy újabb női holttestet húztak ki a vízből. A történtek után a rendőrség felvette a kapcsolatot az áldozatok családjával.

Az aberdeeni közösség, természetesen a kint élő magyarokkal együtt, a történtek után összefogott, hogy támogassák a lányok családját. Vida Anita , az ikrek egyik barátnője, aki 2011 óta az Aberdeenben élő magyar közösség tagja, gyűjtést kezdeményezett, írja az Aberdeen Live.

A gyűjtés eredeti célja 1500 angol font volt, de már háromszor annyi pénz jött össze: eddig több mint 4500 fontot, azaz 2,2 millió forintot gyűjtöttek a család számára.

„Mély fájdalommal tölt el minket Huszti Henrietta és Eliza tragikus halála, akik január 7-én tűntek el, és sajnos 31-én őket találták meg az aberdeeni Dee folyóban. Ez a felfoghatatlan veszteség mélyen megrázta családjukat, és ebben a nehéz időszakban szeretnénk összefogni, hogy támogatást nyújtsunk nekik” – fogalmaztak a Justgiving nevű közösségi oldalon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Toldi lányok: Animációs-dokumentumfilm készül a mélyszegénységben élő nők történeteiből
A film elkészülése most rajtad is múlik – add le szavazatodat március 9-ig, hogy ezek a fontos történetek minél több emberhez eljussanak!


Magyarországon jelenleg több mint 600 ezer nő él mélyszegénységben, elszigetelten, kilátástalan helyzetben. Sokan közülük olyan falvakban élnek, ahol a munkalehetőség szinte nulla, az oktatás és az egészségügyi ellátás pedig nehezen elérhető. Ezek a nők, kislányok, édesanyák és nagymamák nap mint nap küzdenek az életben maradásért – az ő történeteiket mutatja be a "Toldi lányok" című animációs dokumentumfilm, amely most a Richter Anna Díj pedagógus kategóriájában versenyez a megvalósuláshoz szükséges támogatásért.

Egy film, ami segíthet másképp látni a világot

A film az Igazgyöngy Alapítvány, a Moviement Alapítvány és az Északi Támpont összefogásával készül, hogy a

Toldon élő nők, kislányok és nagymamák üzenetét eljuttassa a többségi társadalomhoz.

Az alkotók célja, hogy a személyes történetek bemutatásával segítsék a nézőket abban, hogy empatikusabbak, nyitottabbak és tudatosabbak legyenek a társadalmi egyenlőtlenségekkel kapcsolatban.

A filmterv már elnyerte a Cinemira Nemzetközi Gyerek- és Ifjúsági Filmfesztivál pitch-fórumának fődíját és szakmai zsűridíját is, és két Aranymókust is bezsebelt.

Most azonban egy még nagyobb mérföldkő előtt áll: a Richter Anna Díj elnyerésével valósulhat meg teljes egészében a projekt.

A "Toldi lányok" nem csupán egy dokumentumfilm, hanem egy szívhez szóló animációs alkotás, amely az Igazgyöngy Alapítvány és az Északi Támpont együttműködésével készül. Az Igazgyöngy Alapítvány, amely évek óta küzd az esélyegyenlőségért és hátrányos helyzetű gyerekek oktatásáért, L. Ritók Nóra vezetésével egyedülálló látványvilágot teremtett, amely a filmben is visszaköszön. Az alapítvány legendás képi világa, amelyet gyerekekkel közösen fejlesztettek ki, most egy teljes animációs filmben kel életre, hogy még erősebben átadhassa ezeknek a nőknek a történetét.

Most Te is hozzájárulhatsz a film megvalósulásához!

A "Toldi lányok" jelenleg a Richter Anna Díj pedagógus kategóriájában versenyez, amelynek nyertesei 4 millió forintos támogatást kapnak a projekt megvalósítására. Ez az összeg nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a film elkészüljön és elérjen minél több embert. A szavazás nyitott, és mindössze két kattintással bárki támogathatja a projektet!

Tóth Bálint, a film producere szerint a verseny rendkívül szoros:

"Nagyon fontos, hogy elnyerjük ezt a támogatást, mert ezzel az összeggel tudjuk a gyakorlati munkát elkezdeni. Most mindenkit arra kérünk, akinek szimpatikus a programunk és fontos a mélyszegénységben élő emberek ügye, hogy szavazzon ránk. A verseny nagyon kiélezett, és a végeredmény lehet, hogy mindössze néhány szavazaton múlik."

Hogyan szavazhatsz?

Ha szeretnéd támogatni a "Toldi lányok" című film megvalósulását, akkor nincs más dolgod, mint meglátogatni a Richter Anna Díj hivatalos oldalát és szavazni a projektre. Minden egyes voks számít, és egy kis gesztussal óriási változást érhetsz el!

Szavazás itt: richterannadij.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk