Rejtett kincsek, középkori kút, temető – hajmeresztő példák arra, mi mindenre lehet bukkanni egy régi házban
Egy régi házban mindig érhetik meglepetések az új tulajdonosokat. Ezek az elődök által hátrahagyott dolgok néha csak különösek, máskor viccesek, időnként pedig hátborzongatóak.
Ilyen élményeket osztottak meg a BoredPanda olvasói.
Az egyik házban felszedték a szőnyeget és a padlózatot egy Monopoly-játék mezője borította.

Egy fürdőszobában szinte az Amélie csodálatos életének egyik kulcsjelenete játszódott le. Egy panel mögött mindenféle rejtett kincsek voltak, de nemcsak értéktelen dolgok, hanem csodás pénzérmék és ritka gyűrűk is. "Vajon kik rejthették oda és mi történhetett a tulajdonosokkal?" – tette fel a kérdést a történet beküldője.

Az a pince is sokat mesélhetne, amelyet egy padlóba rejtett ajtó mögött találtak egy új iroda berendezése során.

A Wallgreens bolthálózat egyik fiókja korábban bank volt. Hogy ne vesszen kárba annak egykori széfje, itt rendezték be a vitaminrészleget.

A tapétacsere fedte fel ezt a nagyívű faldíszt.

Csoda, hogy a házban lakóknak nem voltak rossz érzéseik, rémálmaik. Kiderült ugyanis, hogy egy 19. századi temetőre építették.

Egy angliai pubban az egyik asztal egy középkori kutat rejtett. Lehet, hogy ide dobták be azt, aki nem akart fizetni?

Az is bátor ember, aki egy hajdani rendőrörsre költözik be, ahol még megvannak a régi cellaajtók - igaz, lefestve.

Egy árvíz utáni helyreállítás során bukkant el egy ház padlóján egy hippi-időket idéző festmény.

És vajon kik pingálhatták tele azt a másfél kilométer hosszú alagutat, amely egy lakóház alatt húzódik? Aligha mennék végig rajta egyedül - írta egy kommentelő.

E szoba lakója nem mondhatja, hogy nincs természetközelben: szinte beköszön egy jókora homokkőszikla.

És mi célt szolgálhatott ez a vastag lánc ebben az 1930-as években épült házban?
