KÉK HÍREK
A Rovatból

Videó: Gyárfás Tamás felolvasta Portik nyilatkozatát arról, hogy Princz Gábor fizetett neki, hogy Gyárfásra terelje a gyanút

Gyárfás Tamás szerint Portik Tamás friss vallomása is bizonyíthatja ártatlanságát. A médiavállalkozó perújítást kezdeményez, hogy bizonyítsa ártatlanságát.


Mi is hírt adtunk róla, hogy Gyárfás Tamás egy interjúban arról beszélt, hogy Portik Tamás írásos nyilatkozatot tett a börtönben. Ebben arról van szó, hogy Princz Gábor, a Postabank egykori vezetője 30 millió forintot adott neki azért, hogy a Fenyő-gyilkosság ügyében Gyárfásra terelje a gyanút. Gyárfás szerint Portik ezzel valójában segített neki, hiszen ő soha nem bízta meg semmivel.

Gyárfás a Hír TV Riasztás című műsorában is beszélt erről, sőt felolvasta az iratot is.

VIDEÓ: Gyárfás Tamás interjú

Gyárfás beszámolója szerint Portik Tamás ügyvédje április 17-én jelezte neki, hogy védence új nyilatkozatot tett. Ebben azt állította, hogy Princz Gábor, a már elhunyt Postabank-vezér 30 millió forintot fizetett neki azért, hogy Fenyő János meggyilkolásának gyanúját Gyárfásra terelje.

Gyárfás szerint ez a nyilatkozat egybevág egy másik, korábban tett közjegyzői vallomással, és ezekre hivatkozva kezdeményezik is a perújítást.

A közjegyző előtt tett nyilatkozatot még a másodfokú bírósági eljárás során nyújtották be, de a bíróság nem fogadta el bizonyítékként. Ebben egy névtelen tanú arról számolt be, hogy hallott egy beszélgetést, amelyben az hangzott el: Princz megbízta Portikot, hogy a gyanút Gyárfásra irányítsa, ezért fizetett neki.

Portik eddigi vallomásaiban nem állította, hogy Princz bízta volna meg, és azt sem, hogy ezért pénzt kapott volna. Azt viszont korábban is mondta, hogy megbízásra cselekedett, amikor erről a témáról Gyárfással beszélgetett. Korábbi verzióiban a megbízók között említett titokzatos hatósági embereket, valamint a már szintén elhunyt Drobilich Gábort - írja a Telex.

A Fenyő-ügy felülvizsgálata nemcsak Gyárfásnak, hanem Portiknak is érdeke lehet. Portik is ártatlannak vallja magát ebben az ügyben.

2018-ban egy másik ügyben, a Prisztás-gyilkosságnál, Portik köre már élt hasonló eszközzel. Akkor Jozef Roháč beismerte, hogy ő ölte meg Prisztás Józsefet, nem pedig H. István, akit addigra már elítéltek. Roháč vallomása után meg is indult a perújítás, de végül a bíróság úgy döntött, H. István volt a gyilkos.

Roháč beismerésében egy másik szlovák férfi, Jozef Hamala közvetítéséről is beszélt. Hamala ekkorra már nem élt, így nem lehetett kihallgatni. A Fenyő-ügyben most megnevezett Princz Gábor is elhunyt – 2018 novemberében.

Gyárfást még 2018 tavaszán gyanúsították meg. Princz halála után ő és ügyvédei is hivatkozni kezdtek arra, hogy a bankárnak érdeke fűződhetett Fenyő halálához. Gyárfás a bíróságon azt mondta: a gyilkosság után azt beszélték, hogy ő vagy Princz rendelte meg a merényletet.

Radnai László egyik vallomásában az is elhangzott, hogy Portik embere 120 millió forintot vett fel a Postabank egyik fiókjából. Ezt sokan azzal hozták összefüggésbe, hogy Princznek is köze lehetett Fenyő halálához. Gyárfásék emlegették Perczel Tamás videóját is, amelyben Fenyő volt bizalmasa felsorolta, kikkel állt haragban. Ebben Gyárfás mellett Princz neve is elhangzott.

A két férfi között egy lényeges különbség van. Portik rögzítette a Gyárfással folytatott beszélgetéseit, de nincs olyan hangfelvétel, amelyen Princz is szerepelne. A rendőrség sem talált ilyet a lefoglalt felvételek között.

Fenyő Jánost 1998. február 11-én lőtték le autójában a budapesti Margit körúton. Az ügyben a fő bizonyítékok az 512 perces hangfelvétel és tanúvallomások voltak. A védelem szerint ezek nem elég meggyőzőek.

A Fővárosi Ítélőtábla másodfokon is fenntartotta az ítéletet. A bíróság szerint az elsőfok helyesen tárta fel a bűncselekmény motivációját, és minden következtetést osztott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Francia felvarrós rendőr oszlatta a Momentumot – Egy társa letépte róla, mikor észrevette, hogy lefotózták
Gelencsér Ferenc készített képet a készenléti rendőrről. Az ORFK szerint nem a hatályos ruházati és öltözködési normának megfelelően viselte az egyenruháját a rendőr, ezért vizsgálat indult.


Gelencsér Ferenc, a Momentum országgyűlési képviselője szerdán egy fotót tett közzé a Facebook-oldalán. A képhez azt írta:

"2022-ben a vén kommancs, Kövér László nem engedélyezte, hogy a honvédelmi bizottság tagja legyek. Mikor megkérdeztük tőle, hogy mi ennek az oka, közölte hogy szerinte én egy francia kém vagyok. Ezt a messzemenő következtetést abból vonta le, hogy tanultam a Sciences Po-n.

Tegnap az egyik rendőr francia D.O.P.C. felvarróval az egyenruháján oszlatta a Momentum hídfoglalását. Amikor a társa észrevette, hogy fotózok, letépte róla."

A kép megjelenése után a Telex kérdéseket küldött az Országos Rendőr-főkapitányságnak. Válaszukban azt írták:

a felvételen szereplő készenléti rendőr nem a hatályos ruházati és öltözködési normának megfelelően viselte az egyenruháját, ezért az állományilletékes parancsnok belső vizsgálatot rendelt el.

A demonstrációt Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő és a Momentum szervezte kedd délutánra a budapesti Ferenciek terére. Az eredeti tervek szerint az Erzsébet hidat foglalták volna el, ám ezt a rendőrség és a Kúria megtiltotta. Indoklásuk szerint a forgalomra és mások jogaira, szabadságára aránytalan hatással lett volna a megmozdulás.

A tiltás után a demonstrálók egy rövid időre megpróbálták lezárni a Szabad sajtó utat, de a rendőrök visszaterelték őket a járdára. Ezt követően a tüntetők egy része, a Momentum vezetésével, elfoglalta a Szabadság hidat.

A rendőrség szerdán közölte: a keddi tüntetés során összesen 140 embert igazoltattak, 51 fő ellen pedig közlekedési szabálysértés miatt indítottak eljárást.

A Momentum frakcióvezetője, Bedő Dávid is megosztott egy képet:

Forrás: Telex


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Gyárfás Tamás: Portik 30 milliót kapott, hogy engem tegyen meg bűnbaknak
Portik Tamás börtönből írt nyilatkozatában állította, hogy Princz Gábor kérte fel erre. Gyárfás új bizonyítékokat adott be a másodfokú eljárásban.


Gyárfás Tamás a Blikknek adott interjúban beszélt arról, hogy Portik Tamás írásos nyilatkozatot tett a börtönben. Ebben az áll, hogy Princz Gábor, a Postabank egykori vezetője 30 millió forintot adott neki azért, hogy a Fenyő-gyilkosság ügyében Gyárfásra terelje a gyanút. Gyárfás szerint Portik ezzel valójában segített neki, hiszen ő soha nem bízta meg semmivel.

A másodfokú bírósági tárgyalás előtt Gyárfás ügyvédje, Zamecsnik Péter két új bizonyítékot is benyújtott.

Egy önként jelentkező tanú közjegyző előtt mondta el, hogy tudomása szerint Portik pénzt kapott Princztől, hogy Gyárfást hozza nehéz helyzetbe.

Gyárfás megerősítette, hogy erről Portik is tudott, és ezért készítette el az írásos vallomását.

Gyárfás visszaemlékezett arra is, hogy 2017 szeptemberében egy férfi ötoldalas dokumentumot adott át neki, amely Portikkal folytatott beszélgetéseiből tartalmazott idézeteket. A férfi azt mondta, hogy „helyesen cselekedjen, mert különben katasztrófa lesz”. Gyárfás ezt követően nem fogadta el az anyagot, hanem a rendőrséghez fordult. A Nemzeti Nyomozó Iroda tanúként hallgatta ki, és fényképről felismerte a férfit, akit később K. Imrich néven azonosítottak. A férfit a felesége is felismerte, amikor üvegfal mögött sorakoztatták fel több más emberrel együtt.

A történetbe később Sz. József is bekerült, aki korábban egy másik gyilkossági ügy, a Gyüre-ügy egyik tanújaként szerepelt. Sz. József azt vallotta, hogy 1997 végén Portik általa üzent Gyárfásnak, valamint azt is, hogy ő adta át a később említett ötoldalas dokumentumot. A bíróságon azonban kiderült, hogy a dokumentum szerkesztője erről ott hallott először. Gyárfás megkérdezte Sz. Józsefet, hogy hány oldalt adott át neki, mire a tanú azt felelte, hogy egyet, miközben Gyárfás szerint ez az anyag ötoldalas volt. Sz. József három idézetet említett, miközben a dokumentumban valójában ötven szerepelt. A tárgyaláson Sz. József engedélyezte, hogy az arcát a monitoron megnézzék. Gyárfás szerint a férfi nem hasonlított K. Imrichre, akit ő és a felesége korábban azonosítottak.

Az ítélet viszont így fogalmazott: „Annak nem volt jelentősége, hogy a IV. számú tanút Gyárfás Tamás vádlott és a felesége sem azonosította azzal a személlyel, aki később 2017-ben az üzenetet vitte, hanem K. Imrichet választották ki a felismertetésre bemutatáson.”

Gyárfás úgy véli, Sz. József vádalkut kötött.

Az ügyével párhuzamosan zajló Gyüre-ügyben Sz. József bűntársa 12 év fegyházat kapott, ő viszont csak felfüggesztett börtönbüntetést. A zárt tárgyaláson csak a hangja hallatszott, arcát nem mutatták meg.

A Friderikusz Sándornak adott interjúban két hangfelvétel is elhangzott, ezekről is beszélt. Az egyik 2004. február 7-én készült, amelyben Portik azt mondja: „Én mutattam és kérdeztem tőled, hogy mi legyen az emberrel? Szétbasszuk? Erre te mondtad, hogy igen…” Gyárfás ezzel kapcsolatban azt mondta: „A lényeget emeltem ki. Tehát Portik kérdezi tőlem, hogy „Szétbasszuk?” és erre helyettem Portik válaszol „Igen”-nel.”

A második felvétel 2004. április 20-án készült, és egy 1996-os kaposvári áfaügyhöz kapcsolódik. Gyárfás szerint Portik akkor azt állította, hogy kapcsolatai révén segíteni tud. Később viszont jelezte, hogy Kaposvárott nincs ismerőse, majd az ujjai összedörzsölésével utalt arra, hogy pénzzel bármit el lehet intézni. A felvételen ez így hangzott: „Majdan eljöttél legközelebb, és azt mondtad, hogy ö, ha ezt úgy oldjuk meg, hogy. És így csináltál, az öö, az is megoldás? Erre én széttártam a kezem, én nem tiltakoztam, de nem erősítettem és nem cáfoltam…”

Gyárfás hangsúlyozta, hogy Portik soha nem kapott tőle pénzt, és tőle függetlenül szüntették meg az ellene szóló gyanúsítást. Az ítélet ezzel kapcsolatban így fogalmazott: „Az egyik találkozás során Portik Tamás vádlott azon a sértett megölését jelentő kérdését, hogy a sértettet „szétbasszuk-e” és egy ismeretlen, de ugyancsak a sértett megölését jelentő kézmozdulatát Gyárfás Tamás vádlott megértette, és a sértett megölésébe akként egyezett bele, hogy széttárta a kezét és rábólintott.”

Gyárfás szerint a két felvételrészletből a bíróság egy harmadik beszélgetést konstruált, holott szerinte ő nem a kérdés után tárta szét a kezét, hanem egy másik időpontban, más témáról beszélve.

Első fokon bűnsegédként 7 év fegyházbüntetést, másodfokon pedig felbujtóként 7 év börtönt kapott. Azt mondta, biztosak voltak abban, hogy legalább bizonyítottság hiányában felmentik. A védelem megvárja az ítélet írásos indoklását, hogy perújítást kérhessen. Arra a kérdésre, mire számít most, így válaszolt: „A legrosszabbra.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Szívszorító videó: a tűzoltók és mentők küzdöttek a fiatal sportoló, Kiss Dorottya életéért, aki tragikus balesetet szenvedett
Hiába próbáltak meg mindent, a ronccsá vált autóból kiemelt fiatal lány életét már nem tudták megmenteni.


Megrendítette a családot, a barátokat, a sportoló társakat és Érd lakóit is a hír, hogy a 21 éves Kiss Dorottya Zsófia autóbalesetben elhunyt.

A Fővárosi Katasztrófavédelem egy videót tett közzé, melyben a tragikus baleset utáni mentésről számoltak be. Közlésük szerint egy kisteherautó és egy személyautó frontálisan ütközött szerda reggel Budapest huszonkettedik kerületében, a 6-os főút belterületi szakaszán, a Hajómalom utca közelében.

A fővárosi tűzoltók a mentőkkel együtt egy embert kisegítettek a kisteherautóból. A személyautóba azonban egy fiatal nő beszorult. Őt feszítővágóval tudták kiszabadítani. Szemtanúk elmondták, hogy a furgon az oldalánál találta el az autót, ami a vasúti sínek mellett lévő szalagkorlátba csapódott.

A fiatal nőt válságos állapotban emelték ki a kocsiból. A mentők a helyszínen többször is megpróbálták újraéleszteni, de az életét már nem tudták megmenteni - írja a Kékvillogó.

VIDEÓ: A baleset utáni mentésről


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Belehalt sérüléseibe az a kislány, akit áramütés ért a kádban a töltőn lévő mobiljától
A készülék a vízbe esett, a gyerek pedig elvesztette az eszméletét, és nagyon súlyos sérüléseket szenvedett. Napokig küzdöttek érte, de nem tudták megmenteni.


Egy hétig küzdöttek az orvosok annak a nyíregyházi kislánynak az életéért, aki fürdés közben szenvedett súlyos balesetet. Laura véletlenül beleejtette a vízzel teli kádba a telefonját, ami töltőn volt, és brutális áramütés érte.

„Szívszorító bejegyzést tett közzé a nyíregyházi Herman Ottó Tagintézmény csütörtök reggel: az iskola pedagógusai, munkatársai és tanulói mély fájdalommal búcsúznak Nagy Laura 6. osztályos tanulótól, aki tragikus hirtelenséggel elhunyt”.

A tragédia csütörtök este történt a család nyíregyházi otthonában.

Laura éppen fürdött, miközben mobiltelefonját használta, ami töltőn volt, a kábel pedig egy hosszabbítóba volt csatlakoztatva. A telefon valószínűleg kicsúszott a kezéből, és beleesett a vízbe, ekkor érte áramütés.

A kislány azonnal elveszítette az eszméletét. Tíz percig fekhetett a kádban, mire a biztosítékot kicsapta a készülék. Az édesanya ekkor vette észre, hogy baj van.

A kiérkező mentőknek többször is újra kellett éleszteniük a kislányt, mire sikerült stabilizálni az állapotát a nyíregyházi kórházban.

Testének bal oldala súlyosan megégett, ezért mentőhelikopterrel átszállították a miskolci kórházba, ahol folytatták a kezelését. Napokig küzdöttek a kislány életéért, azonban nem tudták megmenteni.

A kislánya halála után a gyászoló édesanya azt írta közösségi oldalán: "Egyenlőre anyaként megérteni és feldolgozni nem tudom".

A baleset sokakat megérintett, Laura ismerősei és barátai imaláncot indítottak érte.

A rendőrség büntetőeljárásban vizsgálja a körülményeket.

VIDEÓ: A Tények beszámolója

Forrás: szon.hu, 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET: