Szökésben egy szekszárdi pár, akik bevonták a szexjátékba a nő 10 éves kisfiát
Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki egy szekszárdi nő és élettársa ellen, akiket kiskorú sérelmére elkövetett szexuális erőszakkal vádolnak. A Szekszárdi Törvényszék április 3-án rendelte el a körözést Bősze Mónika és Gulyás Gábor Tamás ellen, miután nem jelentek meg egy előkészítő tárgyaláson, és a rendőrség sem találta meg őket bejelentett lakcímükön, tudta meg a Blikk.
Az ügyben a nyomozás korábban befejeződött. A vádirat szerint a nő és élettársa 2021 nyarán szexuális cselekményeket végeztek, illetve végeztettek a gyermekkorú sértettel, aki az anya közeli hozzátartozója. A hatóságok a vádemelést követően megállapították, hogy a vádlottak ismeretlen helyre távoztak, ezért előbb belföldi, majd európai elfogatóparancsot is kibocsátottak ellenük.
A lap információi szerint a gyermek édesanyja a válása után kezdett új kapcsolatba. A Blikk úgy tudja,
A fiú hosszú ideig nem beszélt a történtekről, végül néhány hónapja osztotta meg a vele történteket.
A rokonok bejelentése után a nyomozóhatóság pszichológus szakértőt rendelt ki. A szakértői vélemény szerint a gyerek a történtekről életszerűen, átélve számolt be, ami megerősítette a szexuális bántalmazás gyanúját. A vádlottak nem tettek vallomást, tagadták a vádakat, és a bíróság előtt sem jelentek meg.
A két ember egy ideje Németországban tartózkodott. A nő közösségi oldalain egy német várost jelölt meg lakhelyként, és annak ellenére aktív maradt a platformokon, hogy körözés van érvényben ellene. A férfi pedig egy korábbi bejegyzésében azt írta, hogy Spanyolországba költözött. A lap úgy tudja, hogy
A Blikk által megkérdezett szakértő, dr. Molnár Gábor szerint a rendőrség a közösségi oldalakat is figyeli az eltűntek felkutatásához. Mint mondta: „Ezek a bejegyzések lehetnek akár megtévesztőek is, hiszen a bűnözők is tudják, a rendőrség szökésük esetében figyeli a közösségi oldalakat, az interneten való megjelenésüket, tevékenységeiket is, ám ez a páros nem profi bűnöző, ők egyszerűen csak menekülő bűnelkövetők.”
Hozzátette: „A rendőrség fejvadászai nagyítóval figyelik az internetet, hiszen minden szökevény azon bukik meg, hogy ki, mikor, kivel tart kapcsolatot a korábbi életéből, s onnan visszavezetve lehet eljutni hozzájuk. A fejvadászokkal kiberzsaruk is együtt dolgoznak, akik pontosan meg tudják állapítani, hogy egy közösségi oldal bejegyzése valóban onnan származik-e, amit a bejegyzés helyszíneként megjelöltek, illetve a szervereken, műholdas kapcsolódásokon keresztül azt is ki lehet szűrni, valóban az oldal használója tesz-e közzé bejegyzést, vagy éppen egy adatvédelmi trükköt is bevetett a szökevény.”