KÉK HÍREK
A Rovatból

RACE-001 – ez volt a rendszáma annak az autónak, ami a szalagkorlátott átszakítva gázolt halálra egy 26 éves biciklist az Árpád hídon

A sofőr akár 150-el is száguldozhatott, amikor elvesztette az uralmát a kocsi fölött. Karácsony Gergely szerint, ha lennének kamerák, akkor „ezek a kretének egyből visszavennének az arcukból és a sebességből is”.


RACE-001 - ez volt a rendszáma annak az autónak, ami a hétvégén a szalagkorlátot átszakítva gázolt halálra egy 26 éves kerékpárost az Árpád-hídon - ez derül ki Karácsony Gergely hétfő esti Facebook-bejegyzéséből. A főpolgármester bejelentette: a főváros 48 sebességmérő kihelyezését készítette elő.

A baleset július 1-jén 0 óra 45 perc körül történt.

A sofőr vélhetően elvesztette az uralmát a jármű fölött, többször is megpördült, átszakította a szalagkorlátot, és elütötte a pesti irányba haladó kerékpárost.

A balesetben a két sofőr és a 26 éves biciklis is megsérült. A kerékpárral közlekedő férfit a helyszíni ellátás után válságos állapotban szállították kórházba, ahol később belehalt a sérüléseibe.

Az RTL Híradónak később a helyszínről készült fotók alapján egy igazságügyi gépjármű szakértő azt mondta, hogy az autós akár 130-150 kilométer per órás sebességgel száguldozhatott, miközben az adott szakaszon 70 kilométer per óra a megengedett legnagyobb sebesség.

Karácsony Gergely a rendszámra utalva azt írta: ebből is látszik, hogy nem egy szerencsétlen véletlenről, hanem rendszerszintű problémáról van szó.

„Ha lennének sebességmérő kamerák és drákói szigorúságú büntetés, ezek a kretének egyből visszavennének az arcukból és a sebességből is. A kamerák felszerelése ugyan állami feladat - a bírságokból befolyó pénzzel együtt -, de mi nem várunk tovább rájuk: a főváros 48 sebességmérő kihelyezését készítette elő”.

A főpolgármester azt is hozzátette, hogy reméli hamarosan működésbe is tudjuk hozni ezeket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Nem keresik tovább a Dunában eltűnt erőnléti edzőt, a vele utazó egyik férfit azzal gyanúsítják, hogy ő vezette részegen a csónakot
A gyanúsított tagadja, hogy ő vezette volna a hajót, ami felborult. Hétfőn kiengedték az őrizetből, és szabadlábon védekezhet.


Szombaton a Dunában tűnt el Lieszkovszky Zalán, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzője. A hatóságok keresték a hajókirándulás során felborult a csónakból eltűnt férfit, de eddig nem találták meg.

A hajóban öten utaztak, hárman kiúsztak, egy utast a vízi-rendőrök mentettek ki, de a Csepel TC edzőjét nem találták meg.

Szemtanúk szerint négyen megpróbálták visszafordítani a csónakot, miközben Zalán elmerült a folyóban. A felborult hajó hosszan sodródott, végül Százhalombattánál emelték ki a Dunából.

A Tények beszámolója szerint az egyik férfit azzal gyanúsították, hogy részegen vezette a motorcsónakot. Ő azonban tagadta, hogy ő vezetett. A Tények úgy tudja, hogy a meggyanúsított férfinek nem volt hajóvezetési engedélye. Hétfőn azonban kiengedték az őrizetből a férfit, szabadlábon védekezhet.

Annak egyre kisebb az esélye, hogy az eltűnt férfit élve találják meg.

VIDEÓ: A Tények beszámolója

A Csepel TC a közösség oldalán azt írta: "Gondolatban és imáinkban vele vagyunk". Azt kérték, hogy ha valaki tud valamit az esetről, vagy a helyszín közelében tartózkodott április 19-én, az haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a hatóságokkal, vagy írjon nekik privát üzenetben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
A kádban kapott áramütést egy mobilozó nyíregyházi tini - többször újra kellett éleszteni
A telefon töltőre volt csatlakoztatva, a kábel pedig egy hosszabbítóból jött. A készülék a vízbe eshetett, ez okozta a tragédiát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 19.



Súlyos baleset történt csütörtök este Nyíregyházán: egy 13 éves lány életveszélyes állapotba került, miután a fürdőkádban ülve áramütés érte, tudta meg a Tények.

A kislány épp fürdött, miközben mobiltelefonját használta. A készülék töltőn volt, a kábel egy hosszabbítóba volt csatlakoztatva.

A telefon valószínűleg kicsúszott a kezéből, és beleesett a vízbe, ekkor érte áramütés. Azonnal elveszítette az eszméletét.

A helyszínre érkező mentők hosszan küzdöttek a gyerek életéért, információink szerint többször is újra kellett éleszteni. A nyíregyházi kórházba szállították, ahol sikerült stabilizálni az állapotát, ám a baleset következtében súlyos égési sérüléseket szenvedett.

A gyereket mentőhelikopter vitte tovább a miskolci kórházba, ahol jelenleg is kezelik. Állapotáról egyelőre annyit tudni, hogy orvosi felügyelet alatt van, további vizsgálatok és kezelések várnak rá.

Ez az eset is felhívja a figyelmet arra, mennyire fontos odafigyelni a háztartási eszközök és elektronikai eszközök biztonságos használatára, különösen vizes közegben. A szakértők arra figyelmeztetnek: soha ne használjunk elektromos eszközt a fürdőkádban, különösen akkor, ha az áramforráshoz csatlakozik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Három gyerekükkel menekültek az égő házból, az áramszünet miatt nem nyílt ki a kapu
Hirtelen sötét lett este a lakásban, ezért a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi a gond. Ekkor vették észre a füstszagot és hallották meg a tető felől a tűz ropogását.


Vasárnap este lefekvéshez készülődött az ötfős család Ecseren, amikor hirtelen sötét lett. Elment az áram, és a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi történt. Ekkor vették észre, hogy ég a házuk teteje, füstszag volt, és a tető később be is szakadt.

A három gyerekkel együtt nehezen tudtak kimenekülni a lakásból, mert áram nélkül nem működött az elektromos kapu. Végül átmásztak, így jutottak ki a kertből. A gyerekek a kisállatokat féltették, de végül azokat is sikerült kimenteni a házból. Szinte mindenük elégett, igen komoly károkat szenvedtek. Valószínűleg elektromos hiba okozta a tüzet.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
A Csepel focicsapatának erőnléti edzője tűnt el a szombati dunai hajóbalesetben
A 34 éves Lieszkovszky Zalán egy öt fős társasággal hajózott, amikor megtörtént a baj. Négy embert sikerült kimenteni, de őt azóta is nagy erőkkel keresik a Dunán.


Lieszkovszky Zalánt, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzőjét keresik a hatóságok, miután április 19-én, szombaton egy hajókirándulás során felborult a csónak, amellyel utazott – szúrta ki a csapat Facebook-bejegyzését a Blikk.

A kisgéphajó Budafok-Tétény közelében, a Duna 1630 folyamkilométerénél borult fel. Öt férfi utazott a motorcsónakban. Hárman kiúsztak a partra, egy embert a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai emeltek ki a vízből. Egy utast még mindig keresnek.

A Csepel SC vasárnap a Facebookon számolt be arról, hogy az eltűnt személy Lieszkovszky Zalán.

„Mély aggodalommal osztjuk meg, hogy a Csepel SC labdarúgócsapatának erőnléti edzője, Lieszkovszky Zalán egy tegnapi hajókiránduláson balesetet szenvedett, amikor a hajó – eddig tisztázatlan körülmények között – felborult. Azóta nem találják a rendőrségi és mentőegységek. A keresés jelenleg is zajlik, és minden információ, tanúvallomás vagy segítség életbevágóan fontos lehet

– írták a bejegyzésben.

A klub arra kér mindenkit, aki április 19-én a helyszín közelében tartózkodott, vagy bármilyen információval rendelkezik, hogy jelentkezzen a hatóságoknál, vagy küldjön nekik privát üzenetet.

„A hétvégi mérkőzésünket egy perc közös csenddel és imával kezdjük majd az edzőnkért – ezzel is kifejezve reményünket és támogatásunkat felé. Gondolatban és imáinkban vele vagyunk – bízunk benne, hogy mihamarabb jó híreket kaphatunk” – tették hozzá.

Lieszkovszky Zalán a rendőrség körözési nyilvántartásában is szerepel – vette észre a portál.


Link másolása
KÖVESS MINKET: