KÉK HÍREK
A Rovatból

Megverte a rátámadó férfit a testépítő ügyeletes orvos Fóton

Egy feldühödött házaspár rontott az orvosnak, akinek ugyan sikerült kimenekülnie a rendelőből, de a verekedés az utcán is folytatódott.


Felbőszült házaspár támadt Fóton az ügyeletes orvosra - írja a Borsonline.

Dr. Lestár Ferenc a lapnak elmondta, hogy péntek éjjel egy házaspár hívta fel telefonon az ügyeletet azzal, hogy szombaton az ügyeletben állítsa be a vérnyomását az asszonynak gyógyszerekkel. Az orvos közölte, hogy ez a háziorvos dolga. Ennek ellenére szombaton a férj telefonált, majd személyesen is megjelent a rendelőben.

"A házaspár nő tagja először elkezdte gyalázni a rendszert, mondván, az orvosok mind gyáva férgek, mert félnek a Covidtól, ráadásul azt hisszük, hogy nekünk mindent szabad, én pedig vele szemben megsértettem az orvosi eskümet. Megkértem, hogy a súlyos állítását támassza alá, mire közölte, hogy megtagadtam tőle az ellátást.

Ezután hirtelen kitalálta, hogy nem is a vérnyomásával van baj, mert ő éppen köhög. Azt gondolta, hogy ettől megijedek a koronavírus miatt, de én nem szoktam megijedni. Megjegyeztem, hogy csak annyi megaláztatást kívánok neki az életben, amennyi engem szokott érni a rendelőben. Ezt a mondatot sértésnek vette és elkezdett ordítani, miközben a férje még csak csendben ült. Kértem, hogy fejezze be a hangoskodást, de a nő csak annál jobban ordibált. Amikor megindult felém, én is felálltam, majd a nő nekilökött a szekrénynek. Persze védekeztem, és a támadót ellöktem magamtól"

– mesélte az orvos a lapnak.

A nő után a férfi is nekiesett az ügyeletes orvosnak.

"Rájöttem, hogy egyedül vagyok kettővel szemben. Ilyen helyzetben az ember arra törekszik, hogy kikerüljön a csapdából. Az volt a benyomásom, hogy ha nem teszek semmit, az ember péppé fog verni. Dulakodás alakult ki, és visszaütöttem. A férfival szemtől szemben bokszoltam, a bútorok pedig átrendeződtek. A nő kihasználta, hogy a figyelmemet a férje lefoglalja, és elkezdett hátulról rugdosni. Áttörtem rajtuk, kiszaladtam a nyílt térbe, hogy legalább legyenek szemtanúk. Ők jöttek utánam, de én becsuktam az épület ajtaját. Próbálták kinyomni, de nem tudták, mert erősebb voltam a férfinél. Egyikük ekkor berúgta az üveget. Arrébb álltam, mire a férfi ismét követett, majd újra megsorozta a fejemet. Persze megint visszaadtam. Újabb szájkarate alakult ki, és közölték, hogy ők ketten vannak és majd hamis tanúzással rám verik az ügyet, és egyébként is szólnak a fiaiknak, akik majd agyonvernek engem"

- mondta dr. Lestár.

Végül elgáncsolta a támadó férfit, a fejét pedig egy parkoló autóra fogta, "majd néhányszor hozzávertem. Egy kisebb földharc is kialakult, így a könyököm is megsérült és a ruhám is szennyeződött".

Az orvos elárulta, hogy a történtek nem viselték meg lelkileg.

Végül egy beteg hívta ki a rendőrséget, aki telefonon kereste az orvost, aki közölte vele, hogy épp verik. A telefonáló még a támadók veszekedését is hallotta. A házaspár megvárta a rendőröket, majd mentőt kértek.

"A férj koponyasérülést szenvedett, ezért kórházba szállították. A konkrét diagnózist nem ismerem, de biztos vagyok benne, hogy csak zúzódásról van szó. Ellenem nem indult büntetőeljárás, tanúként hallgattak ki, de hétfőn meg kell jelennem az igazgatómnál. Benne van a pakliban, hogy kirúgnak" –

zárta a történetét az orvos, aki még annyit elárult, hogy ez volt az első eset, hogy munka közben megtámadták.

A Telex megkeresésére a rendőrség azt írta:

„a Dunakeszi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének gyanúja miatt egy nőt és férfit gyanúsítottként hallgatott ki. Mindketten vallomást tettek, a gyanúsítás ellen pedig panasszal éltek".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Nem keresik tovább a Dunában eltűnt erőnléti edzőt, a vele utazó egyik férfit azzal gyanúsítják, hogy ő vezette részegen a csónakot
A gyanúsított tagadja, hogy ő vezette volna a hajót, ami felborult. Hétfőn kiengedték az őrizetből, és szabadlábon védekezhet.


Szombaton a Dunában tűnt el Lieszkovszky Zalán, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzője. A hatóságok keresték a hajókirándulás során felborult a csónakból eltűnt férfit, de eddig nem találták meg.

A hajóban öten utaztak, hárman kiúsztak, egy utast a vízi-rendőrök mentettek ki, de a Csepel TC edzőjét nem találták meg.

Szemtanúk szerint négyen megpróbálták visszafordítani a csónakot, miközben Zalán elmerült a folyóban. A felborult hajó hosszan sodródott, végül Százhalombattánál emelték ki a Dunából.

A Tények beszámolója szerint az egyik férfit azzal gyanúsították, hogy részegen vezette a motorcsónakot. Ő azonban tagadta, hogy ő vezetett. A Tények úgy tudja, hogy a meggyanúsított férfinek nem volt hajóvezetési engedélye. Hétfőn azonban kiengedték az őrizetből a férfit, szabadlábon védekezhet.

Annak egyre kisebb az esélye, hogy az eltűnt férfit élve találják meg.

VIDEÓ: A Tények beszámolója

A Csepel TC a közösség oldalán azt írta: "Gondolatban és imáinkban vele vagyunk". Azt kérték, hogy ha valaki tud valamit az esetről, vagy a helyszín közelében tartózkodott április 19-én, az haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a hatóságokkal, vagy írjon nekik privát üzenetben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
A kádban kapott áramütést egy mobilozó nyíregyházi tini - többször újra kellett éleszteni
A telefon töltőre volt csatlakoztatva, a kábel pedig egy hosszabbítóból jött. A készülék a vízbe eshetett, ez okozta a tragédiát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 19.



Súlyos baleset történt csütörtök este Nyíregyházán: egy 13 éves lány életveszélyes állapotba került, miután a fürdőkádban ülve áramütés érte, tudta meg a Tények.

A kislány épp fürdött, miközben mobiltelefonját használta. A készülék töltőn volt, a kábel egy hosszabbítóba volt csatlakoztatva.

A telefon valószínűleg kicsúszott a kezéből, és beleesett a vízbe, ekkor érte áramütés. Azonnal elveszítette az eszméletét.

A helyszínre érkező mentők hosszan küzdöttek a gyerek életéért, információink szerint többször is újra kellett éleszteni. A nyíregyházi kórházba szállították, ahol sikerült stabilizálni az állapotát, ám a baleset következtében súlyos égési sérüléseket szenvedett.

A gyereket mentőhelikopter vitte tovább a miskolci kórházba, ahol jelenleg is kezelik. Állapotáról egyelőre annyit tudni, hogy orvosi felügyelet alatt van, további vizsgálatok és kezelések várnak rá.

Ez az eset is felhívja a figyelmet arra, mennyire fontos odafigyelni a háztartási eszközök és elektronikai eszközök biztonságos használatára, különösen vizes közegben. A szakértők arra figyelmeztetnek: soha ne használjunk elektromos eszközt a fürdőkádban, különösen akkor, ha az áramforráshoz csatlakozik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Három gyerekükkel menekültek az égő házból, az áramszünet miatt nem nyílt ki a kapu
Hirtelen sötét lett este a lakásban, ezért a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi a gond. Ekkor vették észre a füstszagot és hallották meg a tető felől a tűz ropogását.


Vasárnap este lefekvéshez készülődött az ötfős család Ecseren, amikor hirtelen sötét lett. Elment az áram, és a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi történt. Ekkor vették észre, hogy ég a házuk teteje, füstszag volt, és a tető később be is szakadt.

A három gyerekkel együtt nehezen tudtak kimenekülni a lakásból, mert áram nélkül nem működött az elektromos kapu. Végül átmásztak, így jutottak ki a kertből. A gyerekek a kisállatokat féltették, de végül azokat is sikerült kimenteni a házból. Szinte mindenük elégett, igen komoly károkat szenvedtek. Valószínűleg elektromos hiba okozta a tüzet.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
A Csepel focicsapatának erőnléti edzője tűnt el a szombati dunai hajóbalesetben
A 34 éves Lieszkovszky Zalán egy öt fős társasággal hajózott, amikor megtörtént a baj. Négy embert sikerült kimenteni, de őt azóta is nagy erőkkel keresik a Dunán.


Lieszkovszky Zalánt, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzőjét keresik a hatóságok, miután április 19-én, szombaton egy hajókirándulás során felborult a csónak, amellyel utazott – szúrta ki a csapat Facebook-bejegyzését a Blikk.

A kisgéphajó Budafok-Tétény közelében, a Duna 1630 folyamkilométerénél borult fel. Öt férfi utazott a motorcsónakban. Hárman kiúsztak a partra, egy embert a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai emeltek ki a vízből. Egy utast még mindig keresnek.

A Csepel SC vasárnap a Facebookon számolt be arról, hogy az eltűnt személy Lieszkovszky Zalán.

„Mély aggodalommal osztjuk meg, hogy a Csepel SC labdarúgócsapatának erőnléti edzője, Lieszkovszky Zalán egy tegnapi hajókiránduláson balesetet szenvedett, amikor a hajó – eddig tisztázatlan körülmények között – felborult. Azóta nem találják a rendőrségi és mentőegységek. A keresés jelenleg is zajlik, és minden információ, tanúvallomás vagy segítség életbevágóan fontos lehet

– írták a bejegyzésben.

A klub arra kér mindenkit, aki április 19-én a helyszín közelében tartózkodott, vagy bármilyen információval rendelkezik, hogy jelentkezzen a hatóságoknál, vagy küldjön nekik privát üzenetet.

„A hétvégi mérkőzésünket egy perc közös csenddel és imával kezdjük majd az edzőnkért – ezzel is kifejezve reményünket és támogatásunkat felé. Gondolatban és imáinkban vele vagyunk – bízunk benne, hogy mihamarabb jó híreket kaphatunk” – tették hozzá.

Lieszkovszky Zalán a rendőrség körözési nyilvántartásában is szerepel – vette észre a portál.


Link másolása
KÖVESS MINKET: