Megoldódott a rejtély? Megtalálhatták az elrabolt Farkas Helga gyilkosát
Dél-Olaszországban, Calabria tartományban rábukkantak arra a férfira, akinek tenyérlenyomata azonos azzal, amelyet 26 évvel ezelőtt találtak a bűnözők által elrabolt, és azóta nyomtalanul eltűnt Farkas Helga autójának visszapillantó tükrén - állítja a Magyar Nemzet szerint Palatinus Gábor nyugalmazott rendőrtiszt, az ügy egykori nyomozója, aki 2002-ben a balástyai sorozatgyilkos elfogásával vált ismertté. A lap szerint Palatinus több mint két évtizede gyűjti az információkat a máig megoldatlan emberrablással kapcsolatban.
Célja, hogy bebizonyítsa: a Farkas Helgát egy olasz szervezett bűnözői csoport hajtotta végre magyar segítséggel.
Farkas Helgának 1991. június 27-én veszett nyoma. A 17 éves lány Orosházáról vezetett Szegedre, amikor eltűnt, szemtanúk szerint egy magyar rendszámú, fehér autó követte lekapcsolt fényszórókkal. Még aznap este megérkezett az első telefon, az emberrablók váltságdíjat kértek a szülőktől a fiatal lányért. Az ügy komoly sajtófigyelmet kapott, Farkas Helga azonban sohasem került elő.
Az emberrablással Csapó Józsefet és Juhász Benedeket hozták összefüggésbe a nyomozók. Palatinus szerint azonban olasz segítséget kaphattak a rabláshoz. A volt nyomozó szerint Csapó 1989-ben Münchenbe utazott sógorához, Fésü Péterhez, aki egy nemzetközi autótolvaj banda tagja volt. Itt találkozott egy csak Z-ként emlegetett olasz férfival, aki caporegime, vagyis kapitány volt egy olasz bűnözői csoportban, valószínűleg a calabriai ’Ndranghetában.

1991-ben a német rendőrség házkutatást tartott az autótolvajok után nyomozva, és felszámolták a bandát, a szabadon maradt tagokat pedig átvette egy olasz bűnözői csoport. A házkutatás során a németek rábukkantak egy fehér BMW forgalmi engedélyének fénymásolatára is, ami Juhász Benedek feleségének nevén volt - a gyanú szerint ezt az autót használták az emberrabláshoz.
Palatinus elmélete szerint Csapó és Juhász közvetlenül nem vett részt az emberrablásban, Farkas Helga fogva tartásában és meggyilkolásában sem.
Ők csak a szülőkkel való kommunikációért feleltek, a túszejtők, a Z. által vezetett csoport pedig Budapesten tartották fogva a lányt. "Z" részvételét a már említett tenyérnyom bizonyítja, valamint a Farkas autójában talált 500-as címletű olasz líra.
A müncheni autótolvaj-banda egykori tagja, Fésü Péter 2011-ben halt meg tüdőrákban. Palatinus két évig próbálta meggyőzni arról, hogy segítsen a Farkas-ügy megoldásában.
Fésü halála előtt két héttel elküldött egy levelet az egykori nyomozónak, amelyben megnevezte a lány gyilkosát, Z-t.
További fontos adalék, hogy Juhász Péter az emberrablás után egy hónappal tanúvédelmet kért a rendőrségtől, majd beszámolt Csapó kapcsolatrendszeréről. Juhász 1995 áprilisában ötször fejbe lőtték, gyilkosa sohasem került elő. Csapót személyi szabadság megsértése, zsarolás, rablás és más bűncselekmények miatt 10 év börtönre ítélték, jelenleg Írországban él.
Farkas Helga holtteste máig nem került elő, meggyilkolásáért eddig senkit nem ítéltek el.