KÉK HÍREK
A Rovatból

Maffiamódszerekkel fenyegette a kislányt az Elf Bar-árus az apja szerint

A kamaszok neten rendelik meg az új elektromos cigarettát, majd eladják a kisebbeknek.


Rohamosan terjed az Elf Bar nevű, eldobható elektromos cigaretta a magyar fiatalok körében. A középiskolás gyerekek szüleit az iskolai KRÉTA rendszerben tájékoztatták arról, hogy 500 millió forintra is büntethetik azokat, aki ízesített, eldobható elektromos cigarettát árulnak.

A jelenséget nagyon komoly problémának látja Zacher Gábor is, a toxikológus az RTL Klubnak úgy fogalmazott: ő maga is

kíváncsi lenne, pontosam mi van ebben a termékben.

A Blikk keddi cikkében azt írja, hogy az El Bart már az első osztályosok is szívják, ha kell, otthonról lopják rá a pénzt. A kicsiket a nagyobbak szoktatják rá az újgenerációs cigarettára, amit dupla vagy akár tripla áron adnak el nekik. A kamaszok az interneten is meg tudják rendelni az Elfbárt, amit később egy átvevőponton szereznek be, így soha nem derül ki, hány éves a megrendelő.

Egy többgyerekes édesapa a lapnak azt mondta, hogy miután a 13 éves lánya lebukott a manórúdnak is nevezett eszközzel, megbeszélték, hogy többé nem fogadja el az iskolatársaitól, bárhogy is tukmálják rá.

„Később viszont feltűnt, hogy a lányom sokkal több zsebpénzt kért az anyukájától, mint amennyiben megegyeztünk, és ez gyanús lett nekem. Kiderült, hogy megint kapott manórudat, de most már nem ajándékba, hanem súlyos összeget kell fizetnie érte” - mondta a férfi. Az apa azt mondta, az eladó később maffiamódszerekkel fenyegette meg a gyerekét, a beszélgetést ő is hallotta.

„Az a legkevesebb, hogy idejönnek és az apjával megverik a kislányomat. Gyakorlatilag követeli a lányomtól, hogy lopjon tőlünk, mert különben nagyon megjárja”

- mondta el a férfi.

A lap beszélt egy 6. osztályos lánnyal is, aki elárulta, hogyan működik a „manómaffia”.

„A 12-14 évesek megrendelik a neten 1500-2000 forintért majd továbbadják 5000-ért. A saját szememmel láttam, hogy a kis elsősök szívják, majd hamar rászoknak, aztán már ők is jönnek kérni az újabb cuccot” - mondta el a gyerek a Blikknek.

A lap egyik munkatársa azt is próbára tette, mennyire nehéz hozzájutni a termékhez. A videójuk szerint nem volt nehéz dolguk:

egy kis útbaigazítás után meg is találták azt az asszonyt, aki háromféle ízesítésű Elf Bar cigarettát árul.

Elmondása szerint minden nap este nyolcig kint van, és 3500 forintért bárkinek ad az e-cigarettából.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Dunai hajóbaleset: megtalálták a fiatal fociedző holttestét Bölcskénél
Lieszkovszky Zalán egy motorcsónakban utazott, amely tisztázatlan körülmények között felborult. A rendőröknek a tűzoltók segítettek a test partra szállításában.


Szomorú hírt közölt a Tolna Vármegyei Hírportál: megtalálták Lieszkovszky Zalán holttestét, aki másfél héttel ezelőtt tűnt el egy hajóbalesetben Budafok-Tétény környékén. A 34 éves dunaújvárosi sportember egy motorcsónakban utazott, amely tisztázatlan körülmények között felborult.

Vasárnap délben Bölcskénél, a Duna 1552. folyamkilométerénél találták meg a holttestet. A műszaki mentéshez a paksi hivatásos és a bölcskei önkéntes tűzoltókat is riasztották, akik a rendőröknek segítettek a test partra szállításában

– írta a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Komlósiné Kiss Anett, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, hogy az azonosítás során megállapították: a holttest valóban a Budafok-Tétény térségében eltűnt férfié.

Lieszkovszky Zalán Dunaújvárosban nőtt fel. Játszott a Paksi SE korosztályos és második csapatában is, megfordult az NB III-as Bölcskében, és szerepelt a Tolna megyei élvonalban is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hajmeresztő videón, ahogy egy terepjárókból álló konvoj egyszer csak szembefordul a forgalommal az M7-esen
A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kamerája rögzítette a veszélyes jelenetet. A sofőrök kétszer is megfordultak, de szerencsére baleset nem történt.


Március végén egy nem mindennapi jelenetet rögzített az autópálya-kezelő Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. forgalomfigyelő kamerája. A hétfőn közzétett felvételen egy terepjárókból álló menetoszlop látható, amely a határ felé haladt.

A járművek a tereléshez érve az átterelt sávot választották. Röviddel később azonban visszafordultak a kihelyezett útelválasztók között, majd a terelésnél még egyszer megismételték a manővert.

A konvoj egy hosszabb szakaszon a menetiránnyal szemben közlekedett. Az autópálya-kezelő közölte, hogy az eset balesetet nem okozott.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy az általuk kezelt szakaszon átlagosan tíz kilométerenként található egy csomópont, ahol biztonságosan és szabályosan vissza lehet fordulni. Az MKIF-nek külön pont jár a jelenethez választott kiváló zenei aláfestésért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Súlyos baleset az M1-esen: kirepültek az emberek egy árokba csapódott autóból, hárman meghaltak
Herceghalom közelében egy autó előbb szalagkorlátnak ütközött, majd árokba csapódott. Három ember meghalt, egy férfit súlyos sérülésekkel vittek kórházba.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 27.



Három férfi a helyszínen életét vesztette, egy pedig megsérült az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán vasárnap történt balesetben Herceghalomnál - közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI-vel vasárnap délután.

A baleset helyszínére mentőautókat és két mentőhelikoptert is riasztottak. A mentők egy 50 év körüli férfit fejsérülés és mellkasi zúzódás miatt szállítottak stabil állapotban kórházba - írták.

A katasztrófavédelem korábbi tájékoztatása szerint

az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán a 26-os kilométernél ütközött szalagkorlátnak, majd csapódott nagy sebességgel az árokba egy személyautó. A járműben négyen ültek, ketten kirepültek a kocsiból.

Az Útinform a honlapján azt írta, a baleset miatt lezárták a sztráda Zsámbék-Herceghalom felé vezető lehajtó ágát, a bámészkodók miatt a pályán több kilométeres sor alakult ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megrendítő: 50 késszúrással öltek meg egy muszlim férfit egy francia mecsetben – videóra vették a haldoklását
Az elkövető menekülés előtt videóra vette a vérző áldozatot, miközben az iszlámot szidalmazta. A hatóságok nagy erőkkel keresik a gyilkost.


Pénteken egy tragikus esemény rázta meg a dél-franciaországi La Grand-Combe falut, ahol egy mecsetben ötven késszúrással megöltek egy huszonéves muszlim férfit – számolt be róla az MTI. Az áldozat rendszeresen látogatta a mecsetet, a támadás idején csak ő és az elkövető tartózkodott az épületben.

Az elkövető a telefonjával videóra vette a haldokló áldozatot, miközben szidalmazta az iszlám vallást.

Közben észrevette, hogy a mecsetben működő térfigyelő kamera is rögzíti a történteket. A videót később elküldte valakinek, aki közzétette az interneten, de utóbb törölte.

A hatóságok nagy erőkkel keresik a szökésben lévő gyanúsítottat. Abdelkrim Grini, Ales város ügyésze szombaton közölte, hogy a terrorellenes ügyészség (PNAT) jelenleg vizsgálja, átveszi-e az ügyet.

François Bayrou miniszterelnök az X közösség felületen azt ígérte, hogy

mindent megtesznek a tettes kézre kerítése és megbüntetése érdekében.

A helyi ügyészség tájékoztatása szerint az elkövetőt a biztonsági kamerák felvételei alapján korábban nem látták a mecset környékén. A meggyilkolt férfit akkor találták meg, amikor a hívek gyülekezni kezdtek a pénteki imára.

Az ügyész hangsúlyozta: „Nagyon komolyan vesszük a kérdést, nagyon súlyos bűncselekmény történt.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: