„Lekötözték a gyermekem egy padhoz és testnevelés óra után ütötték-verték” – 7 éves kisfiút bántottak iskolatársai, volt, hogy az ételébe is beleköptek
Megdöbbentő iskolai bántalmazásról számolt be egy kisfiú édesapja az RTL Híradónak. A mezőtúri általános iskolás
Az apa szerint máskor is bántalmazták már a fiát.
"Egy takarítónőtől tudtam meg, meg Lackónak az iskolatársainak a szüleitől, hogy lekötözték a gyermekem egy padhoz és testnevelés óra után ütötték verték" - mesélte.
De hiába kért segítséget az iskolától és a rendőröktől, azt mondták neki, hogy nem tehetnek semmit, mert a bántalmazók kiskorúak. Az apa ezért rendőrt hívott.
"A két járőr felhívta a bűnügyi alosztályvezetőt, aki azt mondta, tehetek nyugodtan feljelentést, de a feljelentést ő fogja hivatalból megszüntetni, mert kiskorú az elkövető" - mesélte.
Egy bántalmazó gyerek rokona videóban fenyegette meg őket: "Tán meg is öllek a fiad, a családoddal együtt irtalak te kutya" - hangzott el. Az édesapa szerint rendszeresek a hasonló fenyegetések. Egy másik szülő szerint az ő kislányát is bántották az iskolában, ugyanazok a gyerekek. Az anya elmondta, hogy a kislánya most már nem jár oda, mert vidékre sikerült átvinnie egy másik iskolába.
Az iskola a Híradó kérdésére annyit válaszolt, hogy az ügyben hatósági eljárás folyik, ezért nem adhatnak tájékoztatást. A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság pedig adatvédelmi okokra hivatkozva nem válaszolt.
Az Unicef Magyarország gyerekjogi szervezet szerint a hasonló esetek nagyon gyakoriak a hazai iskolákban: "A középiskolások 66 százaléka mondta azt, hogy neki már volt huzamosabb ideig tartó bántalmazással kapcsolatos tapasztalata az évek során, ennél is magasabb azoknak az aránya, akik legalább egy alkalommal tapasztaltak ilyet" - közölték.
A szakember szerint fontos, hogy aki bántalmazást szenved el, vagy tud olyan gyerekről, akit bántanak az iskolatársai, jelentse be az erre szolgáló kék vonal telefonszámain, vagy hívja a rendőrséget. Ha így sem kap segítséget, akkor a területileg illetékes gyermekjóléti központhoz kell fordulni, végső esetben pedig az ügyészségtől is lehet segítséget kérni.
VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója