Kihűlt kölyökmacskát hoztak le a fáról a pécsi önkéntes mentők
Nagy szerencséje van a pöttömnyi cicának, Olivérnek, aki Pécsen, benti cica-léte ellenére valahogy a tízméteres kerti tuján kötött ki. Gazdijai nem tudták, mitévők legyenek, így végül segítséget hívtak.
A Pécsi Kutató-Mentő és Tűzoltó Egyesület Facebook oldalán tette közzé a fotókat, melyek Olivér sikeres mentéséről tanúskodnak: az akcióra négy önkéntes vállalkozott, akik alpintechnikát alkalmaztak, hogy felmászhassanak a cicáért.
A Facebookon ezt írták a képekhez:
Kihűlt kölyökmacskán segítettünk! Elkeseredtek Olivér gazdijai, ugyanis péntek délutánra kiderült, a 4 hónapos cicájuk egyedül nem tud lejönni az udvarban álló tujáról. Mivel nem bíztak benne, hogy a lakásban élő kismacska túléli a fagyos éjszakát, ezért segítséget hívtak. A megyei főügyelet kérésére 4 fővel vonultunk a pécsi házhoz, ahol alpintechnika segítségével sikerült lehozni a remegő, rémült állatot, a 10 méteres tuja csúcsáról. Olivér szerencsésen megúszta a kalandot!




Ha örülsz a mentőakció sikerességének, oszd meg a cikket!