Ettől a vizsgától félnek a legtöbben - elkezdődött a matekérettségi
A matekérettségivel folytatódik a 2018-as tavaszi érettségi szezon - írta az Eduline.
Az érettségizők először 45 percet kapnak egy 10-12 feladatból álló teszt megoldására. Ezek a példák az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét ellenőrzik, előfordulhat néhány igaz-hamis állítást tartalmazó vagy egyszerű feleletválasztós feladat is, de a feladatok többsége nyílt végű.
A 45 perc elteltével a tanárok beszedik a tesztet, és kiosztják a következőt feladatsort, amelyet 135 perc alatt kell megoldani. Ez egyrészt tartalmaz három, egyenként 9-14 pontos feladatot, amely több részkérdésből áll – ezek közül mindegyiket meg kell oldani. A feladatsor végén azonban a diákok találnak három, egyenként 17 pontos feladatot is, ezek közül csak kettő kell kiválasztani és megoldani. Természetesen ezek a legnehezebb példák, több részből állnak, általában több témakört is érintenek.
A feladatsor összeállításakor az alábbi tartalmi arányok az irányadók:
Gondolkodási módszerek, halmazok, logika, kombinatorika, gráfok: 20%
Számelmélet, algebra: 25%
Függvények, az analízis elemei: 15%
Geometria, koordinátageometria, trigonometria: 25%
Valószínűségszámítás, statisztika: 15%

A matekérettségin négyjegyű függvénytáblázatot használattok, de tévhit, hogy a függvénytáblázat mindenki számára legális puska lehet - magyarázta az Eduline-nak Hulej Ákos, a Studium Generale Matematika Szekciójának vezetője.
"A függvénytáblázatot nem érettségizők állították össze, hanem szakemberek szerkesztették, ezért nagyon fontos tudni, hogy mit hol találunk benne. Tehát az is nagyon fontos, hogy az érettségi előtt mindenki átnézze a függvénytáblázatot, mert csak abban az esetben lehet segítség, ha tudják, hogy hogyan és mikor használják. Ebben az eseten nevezhető legális puskának" - mondta.