KÉK HÍREK
A Rovatból

Eltörték a lábát, az arcsontját és a kulcscsontját - emberrablás áldozata lett egy férfi Budapesten

Forrás: Police.hu - szmo.hu
2020. július 16.



A 44 éves férfi a kórházban végül elmondta a nyomozóknak, hogy július 6-án délelőtt többen megjelentek XIV. kerületi házának garázsánál.

Megverték, majd egy autó hátsó ülésére tuszkolták és egy műhelybe vitték. A férfit a műhelyben először egy székhez akarták láncolni, de végül – hogy ne tudjon elmenekülni – eltörték a lábát.

Ezután a férfire baseballütővel és vascsővel még több ütést mértek, melynek következtében eltört a kulcscsontja, az arccsontja és testén számos zúzódás is keletkezett.

A nyomozás jelenlegi adatai szerint a férfi bántalmazásában és fogvatartásában négyen vettek részt.

Azzal fenyegették, hogy ha nem szerez 20 millió forintot, akkor elássák és a családján is bosszút állnak.

A sértett fogvatartóinak elmondta, hogy nincs pénze és mivel a garázsban maradt a telefonja, ezért intézkedni sem tud annak érdekében, hogy pénzhez jusson. Az emberrablók ekkor a férfi barátnőjét megkeresték és rávették, hogy a telefont egy találkozón átadja. A nőtől a telefont a budapesti 46 éves B. György vette át, majd visszament a műhelybe és a férfit arra kényszerítették, hogy ismerőseitől próbáljon kölcsön kérni. Miután ez nem sikerült, az emberrablók július 7-én a Gyömrői úti felüljárónál egy szervízúton szabadon engedték a férfit, azonban a pénzt továbbra is követelték tőle.

Az emberrablók közül július 9-én a Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársai elfogták a budapesti 33 éves Sz. Zsoltot és a 25 éves M. Tamást, majd pár órával később egy vecsési parkolóban B. Györgyöt is. A nyomozók az elkövetők negyedik társa, a 43 éves M. Brendon ellen elfogatóparancsot bocsátottak ki, aki július 14-én feladta magát a rendőrségen.

A három férfi lakásán tartott kutatások során és fogvatartás helyszínén, a rendőrök többek közt mobiltelefonokat, egy BMW gépkocsit, 10 gépjármű indítókulcsot, jármű diagnosztikai eszközt, golfütőt, vascsövet és kést is lefoglaltak.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Felderítő Főosztály nyomozói mind a négy férfit felfegyverkezve elkövetett emberrablás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe vételük mellett előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására. Az illetékes bíróság Sz. Zsolt, M. Tamás, valamint B. György letartóztatását elrendelte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Nem keresik tovább a Dunában eltűnt erőnléti edzőt, a vele utazó egyik férfit azzal gyanúsítják, hogy ő vezette részegen a csónakot
A gyanúsított tagadja, hogy ő vezette volna a hajót, ami felborult. Hétfőn kiengedték az őrizetből, és szabadlábon védekezhet.


Szombaton a Dunában tűnt el Lieszkovszky Zalán, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzője. A hatóságok keresték a hajókirándulás során felborult a csónakból eltűnt férfit, de eddig nem találták meg.

A hajóban öten utaztak, hárman kiúsztak, egy utast a vízi-rendőrök mentettek ki, de a Csepel TC edzőjét nem találták meg.

Szemtanúk szerint négyen megpróbálták visszafordítani a csónakot, miközben Zalán elmerült a folyóban. A felborult hajó hosszan sodródott, végül Százhalombattánál emelték ki a Dunából.

A Tények beszámolója szerint az egyik férfit azzal gyanúsították, hogy részegen vezette a motorcsónakot. Ő azonban tagadta, hogy ő vezetett. A Tények úgy tudja, hogy a meggyanúsított férfinek nem volt hajóvezetési engedélye. Hétfőn azonban kiengedték az őrizetből a férfit, szabadlábon védekezhet.

Annak egyre kisebb az esélye, hogy az eltűnt férfit élve találják meg.

VIDEÓ: A Tények beszámolója

A Csepel TC a közösség oldalán azt írta: "Gondolatban és imáinkban vele vagyunk". Azt kérték, hogy ha valaki tud valamit az esetről, vagy a helyszín közelében tartózkodott április 19-én, az haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a hatóságokkal, vagy írjon nekik privát üzenetben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
A kádban kapott áramütést egy mobilozó nyíregyházi tini - többször újra kellett éleszteni
A telefon töltőre volt csatlakoztatva, a kábel pedig egy hosszabbítóból jött. A készülék a vízbe eshetett, ez okozta a tragédiát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 19.



Súlyos baleset történt csütörtök este Nyíregyházán: egy 13 éves lány életveszélyes állapotba került, miután a fürdőkádban ülve áramütés érte, tudta meg a Tények.

A kislány épp fürdött, miközben mobiltelefonját használta. A készülék töltőn volt, a kábel egy hosszabbítóba volt csatlakoztatva.

A telefon valószínűleg kicsúszott a kezéből, és beleesett a vízbe, ekkor érte áramütés. Azonnal elveszítette az eszméletét.

A helyszínre érkező mentők hosszan küzdöttek a gyerek életéért, információink szerint többször is újra kellett éleszteni. A nyíregyházi kórházba szállították, ahol sikerült stabilizálni az állapotát, ám a baleset következtében súlyos égési sérüléseket szenvedett.

A gyereket mentőhelikopter vitte tovább a miskolci kórházba, ahol jelenleg is kezelik. Állapotáról egyelőre annyit tudni, hogy orvosi felügyelet alatt van, további vizsgálatok és kezelések várnak rá.

Ez az eset is felhívja a figyelmet arra, mennyire fontos odafigyelni a háztartási eszközök és elektronikai eszközök biztonságos használatára, különösen vizes közegben. A szakértők arra figyelmeztetnek: soha ne használjunk elektromos eszközt a fürdőkádban, különösen akkor, ha az áramforráshoz csatlakozik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Három gyerekükkel menekültek az égő házból, az áramszünet miatt nem nyílt ki a kapu
Hirtelen sötét lett este a lakásban, ezért a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi a gond. Ekkor vették észre a füstszagot és hallották meg a tető felől a tűz ropogását.


Vasárnap este lefekvéshez készülődött az ötfős család Ecseren, amikor hirtelen sötét lett. Elment az áram, és a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi történt. Ekkor vették észre, hogy ég a házuk teteje, füstszag volt, és a tető később be is szakadt.

A három gyerekkel együtt nehezen tudtak kimenekülni a lakásból, mert áram nélkül nem működött az elektromos kapu. Végül átmásztak, így jutottak ki a kertből. A gyerekek a kisállatokat féltették, de végül azokat is sikerült kimenteni a házból. Szinte mindenük elégett, igen komoly károkat szenvedtek. Valószínűleg elektromos hiba okozta a tüzet.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
A Csepel focicsapatának erőnléti edzője tűnt el a szombati dunai hajóbalesetben
A 34 éves Lieszkovszky Zalán egy öt fős társasággal hajózott, amikor megtörtént a baj. Négy embert sikerült kimenteni, de őt azóta is nagy erőkkel keresik a Dunán.


Lieszkovszky Zalánt, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzőjét keresik a hatóságok, miután április 19-én, szombaton egy hajókirándulás során felborult a csónak, amellyel utazott – szúrta ki a csapat Facebook-bejegyzését a Blikk.

A kisgéphajó Budafok-Tétény közelében, a Duna 1630 folyamkilométerénél borult fel. Öt férfi utazott a motorcsónakban. Hárman kiúsztak a partra, egy embert a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai emeltek ki a vízből. Egy utast még mindig keresnek.

A Csepel SC vasárnap a Facebookon számolt be arról, hogy az eltűnt személy Lieszkovszky Zalán.

„Mély aggodalommal osztjuk meg, hogy a Csepel SC labdarúgócsapatának erőnléti edzője, Lieszkovszky Zalán egy tegnapi hajókiránduláson balesetet szenvedett, amikor a hajó – eddig tisztázatlan körülmények között – felborult. Azóta nem találják a rendőrségi és mentőegységek. A keresés jelenleg is zajlik, és minden információ, tanúvallomás vagy segítség életbevágóan fontos lehet

– írták a bejegyzésben.

A klub arra kér mindenkit, aki április 19-én a helyszín közelében tartózkodott, vagy bármilyen információval rendelkezik, hogy jelentkezzen a hatóságoknál, vagy küldjön nekik privát üzenetet.

„A hétvégi mérkőzésünket egy perc közös csenddel és imával kezdjük majd az edzőnkért – ezzel is kifejezve reményünket és támogatásunkat felé. Gondolatban és imáinkban vele vagyunk – bízunk benne, hogy mihamarabb jó híreket kaphatunk” – tették hozzá.

Lieszkovszky Zalán a rendőrség körözési nyilvántartásában is szerepel – vette észre a portál.


Link másolása
KÖVESS MINKET: