KÉK HÍREK
A Rovatból

Elővett egy tégelyt, és azt mondta, cián van benne, amivel megöli magát - a rendőrök végül elfogták a drogdílert

Három drogdílert fogtak el Győrben, egyikük ciánnal fenyegetőzött elfogásakor. A rendőrök fegyvereket, drogokat és luxuscikkeket is találtak a fő gyanúsított lakásán.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 09.



Győrben tartóztattak le három drogdílert múlt pénteken, a rendőrség pedig most számolt be az akció részleteiről. A 46 éves fő gyanúsított elfogásakor azt mondta a rendőröknek, hogy ciánnal öli meg magát, ha elkapják, tudta meg az RTL Híradója.

A rendőrök által rögzített videón jól látszik, ahogy a férfi arccal a betonon fekszik, a nadrágjába rejtett fegyver is kivehető. A másik két férfit ugyanabban az utcában kapták el: az egyiküket szintén a földre teperték, míg harmadik társuk a kocsijának támaszkodva várta a rendőri intézkedést.

A rendőrök akkor csaptak le rájuk, amikor épp drogokat cseréltek egymás között egy autóban.

„Épp a kábítószer hatású anyagokat adták-vették egymás között. Tehát azt is mondhatnám, hogy tetten érés történt, egy gépkocsiban, ami azt jelentette, hogy három fő ült az autóban, és egymás közt osztották a náluk lévő, hívjuk holminak. Az egyiküknél találtunk is ott az autóban 50 darab ecstasy tablettát, amit már éppen kifizetni nem tudott, mert akkor ütöttek rajtuk a kollegáim” – mondta Nagy Ágnes bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes.

Ezután házkutatást tartottak a fő gyanúsított otthonában. A lakásban fegyvereket, lőszereket, zöld növényeket, a drogok kiméréséhez használt eszközöket, több millió forintnyi készpénzt és drága órákat is találtak.

A házkutatás közben egy 25 éves férfi is megjelent a lakásban, akit szintén elfogtak. Bevallotta, hogy régóta ismeri a dílert, és drogot szeretett volna vásárolni tőle.

A rendőrök szerint a díler öngyilkosságot fontolgatott, legalábbis ezt mondta, amikor elfogták.

„Mutatott egy kis tégelyt, ami a videóban is szerepel, amire azt állította, hogy cián, és az volt a terve, hogy ha a nyomozó hatóságok, el szeretnék fogni a lakásán, akkor ő azt a ciánt elfogyasztja, hogy ne kelljen felelnie az eddigi tetteiért”

– tette hozzá Nagy Ágnes.

Azt még nem tudni, hogy valóban cián volt-e a tégelyben.

A három férfi ellen kábítószer-kereskedelem, a betoppanó vevő ellen pedig kábítószer birtoklása miatt indult eljárás. A dílereket a bíróság már letartóztatta.

Az RTL Híradó riportját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Én voltam a rendőrség arca, de amikor segítség kellett volna, mindenki félrenézett” – Szilvia megrázó vallomása bántalmazó férjéről, aki szintén zsaru volt
A rendőrnő azt állítja, éveken át bántalmazta a férje, aki maga is zsaru volt. Most ő kerülhet vádlottak padjára, miközben az állását is elveszítheti.


Évekig rendőrségi plakátokról és szórólapokról mosolygott vissza Szilvia, aki körzeti megbízottként dolgozott vidéken, írta a Blikk. Elmondása szerint mindig büszke volt arra, hogy a testület tagja lehet. Korábban kiváló teljesítményértékeléseket kapott, és több elismerésben is részesült.

A magánéletében azonban nehézségekkel kellett szembenéznie. Állítása szerint éveken át bántalmazó kapcsolatban élt, és férje – aki szintén rendőr – több alkalommal bántalmazta őt. Szilvia úgy fogalmazott:

„Döbbenetes, hogy az ember segítséget kér, de nem kap, ráadásul az én esetemben pont a parancsnokaimról van szó,

akik jól tudták, hogy a szintén rendőr volt férjem többször is bántalmazott.”

A kapcsolatuk kezdetén még a sajtó is írt róluk: egy alkalommal a kollégák karddal a kézben, sorfalat állva tisztelegtek az ifjú pár előtt. Később a férj más okból is újságba került, amikor egy sikeres mentés után kitüntették.

Szilvia szerint a válásuk után fordult komolyabbra a helyzet, miután az egyik parancsnoka biztatására feljelentést tett férje ellen testi sértés miatt. Ezt követően a férfi több büntetőeljárást kezdeményezett ellene, például csoportos garázdaság miatt.

Egy ilyen ügyhöz kapcsolódik az az eset is, amikor Szilvia új párjával a kislányáért ment az óvodába, ahol a két férfi között lökdösődés alakult ki. Mivel ő is jelen volt, bevonták az eljárásba. Állítása szerint a kamerafelvételek alapján nem tett semmit, ennek ellenére meggyanúsították és rabosították. „Egy évvel ezelőtt meggyanúsítottak – és persze, rabosítottak is, ami megalázó és sértő volt számomra –, most meg az ügyészségtől érkező jelek alapján hamarosan vádlott is lehetek” – mondta a lapnak.

A folyamatban lévő büntetőeljárás miatt méltatlansági eljárást is kezdeményeztek ellene, ami azt jelenti, hogy kérdésessé vált, maradhat-e a testületnél.

„Próbálom felkészíteni magamat arra a lehetőségre is, hogy nem, de 15 év munkaviszony után nem jó szívvel gondolok erre még akkor sem, ha van agrármérnöki végzettségem is” – fogalmazott. Hozzátette, emiatt jelenleg nem nevezhetik ki, és nem is kaphat jutalmat.

Szilvia azt is felidézte, hogy 2022 nyarán egy otthoni veszekedés után parancsnokai arra kérték, hogy hagyja el a közös otthont kislányával együtt. „Ugyanakkor el kellett szenvednem azt, hogy engem, a bántalmazottat szólítottak fel 2022 nyarán a parancsnokaim egy újabb otthoni perpatvar után arra, hogy hagyjam el a házat az akkor négyéves kislányommal.”

Az ügyben Szilvia ügyvédje, dr. Szepesházi Péter is megszólalt, aki az Egyéni Bírói Függetlenség és Felelősség Fórum egyik alapítója. Szerinte:

„A jogállamiság ott kezdődik, ahol a rendőrség a saját emberei védelmében is fellép a bántalmazókkal szemben.

Ha ezt elmulasztja, a rendszer nemcsak erkölcsileg, hanem alapjogi értelemben is összeomlik.” Úgy fogalmazott: „nem mindennap hall ő sem olyan történetet, mint a Szilviáé, vagyis, hogy a magyar rendőrség egyik legismertebb arca a vádlottak padjára kerülhet, illetve elveszítheti az állását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Pár óra alatt, rejtélyes módon halt meg a 8 éves Kamilla, egy kórokozó okozhatta az életveszélyes állapotot, amely megfázásos tünettel kezdődött
Több oka is lehetett a kislány hirtelen állapotromlásának. Az orvos szerint sok betegség kezdődhet egyszerű felsőlégúti megbetegedés tüneteivel.


Szinte órák alatt lett rosszul és került életveszélyes állapotba egy kislány Bekölcén. A 8 éves Kamillát ugyan elvitték orvoshoz, és kapott gyógyszert is, de estére annyira romlott az állapota, hogy mentőt kellett hívni hozzá. Három rohamkocsi és egy mentőhelikopter is érkezett. Az akkor már eszméletlen, válságos állapotban lévő kislányt a miskolci kórházba vitték, de az orvosok nem tudtak segíteni rajta.

A Tényeknek nyilatkozó gyerekorvos azt mondta, hogy ez a korosztály a legkevésbé érintett az ilyen jellegű, hirtelen állapotromlást okozó betegségekben.

Olyan kórokozó válthatta ki, mely tud ilyen életveszélyes állapotot előidézni - vélekedett. Sok fertőző betegség kezdődik egyszerű náthás tünetekkel. De akár egy olyan súlyos betegség is lehet a háttérben, amely eddig még nem mutatkozott meg. Rejtett betegsége is lehetett, amelyet egy vírusfertőzés lobbanthatott be.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Kiderült, semmi sincs a 12 éves Till Tamás megölését beismerő férfi nevén, a kisfiú családja hiába szeretne kártérítést
A gyanúsított védője szerint a gyilkosság már elévült, és nem indokolt az sem, hogy a rács mögött tartsák a férfit, aki korábban beismerte tettét.


A 12 évesen megölt Till Tamás szülei kártérítést szeretnének kapni, de a feltételezett gyilkosnak nincs semmi a nevén - mondta el az RTL Híradónak a család üdvédje.

Tavaly nyáron indult újra a nyomozás a fiú meggyilkolásának ügyében. Egy bajai tanyán előkerültek a 2000-ben eltűnt gyerek csontjai. A helyszínt az akkor 40 éves férfi tanukihallgatása után találták meg. A férfi többszöri kihallgatása után ismerte be tettét.

Aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt indult ellene eljárás. Decemberben tartóztatták le, de akkor már tagadott.

A család ügyvédje elmondta: Kártérítést kérnének, „ennek az összegét a jelenlegi bírósági gyakorlathoz igazítottuk, szülőnként 40 millió forint sérelemdíj az, amelyre az igényünket előterjesztettük. Tehát a két szülő esetében ez 80 millió forint. És hát ennek 25 éves kamata.”

De az összeg hozzájutásához jelenleg nincs reményük, miután kiderült, hogy nincs semmi a férfi nevén. A ház, amelyben lakott, az sem volt a nevén.

„Neki haszonélvezeti joga van a teljes ingatlanra, ráadásul elidegenítési és terhelési tilalom is ki van kötve a nevére. Tehát a tulajdoni lap tanúsága szerint a gyanúsított az, aki efölött az ingatlan fölött ténylegesen exponál. És ezért kértem a nyomozási bírót arra, hogy szíveskedjék ezt bűnügyi zár alá venni.”

A beadványt azonban elutasították, de fellebbeztek, és várják a jogerős döntést.

A gyanúsított védője azonban azt állította, hogy az ügyfele nem menekítette ki a vagyonát. Ugyanakkor újabb információkat adott a rendőröknek. Az ügyvéd azt mondta: "Szilárd az az álláspontja, hogy ő ebben az ügyben szándékos emberöléssel nem gyanúsítható.” Kitartanak amellett, hogy a gyilkosság elévült már. Szerintük az sem indokolt, hogy a rácsok mögött tartsák a férfit.

„A szökés, elrejtőzés veszélye sem áll fenn, semmilyen formában. Hiszen a nyomozóhatósággal mindvégig együttműködött, gyakorlatilag tavaly nyár eleje óta a nyomozóhatóság számára bármikor elérhető volt, a nyomozóhatóság embereivel napi szinten beszélt telefonon" - mondta az ügyvéd.

Az ügyészség azonban a férfi letartóztatásának meghosszabbítását indítványozta. A bíróságnak erről 6 napon belül kell döntenie.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a Miniszterelnökség a csepeli droggyár gyanúsítottjainak elengedéséről, Németh Szilárd elvenné a bírók mérlegelési jogát
A Fidesz alelnöke szerint: éppen itt az ideje, hogy olyan törvény szülessen, hogy drogügyekben ne lehessen mérlegelési joga a bírónak.


Az RTL Híradó beszámolója szerint Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke reagált arra, hogy a Fővárosi Törvényszék szabadlábon hagyta azt a három férfit, akik a rendőrség szerint egy hatalmas csepeli drogüzemet működtettek. Azt mondta:

Olyan törvény kell, ami drogügyekben nem adna mérlegelési jogot a bíróknak.

A bíróság arra hivatkozva hagyta szabadlábon a férfiakat, hogy a rendőrség nem talált megfelelő bizonyítékot a bűnösségükre. Nem igazolták, hogy a vegyi üzemben drogot állítottak elő.

A gyanú szerint ugyan egy 70 és 72 éves férfi, valamint egy 48 éves vegyész működtette a droglabort, ami úgy nézett ki, mint egy vegyi üzem, ahol a legális tevékenység mellett illegális tevékenységet is folytattak. 7,5 tonnányi olyan anyagot foglaltak le, amelyből a rendőrök szerint könnyen kábítószer állítható elő és több tálcányi fehér kristályszerű anyagot is találtak, amiről a rendőrök azt állították, hogy kábítószer.

A rendőrség szerint 100 kg kristályt találtak a gyárban. A Fővárosi Törvényszék szerint amit a rendőrök találtak az nem drog volt. "Azok a vegyi anyagok amiket megtaláltak a razzia során, azok legálisan tartható anyagok voltak" - vélték.

A bíróság szerint a rendőrök azt sem tudták bizonyítani, hogy a lefoglalt vegyi anyagokból tényleg drogot állítottak volna elő, vagy azt valaki megvette volna. "Sem olyan tanút sem egyéb olyan adatot nem sikerült felmutatni a nyomozóhatóságnak, ami arra utalna, hogy akárcsak közvetett formában is bárki szándékozott volna a gyanúsítottaktól vásárolni kábítószernek minősülő anyagot".

Mindezek után a Fővárosi Törvényszék elutasította a három gyanúsított letartóztatását.

A 72 éves férfi ügyvédje a Híradónak azt nyilatkozta: "Emberileg teljesen rosszul élte meg ő és a családja az egész kényszerintézkedést megelőző intézkedés sorozatot. Ez nyilvánvaló arra is tekintettel, hogy nem gondolta volna, hogy egy ilyen ügybe keveredik bele". Szerinte a férfi ártatlan.

A drogügyi kormánybiztos azonban úgy vélte, hogy felháborító a bírói döntés. Horváth László szerint egyértelművé kell tenni a jogi környezetet, mert ilyen nem fordulhat elő.

A Fidesz alelnöke, Németh Szilárd azt mondta, "éppen itt az ideje, hogy olyan törvény szülessen, hogy drogügyekben ne lehessen mérlegelési joga a bírónak". Bárándy Péter volt igazságügyi miniszter pedig úgy reagált: ilyesmi jogállamban nem, csak a szocializmusban lehetséges. "Az egy alapvetés, hogy a szabadság korlátozása az bírói döntés alapján létezhet. Nem korlátozása lenne, nem beavatkozás lenne a bírói munkába, hanem a döntés elvonása".

A Miniszterelnökség is válaszolt a Híradónak: sokakat felháborít, hogy a csepeli kábítószergyár rajtaütésekor őrizetbe vetteket szabadon engedte a bíróság. Majd azt is közölték, hogy szerdán kezdődik a kábítószer-ellenes törvénycsomag parlamenti vitája, ami minden eddiginél szigorúbban sújt le a kábítószer-kereskedőkre.


Link másolása
KÖVESS MINKET: