KÉK HÍREK
A Rovatból

Beismerő vallomást tett az újbudai rendőrgyilkos

A rendőrség elrendelte a férfi letartóztatását.


Letartóztatták azt a férfit, aki a csütörtök éjjel Újbudán egy rendőrt halálra késelt, két másikat pedig megsebesített – közölte a Fővárosi Törvényszék vasárnap.

A Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) több hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt rendelte el a férfi letartóztatását február 15-ig. Annak helyszínéül az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet (IMEI) jelölték ki.

A közlemény szerint az ügyészség „szökés, elrejtőzés és bűnismétlés veszélyére hivatkozva indítványozta a letartóztatást – orvosi szakvélemény alapján az ülésen ezt azzal kiegészítve, hogy a letartóztatás végrehajtási helyeként a bíróság az IMEI-t jelölje ki”.

A bíróság megállapítása szerint

„a megalapozott gyanú – mint a kényszerintézkedés általános feltétele – a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján észszerű kétely nélkül fennáll, ezen kívül az ülésen a gyanúsított tényfeltáró, beismerő vallomást tett”.

„A szökés, elrejtőzés veszélyét az eljárás tárgyát képező bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlya, a gyanúsított kedvezőtlen személyi körülményei, a férfi kiszámíthatatlanságára utaló, a közvetlenség elve alapján is valószínűsíthetően zavart mentális állapota, valamint az eljárás során a rendőri intézkedésnek való kitartó ellenszegülése, az elkövetési helyről történő elmenekülése, továbbá a gyanúsított fokozott társadalomra veszélyessége alapozza meg” – írták a közleményben.

A bűnismétlés veszélyét többek között az támasztja alá, hogy a gyanúsítottat a BKKB testi sértés és garázdaság vétsége miatt 2022. november 7-én jogerősen 1 év fogházbüntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 2 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztette.

A fentieken kívül a férfi ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányságon egy párhuzamos büntetőeljárás folyik garázdaság vétségének gyanúja miatt – ismertették.

A gyanúsított tehát személy elleni erőszakos bűncselekmény miatt próbaidő alatt áll, de sem ez, sem pedig a másik büntetőeljárás nem gyakorolt rá visszatartó erőt – mutattak rá.

Hozzátették, a gyanúsított nyilatkozata szerint alkalmi kábítószerfogyasztó, amely tény a bűnismétlés veszélyét szintén fokozza. „A fentiek, valamint a terhelt által a cselekménye körülményeiről és motivációjáról tett nyilatkozat alapján a bíróság arra a megállapításra jutott, hogy a bűnismétlés veszélye reális és közeli a férfi esetében” – írta az ügyészség.

Tudatták, hogy a végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett.

Mint arról korábban mi is írtunk: január 12-én este állampolgári bejelentés miatt érkezett ki a rendőrség a XI. kerületi, Lecke utcai társasházhoz, amelynek a rendőrökre is támadó lakója kalapáccsal törte be egyik szomszédja ajtaját. Az intézkedés közben a 35 éves férfi próbálta megakadályozni megbilincselését, és a kiérkező mindhárom rendőrt megszúrta egy 17 centiméter pengehosszúságú késsel. A támadásban az egyik rendőr a combján, a másik a karján és a mellkasán szenvedett szúrt sérülést, míg a harmadik rendőrt szívtájékon érte az egyik szúrás, ő a kórházba szállítás után meghalt – fűzték hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Három gyerekükkel menekültek az égő házból, az áramszünet miatt nem nyílt ki a kapu
Hirtelen sötét lett este a lakásban, ezért a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi a gond. Ekkor vették észre a füstszagot és hallották meg a tető felől a tűz ropogását.


Vasárnap este lefekvéshez készülődött az ötfős család Ecseren, amikor hirtelen sötét lett. Elment az áram, és a szülők kimentek, hogy megnézzék, mi történt. Ekkor vették észre, hogy ég a házuk teteje, füstszag volt, és a tető később be is szakadt.

A három gyerekkel együtt nehezen tudtak kimenekülni a lakásból, mert áram nélkül nem működött az elektromos kapu. Végül átmásztak, így jutottak ki a kertből. A gyerekek a kisállatokat féltették, de végül azokat is sikerült kimenteni a házból. Szinte mindenük elégett, igen komoly károkat szenvedtek. Valószínűleg elektromos hiba okozta a tüzet.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Piszkavassal verte agyon anyósát egy 42 éves nő, egészen addig ő ápolta az asszonyt
A 66 éves asszony már évek óta súlyos beteg volt. Fia és annak párja ápolta, naponta etették, pelenkázták.


Brutális tragédia rázta meg a Tatabánya külvárosában található a 6-os telep lakóit. Itt élt a 66 éves Erzsike is, aki súlyos beteg volt. Az asszonyt a fia és annak párja ápolta, naponta etették, pelenkázták. Az asszony azonban nemrég elhunyt.

Április 1-jén rendőrök jelentek meg a háznál, és kiderült, hogy Erzsike nem betegség miatt halt meg, hanem meggyilkolták, ráadásul a saját menye, aki egészen addig ápolta.

A Komárom-Esztergom Vármegyei Ügyészség szóvivője, dr. Stoller Katalin a Blikk megkeresésére közölte: március 31-én egy családtag értesítette a rendőrséget arról, hogy a 66 éves tatabányai nő erőszakos halált halt. A helyszínre érkező mentők azonban már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

„Egy 42 éves nő a gyanúsított, aki március 31-én, délután egy tatabányai házban több alkalommal megütötte az ágyban fekvő, demens és mozgásában erősen korlátozott 66 éves nőt fejét egy piszkavassal. A sértettet másnap is újra bántalmazta, aki belehalt a sérüléseibe”

– közölte a szóvivő.

A hatóság különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt indított eljárást. A Tatabányai Járásbíróság egy hónapra elrendelte a nő letartóztatását, pszichés állapota miatt elmeorvosi vizsgálatot is kértek.

„Három éve lakom itt, akkor még láttam Erzsikét az utcán, ám már akkor is látszott rajta, hogy betegeskedik” – mondta az asszony egyik szomszédja a Blikknek. Hozzátette, nem volt közeli kapcsolatban velük, de tudta, hogy a család ápolja az idős nőt.

Egy másik szomszéd azt mondja, nem érti, hogy ha nem bírták tovább a 20 kilósra lefogyott asszony ápolását, miért nem vitették el egy kórház elfekvőosztályára.

„Senki nem érdemel ilyen halált, még ha maga a halál ténye a beteg asszonynak maga volt a megváltás. Megértem Tímeát, hogy belefáradt az anyósa napi ápolásába, tisztán tartásába, de ennek akkor sem szabadott volna így megtörténnie. A szomszédom, Zoli is láthatta ezt, de ő meg dolgozott, rendesen, alig volt itthon, nem tudta, mi mehet a négy fal között, milyen óriási feszültségek halmozódtak ott fel. Sajnálok mindenkit, Erzsike nénit is, Zolit is, de Tímeát is. Úgy hallottuk, beleőrült abba, amit tett, s nem is csodálom”

Egy másik utcabeli szerint gyakoriak voltak a viták a házban. Úgy tudja, Erzsike sokat veszekedett menyével, amikor fia nem volt otthon. „Nekem is volt ilyen idős, beteg rokonom, tudom, milyen az, amikor valaki a baját, a fájdalmát, dühét azok ellen fordítja, akik éppen ezt az állapotot akarják megkönnyíteni. Tímeánál elszakadhatott a cérna, ezt nem mindenki tudja elviselni idegileg. Ám az, hogy felkapott egy piszkavasat és szétverte egy fekvő beteg fejét, megbocsáthatatlan, arra nincs magyarázat. Itt a telepen volt már vita, szurkálták meg egymást férfiak féltékenységből, mentek egymásnak emberek félreértések miatt, de ilyen még sohasem történt, s remélem, nem is fog” - fogalmazott.

Zoltán, az áldozat fia, most még többet dolgozik, a temetésre és a költözésre gyűjt. Nem akar abban a házban maradni, ahol édesanyja meghalt. A gyanúsított lánya is még ott él. Azt mondja, a történtek óta beszélt az édesanyjával is már.

„Beszéltem anyával, ha nem is tudom elfogadni, de megértem a tettét, kiborult. Megígértem neki, várok rá, látogatni fogom, szakmát szerzek, munkát szerzek, hogy mire kiszabadul, újra együtt lehessünk. Reméljük, a tárgyalásig hazaengedik, vagyis szabadlábon védekezhet, mert bármit is tett, ő nem egy elvetemült gyilkos. Elátkozott hely a 6-os, nem kellett volna idejönnünk!”

- fogalmazott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Elvágtuk a torkukat, majd egy machetével feldaraboltuk őket” – brutális gyilkossággal vádolják a legendás kerékpárost, Luis Alberto Herrerát
A Lucho néven ismert legendást azzal vádolják, hogy 2002-ben meggyilkoltatta négy szomszédját, hogy megszerezze a földjeiket.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. április 23.



Kolumbiában ismét Luis Alberto Herrera nevétől hangos a sajtó, de ezúttal nem sporteredményei miatt. A 63 éves egykori kerékpárost, akit a sportágon belül csak Lucho néven ismernek, azzal vádolják, hogy 2002-ben meggyilkoltatta négy szomszédját, hogy megszerezze a földjeiket. A hatóságok szerint Herrera 40 millió kolumbiai pesot – mai árfolyamon körülbelül 3 millió forintot – fizetett a gyilkosságokért – írja a L’Equipe.

Az 1980-as években Herrera a kolumbiai kerékpársport egyik legnagyobb büszkesége volt. „Fusagasuga kis kertésze” néven emlegették vidéki származása és szülővárosa miatt, amely körülbelül kétórányi autóútra fekszik Bogotá városától.

1985 és 1992 között versenyzett profi szinten. Már 1984-ben, amikor még a Colombie-Pilas Varta nevű amatőr csapat színeiben indult, történelmet írt: ő szerezte meg Kolumbia első szakaszgyőzelmét a Tour de France-on. Bernard Hinault-t és Laurent Fignont is lehagyta, majd egyedül ért fel az Alpe d’Huez csúcsára. Egy évvel később újabb két szakaszt nyert a francia körversenyen. De ő lett a spanyol Federico Bahamontes után a második olyan kerékpáros, aki a három nagy viadal (Tour, Giro, Vuelta) mindegyikén elnyerte a hegyek királya címet, azaz megnyerte a hegyi befutók pontversenyét.

1992 végén aztán visszavonult. A pályafutása alatt szerzett pénzét hamar befektette: három nagy gazdaságot vásárolt, ahol főként marhatenyésztéssel foglalkozott. A birtokai összesen 500 hektáron terültek el, és körülbelül 3000 szarvasmarhát tartott.

Hírneve és vagyona miatt viszont célponttá vált. 2000 márciusában a kolumbiai FARC gerillaszervezet elrabolta, és 24 órán át fogva tartotta. Szabadon engedéséért váltságdíjat fizettek. Egy másik volt kerékpáros bajnok, Oliverio Rincón is hasonló sorsra jutott: őt öt nap után engedték szabadon.

Ez a traumatikus élmény mély nyomot hagyott benne, és állítólag felkeresett egy félkatonai csoportot, hogy biztosítsa a védelmét.

Állítólag Herrera velük gyilkoltatta meg a szomszédjait is.

A vádakkal a szervezet három korábbi tagja állt elő. Egyikük, Luis Fernando Gómez Flórez azt mondta:

Herrera azzal győzte meg őket, hogy a szomszédjai el akarják rabolni őt. Később kiderült, hogy a szomszédok nem gerillák, csak olyan emberek, akik nem akarták eladni a földjeiket.

Egy másik tanú, Óscar Andrés Huertas arról is beszélt, hogy milyen kegyetlenül gyilkolták meg őket.

„Elvágtuk a torkukat, majd egy machetével feldaraboltuk és két sírt ásva temettük el őket”

– fogalmazott.

A vádakra Herrera egy hivatalos nyilatkozatban reagált.

„Sohasem tartoztam bűnszervezethez, és nem akartam senkinek ártani. Egész életemet a sportnak, majd miután visszavonultam a kerékpározástól, a becsületes munkának szenteltem. Határozottan cáfolom ezeket a vádakat, amelyek bemocskolják a nevemet”

– fogalmazott.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Kegyetlen lincselés: elevenen elégettek egy gyilkossággal gyanúsított férfit Ecuadorban
A vélhetően brit áldozat korábban agyonlőhetett egy helyi lakost. A környéken élők a rendőrségről rabolták el, hogy megégessék.


Gyilkosság után történt még súlyosabb, megrázó bűncselekmény Ecuadorban, a Cuyabeno Vadvédelmi Rezervátum térségében, ahol vasárnap egy férfi halálos lövést adott le egy helyi lakosra. A gyanúsítottat – akit az ecuadori média angolként említ – ugyan őrizetbe vették, és Sucumbíos tartomány egyik rendőrőrsén fogva tartották, de a feldühödött helyieknek ez nem volt elég.

A környékbeli lakosok egyre nagyobb számban érkeztek a rendőrség épületéhez, kezükben fegyverekkel és házilag készített eszközökkel – számolt be az esetről a Ladbible. A végül kb. 200 fősre duzzadt tömeg kirángatta a férfit a rendőrségről, majd brutális módon végzett vele: élve elégette.

A férfi vasárnap dél körül vesztette életét, körülbelül hat órával azután, hogy elhurcolták az őrs épületéből.

A helyi rendőrfőnök az esettel kapcsolatban azt mondta, a rendőrök igyekeztek megvédeni a „lövöldözés miatt letartóztatott személyt”, de nem tudták megfékezni a helyieket. „Sajnos a tömeg létszáma meghaladta a helyszínen tartózkodó hét rendőr kapacitását” – közölte a tiszt, hozzátéve: a csődület azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja az őrsöt, ha a rendőrök nem adják ki a férfit.

A hatóságok úgy tudják, a tragédiát megelőző lövöldözésre azért került sor, mert a két érintett férfi között több konfliktus is feszült.

Az eddigi hírek szerint egyikük, a vélhetően brit állampolgárságú férfi agyonlőtte a helyi lakost, akit később Rodrigo Chávez néven azonosítottak. A rendőrség annyit tud még róla, hogy a meglincselése előtt angolt tanított és turistáknak segített szállást foglalni a környéken. A személyazonossága egyelőre nem tisztázódott, az ügyben nyomozás indult.


Link másolása
KÖVESS MINKET: