A kisfiú, aki iszlám terroristák közt nevelkedett, mégis imádja Amerikát
Ájhám Rakkában nőtt fel, ahol egy ISIS-harcos és annak amerikai felesége nevelték. A terrorszervezet még 2014-ben foglalta el azt az iraki várost, ahol Ájhám élt. Az ott lakók jeziditák voltak, akiket az ISIS eretnekeknek, a sátán követőinek tekint. A harcoló korú férfiakat megölték, a lányokat és nőket elvitték szexrabszolgának, a kisfiúkat pedig elfogták, hogy ISIS-harcosokat neveljenek belőlük.
Amikor a támadás történt, Ájhám az édesanyja mellett volt, aki épp szült. Mire a kisbaba megszületett, a család már nem menekülhetett el. 4 éves volt, amikor elrabolták. Háromszor adtak túl rajta, míg nem Sam házába került, aki marokkói származású, dzsihadista férjével élt a szíriai Rakkában. Mindent elvettek tőle: az identitását, a családját, még a nevét is, mivel új szülei Abdullahnak hívták.
Az ISIS arra tanította, hogy meg kell ölnie a saját fajtáját.
"Azt mondták, ha visszamész, ölj meg minden jeziditát. Ezért én sem mondom meg senkinek, hogy jezidita vagyok, nehogy valaki megöljön."
Ájhám gyorsan megtanult angolul, és összebarátkozott Sam vér szerinti gyerekeivel, különösen a 10 éves Juszeffel, akit legjobb barátjának tart. A két gyereket arra kényszerítették, hogy szerepeljenek egy propagandavideóban. Anyjuk, Sam próbálta megvédeni őket, de fegyvert tartottak a fejéhez...

Ájhám és kisöccse 4 évig nem látták egymást.
Az amerikai nő a kisfiú elmondása szerint folyamatosan őrlődött a szigorú doktrínák és a lelkiismerete között. Sokszor mondta a gyereknek, hogy ismételgesse a szülei és a testvérei nevét, hátha egy nap megtalálja őket.
A fiú néhány hónapja szabadult ki, amikor az USA által támogatott koalíció elfoglalta Rakkát. Sam dzsihadista férje meghalt a bombázásokban. Az amerikai nő megpróbált elmenekülni gyerekeivel és Ájhámmal, de a szíriai kurdok elfogták őket, és a kisfiút visszaküldték Irakba, a nagybátyjához. A gyanú szerint Sam a mai napig fogságban van.
Sajnos Ájhám helyzete ettől még nem lett sokkal rózsásabb. Édesanyjának nyoma veszett, senki sem tudja, mi lett a sorsa. Édesapja újranősült, és elhagyta a családot. Kisöccsét, aki az elrablása előtt született, szintén elhurcolták, nemrég szabadították ki kurd aktivisták. Egyetlen támasza nagybátyja, akinek már így is kilenc gyerekről kell gondoskodnia. Ráadásul Ájhám nem nagyon beszél már kurdul, csak angolul, így nehezen érteti meg magát a családjával.
A fiú hetente kétszer tanácsadásra jár. Egyelőre nehéz megértenie, ki is az igazi családja – a vér szerinti rokonai, vagy az ISIS-beli családja, akikkel három évig élt együtt. Legjobban annak örülne, ha nevelőanyjával, Sammel és gyermekeivel Amerikába költözhetne.