A Rovatból

"Hülyének fogod érezni magad holnap" - így állt tökéletes bosszút az arrogáns vásárlón egy eladó

Hát, nem egy szeretetteljes karácsonyi sztori, de mi jót mosolyogtunk.
Independent. Fotó: Pexels - szmo.hu
2018. december 15.



A sztorit az amerikai Alabama államban élő Sarah Bélanger Demaneuf tette közzé a Facebookon, és már eddig 25 ezren lájkolták, és két és fél ezren osztották meg. Sarah egy 17 évvel ezelőtti "karácsonyi bosszút" idézett fel. Akkoriban egy lakásdekor boltban dolgozott eladóként, ahol közvetlenül karácsony után minden karácsonyfadíszt leértékelve árultak. A posztban is lefényképezett csillag-dísz darabja 50 centbe került (még mai árfolyamon is csak 140 forint).

Sarah elmondása szerint bement az üzletbe egy nő, aki egy méregdrága Bentley-ből szállt ki, és nagyon jól volt öltözve, tehát tehetősnek tűnt, és le akarta alkudni a dísz árát a felére, tehát 25 centre. Sarah mondta, hogy ennyire olcsón azért mégsem adná, így is nagyon méltányos az ára. A nő állítólag teljesen kikelt magából, és Sarah fejéhez vágta, hogy neki egy ismerőse a közeli áruházban dolgozik, és tőle azt az információt kapta, hogy másnapra az összes ilyen díszt 90 százalékkal leértékelik. Az eladó azt válaszolta, hogy lehet, de ma még ez az ára, és van belőle tizenkét darab, lehet, hogy megveszik.

"Kizárt, hogy mind a tizenkettőt megvegyék. Holnap visszajövök, te meg hülyének fogod érezni magad!" - vágta Sarah fejéhez fennhangon a nő, és kivonult.

Sarah állítólag annyira dühbe gurult, hogy fogta magát, és ő maga felvásárolta mind a tizenkét csillagdíszt. Sőt, körbetelefonálta a környék összes hasonló üzletét, és mindenhol megvette ezt a típusú díszt.

"30 dollárt költöttem összesen (8600 forint), de életem legjobb karácsonyi bevásárlása volt" - írta Sarah, aki szerint mindent megért neki az arrogáns vásárló döbbent arca, aki másnap reggel visszajött, és Sarah közölte vele, hogy egész Észak-Alabamában nem talál olyan boltot, ahol ezt a díszt bagóért megvehetné, ugyanis az összes elkelt. De azt persze nem mondta meg, hogy ő vásárolta fel.

Sarah azzal zárta a posztot, hogy a díszeket a barátainak ajándékozta, de egyet megtartott magának, hogy emlékeztesse a "nemes bosszúra", amely azóta is megmosolyogtatja. A kommentelők többsége gratulált a nőnek, ám volt, aki szerint épp az a baj, hogy a karácsony már rég nem a szeretetről szól, hanem az acsarkodásról, amire ez a történet is jó példa.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
A szakértő szerint 5 milliárd ember halna meg 72 perc alatt, ha kitörne egy atomháború
Egy szakértő szerint az emberiség 60 százaléka meghalna az első órában. A túlélők föld alá szorulnának, kivéve Új-Zélandot és Ausztráliát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 19.



Egy atomtámadás után az emberek nagy része nem élne sokáig – állítja Annie Jacobsen, aki oknyomozó újságíró és a nukleáris háborúk egyik legismertebb szakértője. Szerinte ha kitörne a harmadik világháború, akkor az első 72 percben ötmilliárd ember halna meg. Erről egy tavaly megjelent podcastban beszélt, amit a LADbible szemlézett.

Jacobsen szerint az amerikai elnöknek csak hat perce lenne döntést hozni, ha észlelnének egy atomrakétát. „Ennyi idő alatt kinyitják a Fekete Könyvet, amiből választania kell egy ellentámadási lehetőséget.” Ezt a könyvet sokan csak „nukleáris aktatáska” néven ismerik.

Egy ballisztikus rakéta 26 perc 40 másodperc alatt jut el Oroszországból az USA keleti partjára. Jacobsen ezt így fogalmazta meg: „Ez már 1959-60 óta így van, amikor Herb York [nukleáris fizikus és a Pentagon volt tudósa] először elvégezte az elemzést, és ma is igaz. A ballisztikus rakétatechnológia nem változtatta meg a gravitáció törvényeit. Bármit csinálsz, akkor is ennyi idő kell a kilövéstől a célba érésig. Phenjan esetében a földrajzi elhelyezkedés miatt ez 33 perc.”

A szakértő szerint egy atomháború esetén szinte az egész világ lakhatatlanná válna. Elmondta, hogy a középső földrajzi szélességi övek környéki területeket jég borítaná be.

Iowát és Ukrajnát például tíz évig csak hó fedné.

Ezért ott megszűnne a mezőgazdaság, és „amikor a mezőgazdaság megszűnik, az emberek egyszerűen meghalnak”.

A nagy sugárzás miatt az ózonréteg is súlyosan megsérülne. „Annyira megsérülne és elpusztulna, hogy nem lehetne kimenni a napfényre – az emberek kénytelenek lennének a föld alatt élni és élelemért harcolni, kivéve Új-Zélandon és Ausztráliában.”

Jacobsen Brian Toontól, a légkörkutatás egyik vezető szakértőjétől tudta meg, hogy

csak két ország élhetné túl a nukleáris telet – ezek Új-Zéland és Ausztrália, mert ott megmaradhat a mezőgazdaság.

Jacobsen 2016-ban Pulitzer-díj döntős volt egy könyvével, ma már a Columbia Egyetem egyik szakbizottságának tagja.

A teljes, angol nyelvű beszélgetést itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Az Élő Nostradamus szerint Ferenc volt az utolsó klasszikus pápa, egyházszakadás jön és női papság
A világhírű jós azt látja, természetfeletti jelenségek mellett szokatlan időjárás jön Rómában. Az ok: a világ hatalmas spirituális forradalom küszöbén áll.
Szerző: GJ, Fotó: Edgar Jiménez / Wikipedia - CC BY-SA 4.0 - szmo.hu
2025. április 23.



Ferenc pápa 88 éves korában, április 21-én, húsvéthétfőn hunyt el, tüdőgyulladás szövődményei és más egészségügyi problémák miatt. Az egyházfőtől szombaton vesznek végső búcsút, ezt követően a bíborosok megválasztják az utódját, akire viszont az „Élő Nostradamus” néven ismert Athos Salomé brazil jós szerint egészen más főpapság vár, mint az elődjére.

Salomé a Daily Star című lapnak azt állította a pápa halálával kapcsolatban, hogy Ferenc lehetett a katolikus egyház utolsó vezetője a hagyományos modell szerint.

Úgy gondolja, jelentős spirituális átalakulás küszöbén állunk, amely az egyház három külön irányzatra bomlását hozhatja magával.

A jós elmondása alapján ezek az irányzatok a hagyományőrző, a reformer és az ezoterikus vonalat képviselik. A hagyományos frakció Rómában marad, és megtartaná az intézményi hatalmat, ugyanakkor elveszítheti a befolyását Latin-Amerikában és Afrikában. A reformerek – Salomé szerint – új központot hozhatnak létre Buenos Airesben, Bogotában, vagy Nairobiban, és egy korszerűbb, empatikusabb, befogadóbb megközelítéssel milliókat szólíthatnának meg. Az ezoterikus irányzat kisebb és visszahúzódóbb lenne, célja pedig a korai kereszténység misztikus tudásának újrafelfedezése.

Tagjai kontemplatív gyakorlatokat és okkult rituálékat végeznének, valamint visszanyúlnának azokhoz a hagyományokhoz, amelyeket az egyház korábban elfojtott.

Salomé azt látja, hogy az új pápa megválasztására várhatóan 2–3 héten belül sorra kerülő konklávé a modern idők leghosszabbja lehet, több mint hét napig tarthat. Ebben az időszakban rendkívüli természeti és technológiai jelenségek fordulhatnak elő Rómában, például szokatlan viharok, nagyobb technikai hibák és megmagyarázhatatlan légköri események.

A jós azt is meglátta, hogy az egyház az elkövetkező öt évben nőket is felszentelhet papnak.

Ezenkívül számításai szerint Rómát földrengések és árvizek is érhetik majd: a Tevere áradása nemcsak a várost, hanem a Szent Péter-bazilikát is elérheti, amely Salomé szerint egy új spirituális korszak kezdetét szimbolizálhatja. „Én nem mondom, csak elmondom, amit láttam. Nagyon remélem, hogy nem következik be” – fűzte hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Magyar Péter szinte lemásolta tavaly húsvéti fotóját, csak most új barátnőjével
Ismét a természetbe látogatott, ismét a kedvesével, aki azonban már nem Vogel Evelin, mint a tavalyi ünnepkor.


Ha húsvétvasárnap, akkor irány a természet – ez lehet a jelszava Magyar Péternek, aki 2024 után idén is az erdő felé vette az irányt a keresztények legnagyobb ünnepén.

Egy évvel és néhány héttel ezelőtt, március 31-én (tavaly akkor volt húsvét) még Vogel Evelinnel posztolt közös fotót egy erdei kis patak mellett:

Azt valószínűleg elég sokan tudják, annak a kapcsolatnak milyen vége lett: miután a politikus bejelentette, hogy szakítottak, Vogel ősszel az Indexnek kitálalt a kapcsolatukról, de mint kiderült, többször titokban készített hangfelvételt a politikusról, aki zsarolás miatt fel is jelentette őt.

Magyar Péter aztán idén tavasszal posztolt közös fotót új párjával, aki a Tisza Pártban tölt be fontos szervezői feladatot.

Húsvétvasárnap pedig ismét egy szerelmes posztot tett ki a Facebookra, ezúttal azonban már Ilivel. Mint írja:

„Sonka után, locsolás előtt. Valahol a Mátrában. Sok locsolót és/vagy hímes tojást holnapra!”

Ehhez pedig dukált a közös fotó is:

Korábban egyébként a Tisza Párt elnöke húsvét alkalmából azt ígérte: újra lesz magyar feltámadás, és jövő húsvétkor már másik Magyarországra ébredünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Magyar Péter régi álma teljesült: palóc viseletben locsolkodott Hollókőn – videóval
A TISZA Párt a húsvét hétfői napját sem töltötte tétlenül: Hollókőn idézte fel a régi népszokásokat. Nem is akárhogyan és nem is akármiben.


„Egy régi álmom teljesült ma: palóc viseletben egy igazán autentikus locsolással kezdtünk korán reggel a festői Hollókőn” – írta Magyar Péter a Facebookon. A TISZA Párt elnöke egy locsolóverssel is készült:

„Palócföldön szép virágszál,

El ne hervadj locsollak már!

Tiszta vízzel megöntözlek,

Virágozzál sokat, kérlek!”

A vers után után pedig az előzetes engedély birtokában, vödörrel locsolt le öt nőt, köztük a barátnőjét is.

Magyar Péter locsolkodását itt lehet megtekinteni:


Link másolása
KÖVESS MINKET: