SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Molnár Áron kommentben szólt be Fördős Zének, amiért együtt dolgozik a Nutellával, óriási vita lett belőle

„Kérlek ne oktass, ne mondd meg, szerinted hogyan kell egy közszereplőnek viselkedni” – válaszolta Zé, utána pedig mindkét oldalon elindult az adok-kapok.


Fördős Zé még péntek este osztott meg egy posztot a Facebook-oldalán, amiben megköszönte a követőinek, hogy a Nutella világnapja alkalmából egy élő, közös főzés során rengetegen csatlakoztak hozzá.

"Nutellás-kókuszos-mogyorós császármorzsát csináltunk több százan együtt, én imádtam!! Köszi, hogy ennyien jöttetek!!"

- fogalmazott Zé a posztban.

A bejegyezés alatt viszont elindult egy hatalmas vita. A poszthoz ugyanis kommentelt Molnár Áron színész, aktivista, a noÁr Mozgalom alapítója, aki már hosszú ideje rendszeresen felszólal a klíma- és ökológiai védelem kapcsán. Zé posztjához is emiatt írt hozzászólást.

"Szia Zé! Nem ismerjük egymást. Én Molnár Áron vagyok, színész, aktivista, a noÁr alapítója.

Te nagyon sok emberhez eljutsz, jómagam is előszeretettel tanultam már tőled receptet. Az ismertség felelősség. Kérlek mielőtt beállsz a Nutella mellé, mindenképp csekkold az ökológiai katasztrófában betöltött szerepét, illetve a fenntarthatóságért tett lépéseit.

Azért nem linkelek semmit, mert bízom benne, hogy bepötyögöd a Google-be és utánajársz. Ahogy én is tettem ezt egy jó receptedért.

Nagyon kérlek tartsd szem előtt, hogy te sok embernél példaként járhatsz elől, ami óriási lehetőség, hogy szemléletet formálj és akár kiállj a klíma-és ökológiai védelemért. Ezért az sem mindegy mi szerepel egy #-ed után. Vagy milyen #-gel egészíted ki a posztodat.

Szép napot Neked!" - fogalmazott posztjában Molnár Áron.

Több kommentelő is beállt a színész mögé:

"Szép lenne, ha példát mutatnátok és nem támogatnátok a legnagyobb pálmaolaj felhasználót. Pénz beszél..."

"Hány Nutella landolt a puttonyban, hogy bevállaltad ezt a "píár" fogást? Bár eddig nem ismertelek, most kiderült, semmit sem vesztettem, hogy nem tudom, hogy itt "épp mi történik". Kíváncsi leszek, mennyit esik ezek után a népszerűséged - mert akinek van egy csöpp esze, nem fog az irányodba érdeklődést mutatni. További sikeres - Nutella mentes - főzőcskét kívánok!"

"Ezért fizetett valaki, vagy önszántadból reklámozol egy olyan terméket, amely a mai világban minden tudatos ember számára kritikus? Már csak azért is, mivel a terméknek ma már rengeteg olyan helyettesítője létezik, amelyben nem használtak pálmaolajat, ráadásul ízletes is. Ami felháborít, egy szakács, aki tudja, hogy ezrek követik a tevékenységét, ilyet megenged magának....ezért a posztért Németországban biztosan ízekre szedtek volna. A kommentekből látom, mennyire le vagyunk maradva. Főleg az olyanok akik kb. azt írják, kit érdekel, finom és kész...ők majd 20 év múlva magyarázkodhatnak a saját gyermekeiknek, miért is szartak bele...

A hülye viszontérvekre meg, hogy ne autózz, ne telefonozz stb. csak annyit tudok mondani, aki tudatosan él, az megpróbál minden téren tudatosan élni, de a mai társadalomban a barlangba nem igazán tudunk visszamenni, azonban amit helyettesíteni lehet környezettudatos termékkel, azt minimum megtesszük. Egy celebnek is minimum ezt kellett volna. Street Kitchen...kihúzva."

Azonban sokan nem értettek egyet Molnár Áron kommentjével és ennek is hangot adtak:

"Most tényleg???? Nincs más dolga sok embernek, mint belekötni Zébe??? Ebben sem több, sem kevesebb nincs, mint hogy egy jó kaját készített nekünk! Ennyi! Ez egy főzős csatorna! Nem várható el a termékkel, a gyártóval kapcsolatos "családfakutatás"! Ez pont ugyanolyan kaja, mint a többi. Aki akarja elkészíti, aki nem akarja, az nem. Teljesen mindegy, hogy milyen indíttatásból nem kér belőle!

Majd mindenki eldönti, hogy kéri, vagy nem! Ne tegyük már Zé vállára a Föld megmentését! Nem a pálmaolaj, vagy Nutella fogja Földet kizsigerelni! Attól, hogy tüntetünk a pálmaolaj ellen, nem fogják leállítani a Nutella gyártását! Fördős Zé! Elegánsan engedd el ezeket a hozzászólásokat! Az étel biztosan finom! Ennyi a lényege a fotónak! Várjuk a többi jó kaját is!"

"Nagyon remélem, hogy az itt Nutellával kapcsolatban hozzászólók a környezetvédelem érdekében a pandémia után nem teszik fel a hátsójukat egy repülőgépre nyaralgatás céljából. Gondoljunk a kerozinra milyen környezetromboló."

"Fúú emberek, mielőtt még leszednétek a keresztvizet is Zéről, azért elgondolkodhatnátok azon is, hogy egyébként sok cég próbál tenni a fenntarthatóságért. Nem védeni akarom a Ferrerot, én magam kifejezetten utálom a Nutellát, de nem biztos, hogy ugyanolyan a szemléletük, mint ezer évvel ezelőtt. A teflon serpenyő is elég környezetszennyezően készül (de gyanítom ezt itt mindenki tudja), remélem senkinek nincs otthon egy sem. Egyébként kifejezetten örülök, hogy ennyi zero waste/ökoháztartást vezető ember van ebben az országban, nekem nem ez a tapasztalatom mikor látom a bevásárlókosarakat".

Molnár Áron kommentjére Fördős Zé is reagált:

"Nagyon kedves tőled, hogy elmondod nekem a véleményed, de valójában itt az történik, hogy az én ismertségemet használva, kvázi a hátamon felmászva próbálsz elismerést szerezni magadnak mások előtt. Ha az emberekhez kívánsz szólni, kérlek tedd meg a saját felületeiden. Ha nekem akarsz tanácsot adni abban, hogy mit hogyan csináljak, legközelebb dobj egy üzenetet. Kérlek ne oktass, ne mondd meg, hogy szerinted hogyan kell egy közszereplőnek viselkedni. Még soha nem láttam az elismerő kommentjeidet semelyik társadalmi szerepvállalásom kapcsán, most pedig a semmiből előkerültél - kedvesen, bölcsen, polkorrekten. Nekem nem szimpatikus az ilyen. Neked is szép napot!"

A vitának azonban itt még nem lett vége, sokan ugyanis azt kritizálták ezután, hogy milyen stílusban válaszolt Zé.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
18 éves lett Várkonyi Andrea lánya – Fotón megmutatta lányát és a családi köszöntést is
Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea lánya, Nóra a felnőtt korba lépett. Természetesen nem maradt el a családi ünneplés sem, volt torta és ölelés is.
F. O. - szmo.hu
2025. április 21.



„Nem tudom mikor történt, hogy eltelt 18 év!

Felnőtt lettél! Boldog vagyok, hogy 18 éve az anyukád vagyok!! Maradj mindig ilyen, nagyon szeretünk!

Boldog szülinapot itt is kislányom!!” – írta Facebook-posztjában Várkonyi Andrea, akinek Bochkor Gábortól született gyermeke, Nóra élete egyik jeles dátumához érkezett.

A bejegyzésben található fotók egyikén az látszik, hogy Várkonyi Andrea, majd férje, Mészáros Lőrinc is felköszöntötte a születésnapos lányt, és át is ölelte őt a családi ünnepségen. Egy képen pedig az ünnepi torta is látható.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Aurelio elsírta magát a Nagy Duett adásában – egy börtönt idéző díszletben kellett fellépnie
Nótár Mary oldalán rappelte el T. Danny slágerét a ValóVilág egykori győztese. A közönség tombolva ünnepelt, a zsűritagok pedig állva tapsolták meg a szívszorító előadást.


A Nagy Duett húsvétvasárnapi adásában Aurelio és Nótár Mary közös produkciója kapta a legnagyobb figyelmet. A páros T. Danny Az életem című dalát adta elő, a stúdió pedig egy valódi börtön hangulatát idézte – írta meg a Blikk.

Aurelio a dal előtt elmondta, hogy nem szégyelli a múltját, és szeretné, ha története másoknak is tanulság lenne. Tavaly februárban, két nehéz év után szabadult a börtönből.

A produkció után a közönség hatalmas tapssal jutalmazta őket, Kasza Tibi és Horváth Tomi pedig állva tapsoltak.

A ValóVilág egykori győztese annyira meghatódott, hogy már a zsűri értékelése előtt sírni kezdett, majd az elhangzott szavak után még jobban zokogott.

Szabó Zsófi így fogalmazott: „Régóta ismerünk téged, Aurelio, és kevés ennyire szerethető alak van a médiában, aki ilyen hülyeségeket követ el, mint te, és bárcsak minden bűnöző annyira lenne bűnöző, mint te.... Csináltál hülyeségeket, a kisfilmedben azt mondtad, hogy megtanultad a leckét, meg is van neked adva erre a lehetőség: a csodálatos kislányod, életed, barátaid.... ez egy nagyon szép produkció volt”.

Kasza Tibi a maga stílusában reagált:

„Lebilincselő produkció volt. Csak azt akartam mondani, hogy rabul ejtett. Fantasztikus volt, megható volt”.

A zsűri végül 40 ponttal jutalmazta az előadást.

Videón Aurelioék produkciója

Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Ilyen még nem volt A Nagy Duettben - A nézők visszatapsoltak egy kiesett párost
A nézők kezébe került a döntés, hogy az énekesek visszakerülhetnek-e a műsorba. A villámszavazás nagyon egyértelmű eredményt hozott.


Radics Gigi és Visváder Tamás a vasárnapi adásban búcsúztak A Nagy Duett színpadától, hétfőn azonban váratlan fordulat következett: a TV2 bejelentette, hogy a műsor történetében először a nézők dönthetnek egy kiesett páros sorsáról – egész konkrétan a visszatéréséről.

A csatorna villámszavazást tartott, amelyben hat korábban kiesett párosra lehetett voksolni: Szorcsik Viki és L.L. Junior, Molnár Anikó és Nagy Feró, Schmuck Andor és Sári Évi, Geszler Dorottya és Stohl András, Gáspár Győző és Dér Heni, valamint Radics Gigi és Visváder Tamás szerepelt a listán.

A hétfő estig tartó, ötórás szavazás tétje az volt, hogy a legtöbb voksot begyűjtő páros teljes jogú versenyzőként visszatérhet a műsorba.

A TV2 Instagram-posztja szerint egyértelműen Radics Gigi és Visváder Tamás aratott, megszerezve a szavazatok 47 százalékát, így vasárnap este újra színpadra léphetnek A Nagy Duettben.

(24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Elképesztően cuki: Palácsik-Ráthonyi Tímea húsvéti szettben mutatta meg kisfiát
Az újdonsült anyuka egy édes, nyuszis ruhába öltöztette kisfiát, aki boldogan rugdalózott és mosolygott a szettben.


Mint ahogy arról korábban már mi is írtunk: rengeteg megpróbáltatás után hatalmas áldás érte Palácsik-Ráthonyi Tímeát. Megannyi vetélés, sikertelen lombik, IVF-kezelés és injekció után néhány hónapja béranya segítségével megszületett az első gyermeke, Ben. De már úton van a második is, akit Timi hord a szíve alatt. A kislány július közepén érkezik majd.

Az újdonsült anyuka az utóbbi időben több fotót és videót is megosztott már növekvő pocakjáról, és a kisfiáról is. A minap, húsvét alkalmából

amin egy édes, nyuszis szettbe öltöztette kisfiát, aki boldogan rugdalózott és mosolygott.

Az édes pillanatkor Timi az Instagram-oldalán osztott meg felvételeket. Ezt ITT meg is tudod nézni.


Link másolása
KÖVESS MINKET: