10 érv, amiért érdemes önkéntesnek lenni
A hideg hónapokban mindig elkezdünk egy kicsit befelé figyelni, és jobban törődni a lelkünkkel, egészségünkkel. De ez az időszak nem csak arra jó, hogy átgondoljuk a saját dolgainkat, min változtathatunk az évben, de tökéletes arra is, hogy segítsünk másoknak, akár emberekről, akár állatokról, akár a környezetünkről legyen szó. A Bátor Tábor adta lehetőségeken keresztül, cikkünkben bemutatjuk, miért jó dolog önkénteskedni.
A Bátor Tábor évente közel 1000 táborozónak változtatja meg az életét, és a játékkal új erőt adnak a gyógyulásukhoz. (A Bátor Tábor tevékenységeiről, céljairól itt írtunk bővebben!)
Céljaik elérésében az a több száz önkéntes segít nekik, akik a magaskötél-pályán a félelem leküzdését mutatják meg, az íjászkodás során összpontosításra tanítanak vagy medve jelmezben házi cimboraként társasoznak a gyerekekkel. Az önkénteskedés pedig igenis jó dolog és Te is kipróbálhatod, február 11-ig várják a jelentkezéseket! Nézd meg, milyen típusú önkéntes munkával tudsz a legtöbbet segíteni súlyos beteg gyerekeknek és családjaiknak!

1. Új embereket ismerhetsz meg
Az önkéntes munkád során új barátságokra tehetsz szert, és a jövőbeni hivatásod, munkád során is hasznosítható kapcsolatokat építhetsz ki.
2. Életeket változtathatsz meg
A Bátor Tábor segít abban, hogy a játék új erőt adjon az élethez. Élménytáborokat szerveznek, amik a mentális segítségnyújtásra koncentrálnak. Önkéntesként te is részese lehetsz mindennek.
3. Nemzetközi környezet, nyelvgyakorlási lehetőség
A Bátor Tábor minden évben rendez angol munkanyelvű turnust is, ahová a világ minden tájáról várják az angolul beszélő önkénteseket. Így a nemzetközi tapasztalatokért 2019 nyarán nem kell messzire menni, csak Hatvanig.

4. Átlépés a komfortzónán
Az önkéntes munka során új dolgokat és véleményeket ismerhetsz meg az életről. Megtanulod, mi a csapatmunka, megismered a célok elérésének folyamatát, megismered saját magad, és felfedezed az erősségeidet. Megtanulod kezelni a felelősség súlyát, és megtanulod elfogadni a másságot. Megváltozik a világszemléleted, bármiben is hiszel éppen.
5.Csapatmunkában is erősítheted magadat
Önkéntes csapataik egyszeriek és megismételhetetlenek, hiszen egy-egy turnusra állnak össze. 70 ember szívét- lelkét beleadja, hogy segítsen a súlyosan beteg gyerekeknek, és ez csak csapatmunka útján valósulhat meg. A bizalom egy pillanat alatt épül ki közöttük, a segítségkérés és segítségnyújtás alapértékek a táborban.
6. Jobban megismered önmagad
Elmélyülés, elcsendesedés, kiszakadás a mókuskerékből. Mind olyan értékek, amiket a mindfulness irányzat magáénak vall, és amiket a Bátor Tábor önkéntesei is elsajátítanak a turnusok során.
7. Új értékek kerülnek előtérbe
For-profitból non-profitba, multiból kisvállalkozásba, vagy a segítő szakmák felé. A Bátor Táborban megélt élmények gyakran önkénteseik karrierjére is hatással van, és ahogy az életben úgy munkájukban is új értékek kerülnek előtérbe.
8. Jól mutat az önéletrajzodban
Az önkéntes tapasztalat jól mutat az önéletrajzodban, hiszen a személyiséged egy fontos részét mutatja: képes vagy önzetlenül segíteni másoknak. A Bátor Táborban azonban erről többről van szó: képzéseik során kommunikációs, kooperációs készségeket valamint kreativitást fejlesztő tréningeket is biztosítanak.
9.Kommunikációs készségeidnek új oldalát ismerheted meg
A Bátor Táborban alapérték a pozitív kommunikáció, az értő figyelem. Élményterápiás módszerük egyik legfontosabb eleme a pozitív megerősítés, amit önkénteseik többnapos tréningjeiken sajátítanak el. Megtanulják, hogy lehet a legkisebb fejlődést is pozitívan értékelni, és hangot is adni neki.
10. Vezetői készségeket fejlesztesz
Az elkötelezett, visszatérő és tapasztalt önkénteseknek előrelépési lehetőséget biztosítanak a tábor keretein belül. Azoknak, akik nagyobb felelősséggel járó feladatkör mellett köteleződnek el, képzéseiken külön figyelmet fordítanak a vezetői kompetenciák fejlesztésére, amit a táborban gyakorolhatnak is.