FELFEDEZŐ
A Rovatból

Videón, ahogy egy idős férfi megfutamít egy felé rohanó barnamedvét ezzel az egyszerű trükkel

Az eset egy alaszkai medvelesen történt. A jelen lévő turistacsoport tagjai közül többen pánikba estek, de szerencséjükre a tapasztalt vezetőjük tudta, mit kell ilyenkor tenni.


Egy hatalmas barnamedve támadólag szaladni kezdett egy turistacsoport felé egy alaszkai medvelesen, ám egy férfi szembe fordult a félelmetes vadállattal, és határozott kiáltásokkal sikeresen elriasztotta. Később azt mondta, tudatosan cselekedett, és biztos volt benne, hogy beválik a blöffje.

A Scenic Bear Viewing június elején vezetett túrát tartott az alaszkai a Chinitna-öbölben, ahová rendszeresen szerveznek medveleseket. Ezúttal is minden a megszokott rendben zajlott,

a turistacsoport több békés barnamedvét is megfigyelhetett a környéken. Azonban egyszer csak egy hatalmas példány célba vette az embereket, és elkezdett támadólag feléjük rohanni.

A csoport tagjai közül többen pánikba estek, de szerencséjükre a tapasztalt vezetőjük, Martin Boland tudta, mit kell ilyenkor tenni. Az idős férfi szembefordult a felé szaladó medvével, és többször hangosan rákiáltott, miközben határozott lépéseket tett az irányába.

A barnamedve már csak néhány méterre volt Bolandtól, amikor a férfi karakán fellépésének hatására hirtelen lelassított, majd támadási szándékát elengedve irányt váltott és elszaladt.

Az esetről készült videót a Scenic Bear Viewing közzétette az Instagram-oldalán, és magyarázatot is fűztek a felvételen látottakhoz. Azt írták, a vezetőjük által alkalmazott medveriasztó módszer valójában egy blöff. Hozzátették,

soha nem szabad elfutni egy rohanó medve elől, még akkor sem, ha az ösztöneink szerint ez lenne a jó megoldás. Ha elszaladunk, a medve üldözőbe vesz, ugyanis neki ezt diktálja a természetes üldözési ösztöne.

Inkább határozottan forduljunk szembe a vadállattal, és többször hangosan kiáltsunk rá!

Egyébként pedig a Scenic Bear Viewing szerint az a legjobb, ha a vadonban nem kerülünk a medvék közelébe, és az sem árt, ha van köztünk tapasztalt vezető.

Martin Boland azt mondta, ritkán kell hasonló blöfföt alkalmaznia, de volt már rá példa.

„Ez egy olyan medve volt, akit még soha nem láttam. Csak azért volt a környéken, hogy a nőstényekkel párosodjon. Lehet, hogy korábban még sosem látott embereket. A nőstény medvéket ezen a területen minden évben látjuk. Tudják, hogy nem jelentünk veszélyt. A videón az is látható, hogy a nőstény barnamedve nem törődik velünk, és éppen kagylót ás ki” – mondta Boland.

Forrás: LADbible


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
A szakértő szerint 5 milliárd ember halna meg 72 perc alatt, ha kitörne egy atomháború
Egy szakértő szerint az emberiség 60 százaléka meghalna az első órában. A túlélők föld alá szorulnának, kivéve Új-Zélandot és Ausztráliát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 19.



Egy atomtámadás után az emberek nagy része nem élne sokáig – állítja Annie Jacobsen, aki oknyomozó újságíró és a nukleáris háborúk egyik legismertebb szakértője. Szerinte ha kitörne a harmadik világháború, akkor az első 72 percben ötmilliárd ember halna meg. Erről egy tavaly megjelent podcastban beszélt, amit a LADbible szemlézett.

Jacobsen szerint az amerikai elnöknek csak hat perce lenne döntést hozni, ha észlelnének egy atomrakétát. „Ennyi idő alatt kinyitják a Fekete Könyvet, amiből választania kell egy ellentámadási lehetőséget.” Ezt a könyvet sokan csak „nukleáris aktatáska” néven ismerik.

Egy ballisztikus rakéta 26 perc 40 másodperc alatt jut el Oroszországból az USA keleti partjára. Jacobsen ezt így fogalmazta meg: „Ez már 1959-60 óta így van, amikor Herb York [nukleáris fizikus és a Pentagon volt tudósa] először elvégezte az elemzést, és ma is igaz. A ballisztikus rakétatechnológia nem változtatta meg a gravitáció törvényeit. Bármit csinálsz, akkor is ennyi idő kell a kilövéstől a célba érésig. Phenjan esetében a földrajzi elhelyezkedés miatt ez 33 perc.”

A szakértő szerint egy atomháború esetén szinte az egész világ lakhatatlanná válna. Elmondta, hogy a középső földrajzi szélességi övek környéki területeket jég borítaná be.

Iowát és Ukrajnát például tíz évig csak hó fedné.

Ezért ott megszűnne a mezőgazdaság, és „amikor a mezőgazdaság megszűnik, az emberek egyszerűen meghalnak”.

A nagy sugárzás miatt az ózonréteg is súlyosan megsérülne. „Annyira megsérülne és elpusztulna, hogy nem lehetne kimenni a napfényre – az emberek kénytelenek lennének a föld alatt élni és élelemért harcolni, kivéve Új-Zélandon és Ausztráliában.”

Jacobsen Brian Toontól, a légkörkutatás egyik vezető szakértőjétől tudta meg, hogy

csak két ország élhetné túl a nukleáris telet – ezek Új-Zéland és Ausztrália, mert ott megmaradhat a mezőgazdaság.

Jacobsen 2016-ban Pulitzer-díj döntős volt egy könyvével, ma már a Columbia Egyetem egyik szakbizottságának tagja.

A teljes, angol nyelvű beszélgetést itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Magyar Péter szinte lemásolta tavaly húsvéti fotóját, csak most új barátnőjével
Ismét a természetbe látogatott, ismét a kedvesével, aki azonban már nem Vogel Evelin, mint a tavalyi ünnepkor.


Ha húsvétvasárnap, akkor irány a természet – ez lehet a jelszava Magyar Péternek, aki 2024 után idén is az erdő felé vette az irányt a keresztények legnagyobb ünnepén.

Egy évvel és néhány héttel ezelőtt, március 31-én (tavaly akkor volt húsvét) még Vogel Evelinnel posztolt közös fotót egy erdei kis patak mellett:

Azt valószínűleg elég sokan tudják, annak a kapcsolatnak milyen vége lett: miután a politikus bejelentette, hogy szakítottak, Vogel ősszel az Indexnek kitálalt a kapcsolatukról, de mint kiderült, többször titokban készített hangfelvételt a politikusról, aki zsarolás miatt fel is jelentette őt.

Magyar Péter aztán idén tavasszal posztolt közös fotót új párjával, aki a Tisza Pártban tölt be fontos szervezői feladatot.

Húsvétvasárnap pedig ismét egy szerelmes posztot tett ki a Facebookra, ezúttal azonban már Ilivel. Mint írja:

„Sonka után, locsolás előtt. Valahol a Mátrában. Sok locsolót és/vagy hímes tojást holnapra!”

Ehhez pedig dukált a közös fotó is:

Korábban egyébként a Tisza Párt elnöke húsvét alkalmából azt ígérte: újra lesz magyar feltámadás, és jövő húsvétkor már másik Magyarországra ébredünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Magyar Péter régi álma teljesült: palóc viseletben locsolkodott Hollókőn – videóval
A TISZA Párt a húsvét hétfői napját sem töltötte tétlenül: Hollókőn idézte fel a régi népszokásokat. Nem is akárhogyan és nem is akármiben.


„Egy régi álmom teljesült ma: palóc viseletben egy igazán autentikus locsolással kezdtünk korán reggel a festői Hollókőn” – írta Magyar Péter a Facebookon. A TISZA Párt elnöke egy locsolóverssel is készült:

„Palócföldön szép virágszál,

El ne hervadj locsollak már!

Tiszta vízzel megöntözlek,

Virágozzál sokat, kérlek!”

A vers után után pedig az előzetes engedély birtokában, vödörrel locsolt le öt nőt, köztük a barátnőjét is.

Magyar Péter locsolkodását itt lehet megtekinteni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor megmutatta, mi jár a húsvéti locsolásért
A miniszterelnök egy csokinyuszis képpel és rövid üzenettel jelentkezett húsvéthétfőn a közösségi oldalán.
F. O. - szmo.hu
2025. április 21.



Orbán Viktor húsvéthétfőn egy rövid bejegyzéssel jelentkezett a közösségi oldalán. A miniszterelnök egy csokinyuszit mutatott meg, és mellé ezt írta: „Locsolásért jár egy nyuszi!”

A kormányfő ezzel az ünnepi poszttal köszöntötte családját és követőit is. Orbán Viktor rendszeresen megemlékezik a jeles alkalmakról, és ez most sem maradt el.

Húsvétvasárnap egy másik bejegyzést is közzétett. Ekkor egy olyan fotót osztott meg, amelyen a fák között átszűrődő napsütés látható, a képhez pedig azt írta: „feltámadott!”.


Link másolása
KÖVESS MINKET: