Taxik, biciklisávok, parkolás és a zöldre festett Fidesz – a fővárosi listavezetők vitáztak az ATV-n
Ismét vitára került sor a tévében: ezúttal az ATV műsorában esett egymásnak öt párt budapesti listavezetője, ahol az önkormányzati és főpolgármester-választásra hangoltak.
Az ATV és a Spirit FM hét fővárosi listavezetőt hívott meg, de Szentkirályi Alexandra (Fidesz-KDNP) és Magyar Péter (Tisza Párt) nem fogadták el a meghívást. Rónai Egon, a vita vezetője öt politikust kért fel, hogy ismertessék nézeteiket: Baranyi Krisztina (MKKP), Grundtner András (Mi Hazánk), Karácsony Gergely (Párbeszéd-DK-MSZP), Soproni Tamás (Momentum), és Vitézy Dávid (LMP).
Baranyi Krisztina kiemelte, hogy az MKKP változást akar a politikai légkörben és együttműködést sürgetett Budapest érdekében. Grundtner András szerint Budapest és Magyarország egymástól függetlenedett, és no-go zónák, bevándorlás problémáit említette. Karácsony Gergely a fővárosi közgyűlésben eddigi jó kapcsolatokat méltatta, és programját ismertette. Soproni Tamás a Momentum csapatát és korrupciómentességét hangsúlyozta, és támogatást kért munkájukhoz. Vitézy Dávid a közlekedési fejlesztéseket és Budapest iránti szeretetét emelte ki, és javaslatokat tett a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére.
A vita során az autós közlekedés és parkolás kérdése is előkerült. Soproni Tamás a kerékpáros közlekedés és időstaxi programok támogatását említette. Grundtner András a kerékpársávok megszüntetését javasolta, ha azok akadályozzák a forgalmat. Vitézy Dávid a parkolás központosítását és az útfelújítások felgyorsítását szorgalmazta.
Szó esett a köztisztaság, lakhatás és a kormány-főváros viszonyról is. Karácsony Gergely az elmúlt öt év eredményeit sorolta fel, mint a 3-as metró felújítása és a BKK fejlesztése. Soproni Tamás a bérlakásprogram fontosságát hangsúlyozta. Vitézy Dávid a korrupcióellenes intézkedéseket és a közlekedési fejlesztéseket részletezte. Baranyi Krisztina pedig a levegőszennyezés problémáira hívta fel a figyelmet.
A vitában részt vevők a főváros és a kormány viszonyáról is éles ellentéteket mutattak. Karácsony Gergely szerint Budapest szabad és sokszínű, míg a kormány ezt korlátozza. Soproni Tamás a Fővárosi Kormányhivatal politikai elfogultságát kritizálta. Grundtner András és Vitézy Dávid az együttműködés fontosságát hangsúlyozták a kormánnyal.
A vitázók zárszóikban a választókat szavazásra buzdították, és ideológiai különbségeiket hangsúlyozták. Soproni Tamás a szabad Budapest és kisebbségek támogatása mellett érvelt. Baranyi Krisztina az MKKP függetlenségét és integritását hangsúlyozta. Vitézy Dávid Budapest jövőjének megváltoztatásáról beszélt. Grundtner András vissza szeretné adni a fővárost a nemzetnek, míg Karácsony Gergely leginkább a Fidesz ellen emelt szót.
A teljes vita itt nézhető vissza:
via Népszava