Tavaszi teakúrák gyógynövényekkel a jó közérzetért
A tavasz felébreszti az újrakezdés vágyát, amelyet márciustól, áprilistól a környezetünkben is gyönyörűen szemléltet a zöld szín üdesége, frissessége. A jó idő beköszöntével ideális alkalom nyílik a tisztításra, méregtelenítésre, ehhez pedig a természettől kapunk hathatós segítséget gyógynövények képében. Mit válasszunk közülük, ha szeretnénk frissen nekivágni az év legaktívabb hónapjainak? Cikkünkben ehhez nyújtunk segítséget.
A tavaszi megtisztulás letéteményese, a csalán
A tavaszi gyógynövényeket gyakran használják tavaszi kúrákhoz, mivel vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok, antioxidáns flavonoidokat, klorofillt és egyéb hasznos hatóanyagokat tartalmaznak.
- A tavaszi kúrákban használt vadon termő gyógynövényekre jellemző, hogy vízelvezető, vizelethajtó, átmosó, vértisztító és vitalizáló hatásúak.
- Serkentik az anyagcserét, képesek megkötni a káros anyagokat és segítenek kiüríteni azokat a szervezetből.
- Ilyen vadon termő gyógynövények a pitypang, a medvehagyma és a csalán.
Évente kétszer, tavasszal és ősszel is érdemes beiktatni egy-egy 6 hetes csalántea kúrát: ehhez reggel forrázzunk le egy csapott evőkanálnyi szárított teafüvet, hagyjuk állni 15 percig, szűrjük le, majd fogyasszunk el belőle egy csészével, lehetőleg ízesítés nélkül. A csalán teája kiváló vértisztító és élénkítő, így remek választás tavaszi fáradtság esetén.
Mezei kakukkfű: enyhülés a légúti megbetegedéseknél
A mezei kakukkfű egy kellemesen aromás gyógynövény, amely hathatós segítséget nyújt, ha természetes gyógymódot keresünk köhögésre, vagy ha csak egy pihentető italra vágyunk.
- A kakukkfűtea természetes antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, ami segíthet a torokfájás enyhítésében és a köhögés csillapításában.
- Emellett enyhíti az emésztési zavarokat, illetve a puffadás okozta kellemetlenségeket. Támogatja a légzőszervek egészségét, így hasznos lehet az olyan megbetegedések kezelésében, mint a hörghurut.
- Ráadásul nyugtató hatású is, és segít csökkenteni a stresszt és a szorongást.
Szárított leveleiből ugyanúgy készítsük el a gyógyteát, mint a csalántea esetében. Köhögés, torokfájás, vérszegénység és depresszió esetén étkezések előtt ajánlott belőle napi 3 csészényit fogyasztani.

Citromfű, nem csak rossz alvásra
Mi segíthet, ha nem sikerül kikecmeregni a téli letargiából? A citromfű rendkívüli nyugtató hatással bír, így segíthet csökkenteni a stresszt és a feszültségeket, sőt, alvási zavarok, szorongás esetén is érdemes kipróbálni. De a citromfűtea ennél jóval többet tud, amiért nemcsak lefekvés előtt jó belőle elkortyolni egy csészényit, hanem akkor is, ha szeretnénk serkenti a máj működését vagy az emésztésünket, ráadásul a menstruáció előtti idegfeszültséget is kúrálhatjuk vele.
Szeretnéd gyógynövényekkel támogatni a tavaszi felfrissülést? A Györgytea, a mai modern népgyógyászat és a gyógynövényes gyógyítás egyik legismertebb hazai képviselője segít Neked ebben. Termékeik mentesek az adalékanyagoktól és tartósítószerektől, fő alapanyagaik pedig javarészt hazai eredetű gyógynövények, amelyeket nagy odafigyeléssel dolgoznak fel és csomagolnak bükkszentkereszti üzemükben.