HÍREK
A Rovatból

Szenteste kerülhet utcára egy háromtagú család, mert nem tudják kifizetni a bérleti díjat és a rezsit

Az anyuka tíz éve küzd daganatos betegségekkel, nem tud munkát vállalni, az édesanyját pedig januárban fogják műteni.


Szenteste előtt egy nappal kerülhet utcára egy pécsi nagymama, lánya és 3 éves unokája, mivel nem tudják kifizetni albérletükben sem a bérleti díjat, sem a rezsit - számolt be róla az RTL Híradó. A tulajdonos csütörtökön mondta fel a szerződésüket.

A 62 éves asszony, a 43 éves lánya és a 3 éves unokája egy kétszobás pécsi albérletben élnek.

Az anyuka 2011-től daganatos betegségekkel küzd, így egyáltalán nem tud munkát vállalni.

A kezelésekre már ráment a lakásuk és a kocsijuk ára is az elmúlt 11 évben, mostanára pedig már egyik napról a másikra élnek.

„Családi pótlék jön 12 700 és a pici lányomnak az édesapja utal 15 ezer forint gyerektartást. Úgyhogy ebből a 27 ezer forintból gazdálkodunk, amiből ugye nem lehet. Meg édesanyám jár el ilyen alkalmi munkákra”

– mondta a beteg anyuka, Kovács Netta. Édesanyját januárban fogják műteni agyi aneurizmával, később pedig Nettának lesz egy operációja. A családnak már több albérletből is el kellett költöznie, mert nem tudták fizetni. Most sem várják a karácsonyt, csütörtökön ugyanis a jelenlegi főbérlő is felmondta a szerződést az asszonnyal, ugyanis egyhavi lakbér- és rezsitartozásuk van.

A nagymama, Ruzsinszki Ibolya azt mondta,

december 23-án akarja őket kirakni, holott szerinte még hónap végéig beleférnének a kaucióba.

A Híradó megkereste a tulajdonost is, de ő nem akart nyilatkozni. Telefonon annyit mondott, hogy a december 31-ig szóló szerződés hosszabbításáról akkor lehetett volna szó, ha az adósságot rendezik. Azt is hozzátette, hogy felfedezte a nagymama képeit egy szexhirdetéses oldalon, így azonnal döntött és december 15-én 8 napot adott a költözésre.

A 62 éves asszony szerint azonban csak kényszerűségből regisztrált, senkit sem vitt a lakásba, és két hónap után törölte is magát.

Egyelőre csak bízni tudnak abban, hogy valaki hosszútávú segítséget ajánl nekik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
Magyar Péter: Bede Zsolt rövidnadrágban berontott a Szent István Bazilikába, és egészen minősíthetetlen, trágár dolgokat üvöltve próbált zaklatni
A Tisza Párt elnökére, egykori piarista diákként, mély benyomást tett Ferenc pápa szegények és elesettek felé fordulása és szerény életvitele.


Megdöbbentő incidensről számolt be Facebok-oldalán Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke szerdán este részt vett a Szent István Bazilikában a Ferenc pápa emlékéért tartott hálaadó szentmisén.

„A már ismét szabadlábon lévő fideszes/orosz propagandista, Bede Zsolt rövid nadrágban berontott a Szent István Bazilikába és egészen minősíthetetlen, trágár dolgokat üvöltve próbált zaklatni.

Köszönöm azon apácáknak és vendégeknek, akik megpróbálták leállítani, és felhívták a fideszes politikusok kitartottjának a figyelmét arra, hogy ilyet egy ember nem tesz egy templomban, főleg nem egy gyászmisén” – írta Magyar Péter, aki felidézte Ferenc pápa egyik korábbi, budapesti látogatását is.

„Egykori piarista diákként különösen mély benyomást tett rám Ferenc pápa szegények és elesettek felé fordulása és szerény életvitele. Nem véletlen, hogy a nevét Assisi Szent Ferenc emlékére vette fel. Emlékezetes pillanat volt, amikor

a Szentatya limuzin helyett egy Fiat 500-as gépkocsival érkezett meg Budapesten a Sándor Palotához. Kérdés, hogy Ferenc pápa budapesti vendéglátói vajon értették-e a célzást

és értik-e, hogy mi a különbség az urizáló, tolvaj farizeusok és a valódi keresztények között” – fogalmazott a Tisza Párt elnöke.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Nyolc órát álltak sorban, hogy végső búcsút vegyenek Ferenc pápától
Tömegek gyűltek össze a forróságban a Szent Péter téren, sokan rosszul is lettek. A pápa nyitott koporsóját a bazilika főoltára előtt ravatalozták fel.


Hatalmas tömeg gyűlt össze a Szent Péter téren, hogy végső búcsút vegyen Ferenc pápától. A pápa ravatalát a Szent Péter-bazilika főoltára előtt állították fel, nyitott koporsóban.

A bazilikába a jubileum alkalmából megnyitott szent kapun keresztül lehet bejutni, azonban a térre vezető út sem volt egyszerű. A Szent Péter térre csak több biztonsági ellenőrzés után engedték be az embereket, és az oda vezető sugárúton olyan sűrű tömeg alakult ki, hogy szinte falat alkottak az érkezők. A tömeg irányítása a nap folyamán többször is nehézségekbe ütközött.

Aki meg akarta nézni Ferenc pápa ravatalát, annak akár nyolc órás sorban állásra is fel kellett készülnie.

A meleg miatt több ember rosszul lett, őket a tér közelében tartózkodó mentők látták el, írta a Magyar Hang.

A bazilika csütörtökön reggel héttől éjfélig, pénteken pedig reggel héttől este hétig tart nyitva. Ferenc pápa koporsóját péntek este nyolc órakor zárják le.

A szombati temetés idején kétezer rendőr és csendőr ügyel majd a rendre a Szent Péter tér környékén, és katonák is jelen lesznek gépfegyverekkel. A római repülőtereken péntektől megnövekedett utasforgalomra számítanak, mivel sokan repülővel érkeznek a temetésre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Elegük lett Trump vámjaiból – 12 amerikai állam perre megy a kormánnyal
A keresetet New Yorkban nyújtották be, szerintük Trump felrúgta az alkotmányos rendet. Úgy vélik, az elnök jogtalanul szabott ki vámokat.


Tizenkét amerikai állam beperelte a Trump-kormányzatot a vámok miatt – számolt be róla az MTI. A keresetet az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bíróságán nyújtották be New Yorkban.

A felperesek szerint az elnök olyan hatáskört gyakorolt, amely nem illeti meg, és kereskedelmi döntései nem a törvényes keretek között születtek.

A keresetben az áll: „azzal a felhatalmazással, hogy hatalmas és folyamatosan változó vámokat szabhat ki az Egyesült Államokba belépő árukra, és bármilyen okból kifolyólag vészhelyzetet hirdethet, az elnök felforgatta az alkotmányos rendet és káoszt hozott az amerikai gazdaságba”.

A tizenkét állam arra kéri a bíróságot, hogy semmisítse meg a vámokat, mert úgy vélik, az elnöknek nincs felhatalmazása azok önkényes bevezetésére.

Álláspontjuk szerint az amerikai alkotmány kizárólag a Kongresszusnak ad jogot adók, vámok és illetékek kivetésére.

A keresetet benyújtó államok között tíz demokrata vezetésű (Oregon, Colorado, Connecticut, Delaware, Illinois, Maine, Minnesota, Új-Mexikó, New York és Vermont), valamint két republikánus vezetésű (Arizona és Nevada) található. Kalifornia már korábban pert indított a szövetségi bíróságon a különvámok miatt.

Donald Trump április 2-án jelentette be, hogy az Egyesült Államokba irányuló importtermékekre szinte általános 10 százalékos vámot vezet be, több ország esetében pedig még magasabb tarifákat helyezett kilátásba. A Kínából érkező termékeket már 145 százalékos vám sújtja.

A vámok többségét ugyan 90 napra felfüggesztették a tárgyalások idejére, de a lépések és a körülöttük kialakult bizonytalanság komoly zavarokat okozott a részvény- és pénzpiacokon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Felhőszakadás, szélvihar és meleg: riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat
Érdemes felkészülni: a csütörtöki és pénteki nap folyamán csapadékos, helyenként viharos időre kell számítani hazánkban
F. O. - szmo.hu
2025. április 24.



Csütörtökön erőteljes felhősödés várható, de több órára kisüt a nap is. Délelőtt elsősorban a Dunántúlon, délután pedig egyre inkább

a keleti országrészben alakulhatnak ki záporok, zivatarok, helyenként felhőszakadással.

A Dunántúlon megélénkül a szél, zivatarok környezetében viharos lökések is előfordulhatnak – írja a met.hu.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 26 fok között alakul, ugyanakkor a Nyugat-Dunántúlon ennél hűvösebb idő is lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8 és 14 fok közé csökken.

Pénteken erősen felhős vagy borult lesz az ég, keleten lehet szakadozottabb a felhőzet. Többfelé várható csapadék: nyugaton főként esőre, a keleti területeken pedig záporokra és zivatarokra lehet számítani.

A szél országszerte élénk lesz, zivatarok környezetében akár viharossá is fokozódhat.

A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 14–19, a Dunától keletre 20–25 fok között alakul.


Link másolása
KÖVESS MINKET: