Rossz hír: több repülést és autózást terveznek az emberek a koronavírus-járvány után
Annak ellenére több repülést és autózást terveznek az emberek a koronavírus-járvány után, mint a pandémia előtt, hogy a többség szerint az emberi tevékenység a felelős a klímaválságért, írja a
Minden harmadik válaszadó egyetértett abban, hogy a klímavészhelyzetért elsősorban vagy részben az emberi tevékenység okolható.
A tudományos érvek minél szélesebb körű ismerete valószínűleg csak erősíteni fogja a nemzetközi erőfeszítések szükségességét az ipari és mezőgazdasági szén-dioxid és más üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése érdekében. Ezek ugyanis fokozzák a globális felmelegedést és az egyre gyakoribb szélsőséges időjárási körülményeket.
Ezt a tudományosan alátámasztott nézetet a britek (86%), a kínaiak (87%), a japánok (85%), a brazilok (88%) és a spanyolok (87%) túlnyomó többsége támogatja. Talán nem meglepő módon legkevésbé a hagyományosan olajállamoknak nevezett országok lakói (Szaúd-Arábia, Egyiptom) és a nagy olajfelhasználók állampolgárai (USA) nem osztották ezt az álláspontot.
Ezzel párhuzamosan éppen a britek hiszik legkevésbé (9%) azt, hogy a globális felmelegedésben az emberi tevékenység szerepe egy hoax, míg az Egyesült Államokban, Nigériában vagy Szaúd-Arábiában gondolják ezt a legtöbben.
Ennél sokkal nagyobb eltérések voltak, amikor az esetleges változtatásokról kérdezték a kérdőív kitöltőit.
A klímaváltozás ügyét fontosnak tartók a légiközlekedés csökkentését szorgalmazzák. Bár ezt most a rajtunk kívülálló koronavírus-járvány éppen megoldja, sokan mégis jóval többet szeretnének utazni a pandémia után. Akadtak azonban olyanok is, akik úgy döntöttek, hogy a világjárvány után mérséklik az utazások mennyiségét.
Te mit csinálnál másképp? - Csatlakozz a klímaváltozás hatásairól, a műanyagmentességről és a zero waste-ről szóló facebook-csoportunkhoz, és oszd meg a véleményedet, tapasztalataidat!