Orbán Viktort faggatták volna a Telex újságírói, végül a Dunakeszi Rendőrkapitányságon találták magukat
Orbán Viktornak szerettek volna kérdéseket feltenni a Telex újságírói Fóton, amikor a miniszterelnök átadta a Nemzeti Filmintézet új filmstúdióját, de végül a Dunakeszi Rendőrkapitányságon kötöttek ki – közölte a portál.
A lap két újságírója a parkolóban várakozott több mint egy órája, amikor a TEK arról tájékoztatta őket, hogy védett útvonalon állnak, így nem maradhatnak ott, menjenek be az épületbe a sajtókordon mögé. A Telex újságírói úgy gondolták, hogy ott nem tudnák majd feltenni kérdéseiket, így nem mentek el, és az odaérkező biztonsági őr, majd a miniszterelnök sajtófőnöke, Havasi Bertalan ez irányú kérésének sem tettek eleget. Havasi később arról tájékoztatta az újságírókat, hogy visszavonták az eseményre szóló akkreditációjukat.
A telexesek kitartottak álláspontjuk mellett, így végül rendőrt hívtak rájuk, és előállították őket a Dunakeszi Rendőrkapitányságon.
A Telex cikkében azt írta: „felelős sajtóként nem fogadhatjuk el a hatalomtól a folytonos kordon mögé állítást, a kizárólag felszólításra való kérdezés lehetőségét. Olvasóink is ezt várják el tőlünk és mi is magunktól, hogy bármilyen körülmények között, de kérdezzünk – és ne azt kapjuk válaszként, hogy hagyják el a helyszínt.”
Az esetről készült videó itt nézhető végig.