HÍREK
A Rovatból

Orbán Viktor szerint olyan idők jönnek, amikor a gyenge népek elvesznek, az erősek megmaradnak

A miniszterelnök a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tisztavatásán mondott beszédében úgy fogalmazott, a háború és a migrációs nyomás miatt a jelenlegi világunk alapjaiban reng meg.


Orbán Viktor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tisztavatásán azt mondta, olyan időket élünk, amikor a világ alapjaiban reng meg, ezért szükség van „erős országra, erős kormányra, erős gazdaságra, erős hadseregre és nem utolsó sorban erős rendvédelmi szervekre” – írja a Telex.

A miniszterelnök szerint „olyan idők jönnek, amikor a gyenge népek elvesznek, az erősek megmaradnak”.

„Olyan időket élünk, amikor a világ alapjaiban reng. (…) A rengés epicentruma közvetlenül a szomszédunkban van. Korunk nagy háborúja Magyarország tőszomszédságában zajlik, és közben délről migránsok tíz- és százezrei ostromolják határainkat” – mondta Orbán.

A kormányfő szerint ezért „szükség van erős országra, erős kormányra, erős gazdaságra, erős hadseregre és erős rendvédelmi szervekre”, miközben „minden egyes nap erősíteni kell saját védvonalainkat és rendvédelmi szerveinket”.

Hozzátette,

a rendőrök az elmúlt évtizedben kiérdemelték a magyar emberek bizalmát, és visszaszorították a bűncselekmények számát.

„Elmondhatjuk, hogy a Magyarország Európa egyik, vagy talán a legbiztonságosabb országa” – mondta a miniszterelnök.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
VSquare: Rogán Antaltól az amerikai szankciók miatt vettek el hirtelen területeket
A miniszter egyik napról a másikra elvesztette a technológiai területek irányítását – a háttérben amerikai szankciók és pánikszerű kormányzati lépések sejlenek fel.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 04.



„Február végén Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert hirtelen megfosztották az olyan kulcsfontosságú területek felügyeletétől, mint az informatikai fejlesztések és közbeszerzések, illetve az e-közigazgatás – lényegében minden technológiával kapcsolatos területet elvettek tőle. Orbán Viktor nem adott érdemi magyarázatot arra, hogy miért vette el a legbefolyásosabb miniszterétől ezen területek irányítását,

de több kormányközeli forrás is azt állította nekem, hogy ez Rogán amerikai szankcionálásának következménye lehetett.

(Rogán Antalt a globális Magnyickij-törvény alapján a Biden-adminisztráció utolsó napjaiban sújtották szankcióval, a hivatalos magyarázat szerint a korrupcióban való részvétele és irányító szerepe miatt.)” – olvasható Panyi Szabolcs bejegyzésében a Facebookon.

„A források szerint amerikai technológiai cégek – a szankciókat betartva – jelezték a magyar kormánynak, hogy nem tudnak technológiát (sem hardvert, sem szoftvert) szállítani olyan állami intézményeknek, amelyek Rogán irányítása alatt állnak. Egy, a Rogán amerikai szankcionálásával kapcsolatos ügyekben jártas forrás úgy fogalmazott:

egyetlen amerikai cég vagy magánszemély sem köt üzletet a szankciós listán szereplő személlyel, ha be akarják tartani az amerikai törvényeket.

Ha pedig nem világos, hogy az adott szankcionált személy érintett-e egy konkrét ügyletben, az amerikai cégek akkor is inkább elállnak az üzlettől.”

Azt is megemlíti, hogy egy kormányzati forrás arról számolt be: a Rogán feladatköreinek más minisztériumokhoz történő átcsoportosításáról szóló kormányrendelet szövegét az utolsó pillanatban állították össze. Állítása szerint például az Igazságügyi Minisztérium jogászait egy hétvégi napon hívták be, hogy véglegesítsék a dokumentumot.

„Ez nemcsak arra utal, hogy a döntés hirtelen született, hanem arra is, hogy az Orbán-kormány már kevésbé számít arra, hogy a Trump-adminisztráció esetleg gyorsan feloldaná a Rogán elleni szankciókat. (Rogán minisztériuma nem válaszolt a kérdéseimre.)”

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Botrány Orbán rádióinterjúja előtt: tüntetők várták a miniszterelnököt az MTVA-nál
A Momentum aktivistái már hajnalban elfoglalták a környéket, hogy megállítsák Orbán Viktort. Molinókkal, festett arccal és palesztin zászlóval üzentek Netanjahunak is.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 04.



Ismét tüntetők jelentek meg az MTVA székházánál Orbán Viktor péntek reggeli rádióinterjúja előtt, írja az Index. A Momentum tagjai és néhány demonstráló már fél 7-kor a helyszínre érkezett.

A résztvevők számokkal ellátott kártyákat kaptak, hogy mind a hét bejáratnál jelen lehessen valaki, és így a miniszterelnök egyik kapun se tudjon észrevétlenül bejutni az épületbe.

A rendőrség előzetesen arra kérte a szervezőket, hogy ne foglalják el az úttestet, és tartsák be a gyülekezés szabályait, de a demonstrálók ezt nem tartották magukra érvényesnek.

Több tüntető molinókkal érkezett, egyikük vörösre festette az arcát, és palesztin zászlót kötött magára. A lap szerint ezzel a Budapesten tartózkodó Benjamin Netanjahunak akart üzenni.

A szervezők kérdéseket és üzeneteket is vittek Orbán Viktornak, ezeket megpróbálták eljuttatni az épületbe, de a biztonsági őrök ezt megakadályozták. Az üzeneteket végül az ajtó melletti falra ragasztották fel, amit a biztonsági szolgálat szerint nem tehettek volna meg.

Később a demonstrálók leültek a földre, és összekapaszkodtak, akárcsak a korábbi hasonló eseményen. A rendőrök mindenkit felállítottak és igazoltattak. Az Index szerint több rendőr volt a helyszínen, mint tüntető, az esemény békésen zajlott, egy résztvevő viselkedett agresszívan a rendőrökkel.

Az akciót élőben közvetítették a Facebookon:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: Akkor sem tudnánk letartóztatni Netanjahut, ha akarnánk
A miniszterelnök szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság politikai szervezetté vált, ezért döntöttek a kilépés mellett. A Momentum ismét akciózott az MTVA székháznál.


Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth rádióban beszélt több témáról, köztük Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök budapesti látogatásáról, a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) való kilépésről, valamint a magyar gazdaság helyzetéről, amit a hvg.hu foglalt össze.

A miniszterelnök Benjamin Netanjahu látogatásáról azt mondta:

„Nem szoktuk letartóztatni a vendégeket, másrészt nem akartuk letartóztatni, mert a barátunk, hiszen Izrael nem közömbös, hanem a barátunk. És még ha akartuk volna, akkor sem tudjuk, mert nem volt rá jogi lehetőség, ugyanis soha nem hirdettük ki a Nemzetközi Büntetőbíróságra vonatkozó nemzetközi megállapodást.”

Hozzátette, hogy Netanjahu „1000 százalékig biztonságban” volt Magyarországon.

Orbán a beszélgetés elején kijelentette: „Akkor sem tudnánk letartóztatni Netanjahut, ha akarnánk.” Kifejtette, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság szerinte politikai szervezetté vált, ezért döntöttek úgy, hogy Magyarország kilép az egyezményből. Azt is megjegyezte, hogy az Egyesült Államok és Törökország sem tagjai az ICC-nek.

A kormányfő megismételte korábbi álláspontját is: „Zéró tolerancia van az antiszemitizmussal szemben.” A rádióban részletesen beszélt arról, miért tartja fontosnak Izrael biztonságát, és milyen gazdasági és katonai együttműködés zajlik a két ország között.

A rádióinterjú előtt a Momentum Mozgalom újra megpróbálta megakadályozni a műsor megtartását. Harmadik alkalommal is az MTVA székházához vonultak, ahol élőláncot alkottak az egyik portánál. A rendőrök egyesével szétválasztották az aktivistákat, majd intézkedtek velük szemben. Az akcióról a párt élőben közvetített a közösségi oldalán.

Orbán kitért a gazdasági helyzetre is. Úgy fogalmazott: „Ha munka van, minden van.” Azt mondta, a reálkeresetek növekedtek, és újra az „áttörés éve” következik. A céljai között említette az árak letörését, az adócsökkentést, a száz gyár programot, a kisvállalkozások támogatását és a nyugdíjas élelmiszeráfa-visszatérítést. Kiemelte, hogy ezekért személyes felelősséget vállal.

A miniszterelnök elmondta, hogy sok roma származású embernek sikerült munkát találni, amire büszke. Az áremelkedésekkel kapcsolatban három területet emelt ki: az élelmiszerekét, a szolgáltatásokét – különösen a telekommunikációs szektort – és a bankszektort. Az élelmiszerárakról azt mondta: „Enni kell”, ezért ott kellett a leggyorsabban beavatkozni. A telekommunikációs cégekkel „szigorú beszélgetések” zajlanak, míg a bankoknál szerinte bár jelentős közterhek vannak, a cégek így is sikeresek.

A rádióinterjúban szóba került Orbán tarnazsadányi látogatása is. Úgy fogalmazott, hogy „a drogok elleni harcot szerinte nem lehet az irodából irányítani.” Elmondta, hogy a patkányméregszerű drogok családokat tesznek tönkre, ezért több ezer rendőrt mozgósítottak az országban. A kormányfő szerint zéró tolerancia van, „hajtóvadászat van a drog terjesztői ellen.”

Végül a gyülekezési törvény módosításáról is beszélt.

Azt mondta, nem normális, hogy hídfoglalások miatt emberek közlekedési dugóban ragadjanak. Szerinte azokat is védeni kell, akik nem vesznek részt demonstrációkon, ezért szükséges a jogszabály módosítása.

Orbán a nemzetközi politikai helyzetről is beszélt. Azt mondta, hogy Donald Trump már első lépésként elszigetelte a konfliktust, és most a fegyvernyugvás a cél. Hozzátette: „Csóró országoknak soha nincs erős hadserege.” A kormányfő szerint a gazdaságot kell megerősíteni ahhoz, hogy a védelmi képességek is fejlődjenek. Azt is kijelentette, hogy a vesztésre álló ukrán hadseregbe magyarokat is besoroznak.

A teljes interjút itt lehet meghallgatni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: a hídfoglalások miatt a kormány megváltoztatja a gyülekezési törvényt
A miniszterelnök szerint fontos a gyülekezés szabadsága, de nem tartja normálisnak, hogy néhány száz ember ezrek életét akadályozza meg a hídlezárásokkal.


„Fontos a gyülekezés szabadsága, hiszen az a jó, ha mindenki elmondhatja a véleményét, ha akarja, akkor erőteljes formában is” – mondta Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában, amikor a hídfoglalásokba torkolló tüntetésekről kérdezték.

A miniszterelnök hozzátette: ugyanakkor nem tartja normálisnak, hogy emberek ezrei ragadnak emiatt a dugóban, és nem tudják élni az életüket, végezni a munkájukat, „azért, mert néhány száz ember úgy dönt, hogy hidat vagy hidakat zár le”.

Hozzátette: azt hitte, a jogszabályok eddig is világosak voltak, hogy a közlekedés aránytalan sérelmére nem lehet gyülekezési jogot gyakorolni, de született egy bírói ítélet, amely megengedte a hídlezárást.

Ebből következően a kormány egy dolgot tehet: megváltoztatja a jogszabályokat, mondta Orbán Viktor.

„Lesz törvénymódosítás, mondjuk úgy, hogy a normális, a békés, az adott demonstráción részt venni nem akaró polgárok védelmében”

– fogalmazott a téma zárásaképp a kormányfő.


Link másolása
KÖVESS MINKET: